Елена Начева е родена и учила в Кюстендил, след промените живее в Швейцария, Италия, Португалия, САЩ. 2006, след смъртта на баща си се връща в България. Създава творческа академия за деца от цяла България.
"В с. Смоличано започваме изграждане на детско селище. След пандемията се вижда как децата живеят в измислен свят. Като им вземеш телефоните, за пръв път осъществяват контакт със себеподобни. На 4-5 ден всичко изчезва. Интересът от родителите е голям. Това лято ще има много деца от Калифорния.
В България за съжаление няма надграждане. Нека кметовете от следващите избори да надграждат. Важното е какво ще оставиш след себе си. Започнах да търся място за нашия център. Селото е като на края на света. В съботите и неделите се събират към 18 човека, иначе през седмицата живеят десет.
Целта е да върнем децата към корените им, имаме малка градинка - към декар. Ще участват в подготовка на зимнина, момчетата ще режат дърва. Екипът ни е от млади хора. Имахме деца от София, от Франция, от Канада. Всяко разказва как е в неговото училище.
Читалището е културният институт на едно селище - регистрирахме го като "Пробуждане 2020", сега вече имаме там арт-школа. Досега в селото е имало две училища и читалище. Навремето са били 900 жители. Сега вече някои родители си купуват къщи там.
Показахме, че не е страшно. Нужно е много търпение. Не сме ангажирани с телефони - само на едно място има обхват. Това, което предстои са фестивали, където ще ходим с децата. Едното е за театрална школа. Другото е да изрисуваме една много дълга стена с нашето послание."
Весела Бабинова и Владимир Зомбори са едно от най-обичаните от българската публика артистични семейства. Любимо ястие на актрисата в навечерието на Коледа са сушените чушки с боб. За Зомбори обаче нещата не стоят така "постно". "Той, човекът, винаги е обичал да си хапва месце. Независимо от никой празник на тази планета Земя. Това може да е много..
Дните по Коледа като че останаха най-семейните празници . На Бъдни вечер, независимо от своя ритъм на работа и живот, каквото и да диктува дигиталната трансформация, всеки иска и се събира с най-близките си, със семейството . Раждането на новото Слънце, на младия Бог Исус Христос е хубав повод да се съберем, да се срещнем около постната трапеза..
Националният конкурс "Най-добър младежки стартъп в България 2025" е отворен за кандидатстване. Това ще бъде четвъртото поред издание на състезанието, организирано от Софийския университет "Св. Климент Охридски" (СУ) съвместно с Фонд на фондовете (ФнФ) с мисията да вдъхнови и подкрепи младите предприемачи в България като предостави платформа за..
Защо празнуваме Коледа? Откъде идва Добрият старец? Защо на Рождество Христово си подаряваме подаръци? На тези въпроси отговарят децата от столичната 29-а детска градина "Слънце". Чуйте ги.
Асоциация "Прозрачност без граници" ( АПБГ) публикува резултатите от Индекса на местната система за почтеност за 2024 г., които подчертават 10-годишен напредък в прозрачността и отчетността на местното управление в България. В началото на прилагане на показателя - през 2015 г., общият индекс е бил 3,14 точки, докато през 2024 г. достига..
Въпреки неголемия бюджет, който България отпуска за наука, страната ни се развива успешно в тази сфера. В Българската академия на науките работят учени в 50 института. Страната ни разполага и около 50 висши учебни заведения, каза пред Радио София главният редактор на сп. "Българска наука“ Петър Теодосиев. "Всичко това дава капка по капка..
Общо 10 бебета се родиха през 2024 г. по донорската програма на Столичната община за подпомагане на семейства с репродуктивни проблеми. От тях четири са момчета и шест - момичета, а две двойки са близнаци , съобщиха от Общината. Десетте деца са родени в периода ноември 2023 г. - декември 2024 г. Одобрени са били 30 двойки. Предстои да..