Срещаме ви с една българка, родена и израснала в Пловдив, но учила и работила години наред в САЩ.
"От малка открих своята музикалност, раснах с песните, които слушаха родителите ми - с "Бийтълс", "Ролинг Стоунс", "Куин". В тийнейджърските години слушах рок, хеви метъл, минах през всичко, общо взето. Бях член на пловдивския хор "Детска китка". Исках да уча в Щатите. Бях приета и заминах за едно малко градче в централна Джорджия – от там (град Мейкън) е тръгнал Джеймс Браун", разказа Рада Ангелова.
По-късно в Щатите открива магията на театъра, започва да пише, да играе.
Година по-късно успява да продуцира своето авторско произведение "Когато тишината избухне" на един от летните фестивали в Манхатън.
"Интересувах се от фестивали, които търсят нови автори. Разучих процеса, по който се кандидатства - има си процедура и ако те приемат, от там нататък си има стъпки по които се продуцира", допълва Рада.
Завършва и магистратура по театрален мениджмънт Запознава се с много професионалисти. Работи над 10 години за много известна международна театрална агенция.
След време музиката отново се връща в полезрението на интересите и вдъхновението ѝ.
Подхожда към всичко експериментално. Прави мини албум с четири от първите си авторски песни. Освен тях има 50, които стоят в работен вариант.
Най-новото ѝ предложение е песента "Margarita".
"Сега целта ми е да срещна с моята музика колкото се може повече слушатели", допълва Рада.
Надяваме се разговорът на Лили Големинова да допринесе за тази връзка.
Време е за поредното ни гостуване в Сливница. Този път започваме с Младена Шуманова - педагогически съветник в Професионалната гимназия по транспорт и с ученика в 8 клас Александър Русков за създадената преди 2 години междуучилищна телевизия: "60 години сме град, но имаме много история, населено място сме от древни времена, на Римски път сме. В..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Най-старият киносалон в България е “Модерен театър” (известно и като "Цанко Церковски" след 9 септември). Слушаме откъси от рекламен текст за откриването на Кино “Модерен театър”, както и откъси от спомените на Георги Каназирски - Верин за първия кинематограф в София и за първата кръчма, обърната в кино преди създаването на Кино “Модерен театър” в 1908...
Кристина и Михаил Белчеви са заедно от 42 години, а са се разделяли за не повече от четири дни. Животът им е споделена нежност, изпята любов и музика, която докосва струните на душата. И предопределеност свише. Криси чува песента на Лили Иванова “Самота” по текст на Мишо ден преди да се запознаят и си казва „Къде ли са тези сантиментални мъже, които..
„Самотният зрител“ – огледало на обществото ли са новите сериали? Още по темата с Йосиф Аструков , Институт за изследване на изкуствата - БАН: "Темите не са нови, датират още от ТВ - хората са седнали заедно и гледат. Сега всеки се разцепва на малки екрани. Ако гледаш комедия и не ви е смешна, а цялата зала се тресе, и на теб ти става смешно...
Пускането на ИИ “DEEP SEEK” доведе до неочаквани реакции и събития – ЗАЩО? Постига ли се наистина революция с този модел и повдига ли нови въпроси за надпреварата в разработването на технологията? Събеседник по темата ни е д-р Димитър Димитров, част от Института „INSAIT” към СУ „Св. Климент Охридски“: “DEEP SEEK” е модел за разсъждение,..
Графичният роман „Mаус“ на Арт Спигелман излиза за пръв път на български език. Представя ни го неговият преводач - Владимир Полеганов: "Комиксът е подценявана област на изкуството - смята се за явно популярна. Но чрез неочакваната форма се разказва история, която се говори и възприема много трудно. Авторът бавно е осъзнавал какво е да си син на..