Подлезът на „Ситняково“ (до Румънското посолство) е в критично състояние. Столичният район „Средец“ отговаря за 10 подземни съоръжения и неслучайно това място е приоритет, обясни пред Радио София кметът Трайчо Трайков.
От местната администрация са защитили проект и са получили финансиране от около 770 000 лв. от Специализирания общински приватизационен фонд.
„Планът ни е до края на годината с отпуснатите средства да направим съществен ремонт на този подлез. В момента тече процедура по избор на изпълнител. Последният одит, направен преди две седмици, показа, че и другите подлези се нуждаят от ремонти, а бюджетът за това, отпускан от Столичната община е недостатъчен“, подчерта Трайков.
Той обясни, че в подлеза на „Ситняково“ ще бъдат премахнати повечето търговски обекти. Ще има и два асансьора, тъй като пространството не позволява изграждането на рампи. Ще се подменят ел. инсталация и изолации, няма да се пипа пътната настилка над подземното съоръжение.
Към бездомни хора, които нощуват в подлеза, се предприемат общи действия със социални служби, а ако има нарушаване на обществения ред – с полиция.
По думите на Трайков, видеокамерите досега не са довели до превантивни или последващи действия. В центъра за видеонаблюдение се правят единствено констатации. Районният кмет има намерение на Столичната община да предложи връщане на живата охрана в подлезите.
Чуйте разговора на Елена Пъневска.
Националната служба за охрана (НСО) търси да назначи 30 нови служители на сержантски длъжности – 20 за охранители и 10 за шофьори. Изискването за кандидатите за длъжностите „младши сътрудник”- охранител и „младши сътрудник“- шофьор, е да са със завършено поне средно образование, като кандидатурите се подават от 21 януари до 26 февруари, включително...
Памела Костадинова е последна година студент в Нов български университет, специалност “Актьорско майсторство“. Макар все още да не е завършила образованието си, тя вече има участие в няколко филма, които сме гледали на малкия екран. При гостуването си в предаването "Добър вечер, София“ тя разказа какво я мотивира в избора ѝ театралното..
През 2025 г. се навършват 1170 години от създаването на глаголицата от светите братя Кирил и Методий. Именно затова, 2025 г. ще бъде Година на глаголицата в Националната библиотека. Д-р Ивета Рашева , главен редактор на сп. “Библиотека”, е особено свързана с темата за глаголицата. По нейна инициатива тази година ще бъде наречена Година на..
158 проверки е извършил Столичният инспекторат от петък до неделя (17-19 януари) във връзка с прогнозата на НИМХ за очаквания потенциал на замърсяване на въздуха с ФПЧ10. При проверките са съставени 9 акта на нарушители. Броят на проверките на потенциални замърсители на въздуха от началото на годината е общо 545, а на актовете - 50. От тях: 252..
" До последния човек са били извозени от планината . Проблемите са били решени в движение. Успели сме да се справим с тази трудна задача в ден, в който планината е достатъчно посещавана." Пускат допълнителни автобуси на градския транспорт до Витоша Това съобщи пред БНР Владимир Лазаров, ръководител към център "Маркетинг" на Центъра за..
Младежки работници, служители на младежки центрове или НПО, дори действащи учители могат безплатно да получат допълнителна компетентност и умения, ако кандидатстват и станат участници в т.нар. Академия за младежки работници "Мисия Ментор". За целта организаторите от сдружение "Ре-Акт" търсят хора, които започват или имат някакъв опит за..
Георги Господинов е избран от читателите на Столичната библиотека за писател на десетилетието. Сред останалите отличени писатели на десетилетието са Захари Карабашлиев, Стефан Цанев, Здравка Евтимова и проф. Цочо Бояджиев. Изборът на най-четените съвременни български автори вече десет години се прави от читателската аудитория на Столичната библиотека въз..