Кристина Стоянова, мениджър комуникации сподели, че в много училища на първия учебен ден децата не чуват химн, защото такъв липсва. По думите й, тяхната организация е припознала това като потенциал, който би могъл да се реализира в тяхното първо издание.
"Основният ни критерий за избор на училища беше дали те имат готовност да се включат в инициативата. Дали те имат капацитет и биха могли организационно да се справят с тази задача, която може да изглежда като нещо лесно, да се създаде един химн, да се запише, но всъщност това е доста трудоемък процес", коментира Стоянова.
Тя добави, че от учебните заведения се е изисквало техните възпитаници да участват в реализацията на проекта, тъй като е най-редно те да представят своя химн, да го знаят и съответно да могат да го изпеят.
По темата се включи и Мила Коралиева, експерт в организацията. Нейното първо влизане в звукозаписно студио е било с децата на училище "Луи Брайл".
"Видях едни деца, които придадоха с душа и сърце един дълбок смисъл на това, което изпяха. То се усети и в емоцията, която предадоха на всички нас. Това продължава да се усеща и в техния химн, който те вече имат реализиран, и се надявам на 15 септември да прозвучи в тяхното училище, и да разпръсне тази светлина над училището им, която те наистина заслужават", сподели тя.
По думите на Коралиева, от "Музикаутор" вървят в посока инициативата да бъде продължена, а от други училища изявяват желание и те да имат свой химн. След избора на училища е бил стартиран конкурс за творчески екипи, които са съставени от композитор, аранжор и текстописец.
"Всяко едно от училищата получи по три предложения за химн, които те успяха да прослушат, направиха си вътрешна процедура за избор, включително и сред учениците, които участваха в този избор", отбеляза Стоянова. Видеата са били реализирани с подкрепата на студенти магистри от НАТФИЗ, които са режисирали всеки един от видеоклиповете, а в един от тях участва и Орлин Горанов.
Реализацията на проекта е финансирана от "Музикаутор", но се търсят партньори за финансова подкрепа в бъдеще, тъй като колкото повече съмишленици има, толкова повече идеята ще бъде разпространена, споделя Стоянова. Клиповете на химните могат да се видят тук
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Пътна инфраструктура е съвкупността от всички елементи и съоръжения, които формират пътната мрежа, и които осигуряват възможност за придвижване на моторни превозни средства, велосипеди и пешеходци. “Пътните платна, поне в по-основните улици и булеварди, са относително на средно ниво поддържани, колкото и бюджетните средства осигуряват необходимия..
Летище София ще приеме новото си име “Васил Левски” на официална церемония. Събитието ще се проведе на 19 февруари 2025 г. от 9.00 ч. пред Терминал 2 на софийското летище. Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов ще участва в церемонията. Поканени за участие са представители на президентската институция, Народно..
На 19 февруари ще продължат военните ритуали за отбелязването на годишнината от гибелта на Васил Левски. В София Националната гвардейска част ще постави почетни часови пред паметника на Апостола на свободата през целия ден, а от 18.00 ч ще проведе възпоменателна церемония. От 11.00 ч на ритуала пред паметника в кв. „Горубляне“ ще участва..
През днешния ден валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места ще продължи да вали сняг, в крайните югоизточни райони – дъжд и сняг. В източната част от страната ще продължи да духа умерен и временно силен вятър от север-североизток, съобщават от Националния институт по метеорология и..
Коментатори във "Форум" тази седмица са социологът Елена Дариева и историкът Светослав Живков. Заедно с водещия Константин Лавсов, част от темите, които дискутираха, бяха: - САЩ и Русия на една маса в Саудитска Арабия - подобряване на двустранните отношения и договаряне на край на войната в Украйна - Доналд Тръмп и обкръжението му - Има ли бойкот..
Жители на "Кремиковци“ излязоха на протест заради задръствания на жп прелеза на входа на района. Недоволството на местните е свързано с контрола на бариерата, която често образува "тапа" в рамките на 20 до 40 минути. Христо Недялков е на 47 години. Живее в столичния район "Кремиковци". Казва, че последните 15 години е все по-трудно преминаването през..
С частична политическа подкрепа, изразена от парламентарно представени партии и ангажимент да продължат усилията в осигуряване на достъпна и качествена храна, премина дискусия по темата, която се проведе по-рано днес. Макар сериозен фокус да бе поставен върху ценообразуването на продуктите, участници в събитието коментираха и нужда от..