Стилияна Тодорова от сдружението каза пред Радио София, че в много случаи решенията на възрастните за това как да изглеждат тези площадки не отговорят на очакванията за децата. Много площадки, предназначени за деца до 12 години, на практика са безинтересни за по-големите деца в тази група.
На въпроса „Вашите деца интересуват ли се от това какво е състоянието на средата, в която играят и спортуват", 80% от отговорите са „да“. 61% от родителите казват, че техните деца проявяват инициатива и желание да се грижат за средата, в която играят и спортуват. 55% от отговорилите родители твърдят, че говорят по темата с децата, но е обезпокоително, че по-малко от половината от тях са уверени, че знаят към кого да се обърнат при нередности.
Основен посредник за дейността по проекта сдружение „Безопасни детски площадки“ ще бъдат училищата, където може да бъде поставен въпросът за активното гражданство. В същото време няма технологично или регулаторно ограничение за подаване на сигнали към тел.112 например, чрез популярни приложения за гражданска активност или за подаване на предложения чрез кореспонденция чрез е-поща, телефон, за срещи с представители на администрацията, обясни Стилияна Тодорова.
Проектът “Аз съм промяната” се осъществява в партньорство с район „Слатина“ на Столичната община. Той се провежда пилотно на територията на училищата на района, като включва дискусии с учениците, техните родители, учители, с представители на районната администрация, експерти от неправителствения сектор, медии. През май и юни ще бъде изградена „класна стоя на открито“ като пространство за срещи на децата с всички останали заинтересовани страни по планирането, изграждането и поддържането на средата за игра и спорт.
Чуйте интервюто на Лили Големинова със Стилияна Тодорова.Сдружение “Безопасни детски площадки” получи одобрение за проекта си "Аз съм промяната" по програма "Кризата като възможност" на "Асоциация за развитие на София". Проектът предвижда да бъдат проучени каналите, по които ученици от 4-и до 6-и клас, на..
Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до..
В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга. Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София..
Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ),..
10 въпроса към генералния директор на БНР по повод 90 годишнината на БНР – Милен Митев и синтез на отговорите му (пълните - в звуковия файл): Винаги бъдещето – Времето се изкривява – Трябва да се опитваме да правим нещата както ще се правят утре. –..
Пред микрофона на Даниел Ненчев последователно застават Иван Лечев, Стефан Вълдобрев и Белослава със специален поздрав към БНР и неговите слушатели в празничния ден: "Различно е усещането да слушаш музиката си по радиото. Много уютно ми е да слушам на..
В деня на 90-та ни годишнина, в "Радиокафе" си говорим за любопитни и важни части от историята на радиото. Първият час е посветен на Гласовете на радиото – назад във времето, когато една от най-важните фигури в радиото за слушателите са говорителите ...
Програмата за индикативна превенция на употребата на психоактивни вещества за тийнейджъри, младежи, техните родители и близки „Ценните връзки“ е създадена от Превантивно-информационния център по проблемите на наркоманиите – София. “В нашия център се..