Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Безупречната чистота - важен фактор в работната среда

Снимка: pixabay.com

Всеки от нас, който работи някъде, прекарва много време на работното си място. Дори работата ни да не е обвързана със седене на едно място, все пак организираме срещи и за кратко се задържаме пред компютър в дадено помещение. За немалко хора пък превозното средство е офисът. И все пак, независимо в каква сфера работим, именно офисът е мястото, където се ражда бизнесът, посрещат се клиенти, вдъхновяват се идеи. Но защо е важно да работим в чиста среда и как да се справим с големите помещения?

Професионалните услуги за почистване на офиси набират все по-голяма популярност, достъпни са и гарантират безупречна чистота. Естествено, ако решите да наемете такава услуга, трябва да знаете какви биха били ползите за вас. Разбира се едно от най-съществените неща е  професионалната  фирмат която избираме, да извършва почистването както трябва. Плюсовете на това да позлваме тези услуги освен, че няма да се налага да купуваме почистваща техника и препарати, както и това, че може да съкратим едно перо от  счетоводното обслужване.

Няма как да не споменем и санитарните помещения. Те се ползват от много хора и почти всяка повърхност се зацапва, без дори да споменаваме за  миризмата. Освен ако не изпитвате някакъв фетиш в това да лъскате санитарен порцелан, решението е в ръцете на професионалните хигиенисти, който знаят как да се справят с тоалетните бактерии.

На трето място, ако се доверите на професионалистите, вашата визия - прозорците ще бъдат винаги изкрящи, което ще допринесе допълнително за чувството на чистота, а и за по-добрата визия пред клиентите.

Не на последно място, при избиране на почистващата фирма ще получите персонализирана  програма, която отговаря както на нуждите, така и на бюджета ви.

А ако искате да подобрите допълнително работната среда на вашите колеги, можете с малки решения да постигнете големи резултати. Едно такова решение е използването на арома лампи. Любопитен факт е, че в Япония чрез вентилационните системи се ароматизират работните помещения с лимон и розмарин, за да се подобри ефективността на служителите, особено в по-малко продуктивните следобедните часове. Естествено у нас използването на аромати се прилага повече за създаване на асоциации, а не толкова за повишаване на продуктивността. Иначе самите лапми действат доста просто. В паничката на лампата се налива малко топла вода, в която се капват капки от етерично масло  и се запалва свещ под тях. Броят на капките зависи от големината на помещението. Постепенното изпаряване на маслото и отделянето на аромата в помещението става за сметка на подгряването на водата.

Любопитно и полезно при арома лампите  е, че те могат да ни спасят и от някой вредители. Ако комарите са чести гости, няколко капки цитронела и лимонова трева във Вашата арома лампа ще ги прогони. Полезно е да знаете, че хлебарките не обичат евкалипт, а мухите - босилек. Етеричните масла от босилек, мента и розмарин пък са много подходящи за по-добра концентрация. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Форум", 26.04.24: Негативни отражения на предсрочните избори върху икономиката

Завършваме поредицата от коментарни предавания с мненията на политолога Христо Панчугов и икономиста Георги Вулджев по актуалните теми: Отношенията в сглобката победиха нежеланието от предсрочни парламентарни избори. Загуба на доверие в някои партии, заради отпадане на гражданското участие в политически процес. Съучастието в..

публикувано на 26.04.24 в 19:10

Д-р Аспарух Илиев: Коклюшът е най-опасен за живота при новородените

Регистрираните случаи от коклюш в страната вече обхващат 21 области. Според здравните власти България вече е в условия на епидемия, но няма извънредна епидемична обстановка - такава, каквато помним преди години. Нека не забравяме, че паниката никога не е била добър съветник. Повече разум и осъзнатост в това, как да предпазим себе си и другите,..

публикувано на 26.04.24 в 17:25
Божидар Лалов (вляво) и Ивайло Симеонов

Коментарите на Божидар Лалов и Ивайло Симеонов

БНР-Радио София продължава "да отглежда" своите коментатори Божидар Лалов и Ивайло Симеонов вече и като тийнейджъри. В края и на този месец те изреждат какво ги е впечатлило. Божидар Лалов малко съжалява за провалената ротация в правителството. Смята, че предсрочните парламентарни избори са ненужни, защото трудно е да се надяваме на много по-различен..

публикувано на 26.04.24 в 16:52

Юрий Вълковски: Читалищата в малките и в големите населени места имат различни функции

Юрий Вълковски е директор на фондация „Народни читалища“, която е създадена през октомври 2023 г. Целта е подкрепа за възраждането на българските читалища. Пред Радио София той заяви, че днес знаем много малко за читалищата у нас. „Читалищата в София са едно, читалищата в малките села са друго, читалищата в средни като големина градове, са..

публикувано на 26.04.24 в 16:19
Може да се събуди активността на тийнейджърите за промяна на средата

Tърсят се млади разбивачи на градски митове, на които им пука къде живеят

Над 15-годишните младежи не са включени достатъчно активно в живота на града , в това да взаимодействат с институциите , за да могат да го променят към по-добро. Независимо от множеството доброволчески акции и по-скоро инцидентни инициативи на общините за тяхното включване в местното самоуправление , това все още не се случва достатъчно..

публикувано на 26.04.24 в 15:58

Седмицата в САЩ: Протести в университети, делото срещу Тръмп, ще забранят ли ТикТок

Про-палестинските протести в университети бяха водеща тема в Съединените щати тази седмица, предаде от Вашингтон Младен Петков. Протести имаше в учебни заведения в градове като Бостън, Ню Йорк, Остин (щата Тексас), Лос Анджелис, столицата Вашингтон. На места полицията арестува демонстранти. Стигна се и до отмяна на церемонии по завършване...

публикувано на 26.04.24 в 15:15

Еврозоната – поредната тема, която разделя експертите и обществото

Преди няколко дни в изданието "Политико" описват целта на България да влезе в еврозоната през 2025 г. като малко вероятна. Според техния анализ целевата дата няма да бъде постигната - заради политическата бъркотия, упоритата инфлация и неубедителната обществена подкрепа, пишат от изданието. Темата за еврото е поредната, която разделя..

публикувано на 26.04.24 в 14:55