„Няма да бъде съставено устойчиво правителство, ако въобще се стигне до създаване на редовно правителство. Иначе, да, ще има преразпределение на силите в рамките на отделни политически сили. ГЕРБ ще остане първа политическа сила, но най-вероятно отново няма да е в състояние да състави правителство, въпреки предложението на Борисов за „джентълменско споразумение“. Той очевидно така разбира едно коалиционно управление“, каза доц. Инджов.
По думите му, предложението на ПП-ДБ за технократско правителство, начело с равно отдалечен от всички премиер, също няма голям шанс.
„Има нагласи за сглобка, те никога не са изчезвали. ДПС-Пеевски остава встрани, той става нежелан партньор за ПП-ДБ. И двете политически сили (ГЕРБ, ПП-ДБ) си дават сметка, че единствено те могат да направят правителство, разбира се с подкрепа и на други формации. Няма да се мине без подкрепата на ДПС-Доган, а може би ще трябва и четвърта, ако искат да имат стабилно коалиционно управление. Обаче виждаме, че същевременно поставят неизпълними условия спрямо своите бъдещи партньори като подготвят електората си да възприеме, че те са направили достатъчно, но на практика е било невъзможно да се стигне до тази сглобка. Очевидно „джентълменско споразумение“ в една компания от 4-5 партии, от които поне 3-4 не са джентълмени, няма как да има“, обясни доц. Иво Инджов.
Според него, случващото се в ДПС е било неизбежно. По думите на доц. Инджов голяма част от електората на партията стои зад Ахмед Доган, въпреки влиянието на Делян Пеевски.
„Това не е защото Доган е направил много за този електорат, а защото се е позиционирал в неговото съзнание като една свещена фигура. Разбира се, в началото на прехода Доган има голяма роля за мирния изход от етнически конфликт в България, но след това той поведе партията по един съвсем друг път“, поясни политическият наблюдател.
Доц. Иво Инджов прогнозира, че на предстоящите избори под 30% от гласоподавателите ще отидат до урните.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Днес гостуваме на коледното село Чавдар. Защо наричат това място швейцарското село Чавдар? Първи гости са ни братята Тодор и Петър Нешкови от Чавдар, собственици на бутикова мандра: "Всичко постигнато е с уоритост и желание, поставили сме летвата доста високо и хората очакват много от нас. Работим като екип по доста тежки теми - горски фонд и др...
Куизът е с водещите в Радио София - Божидар Янев и Боян Бочев. Кой от тях познава по-добре историята на столицата? Предаването е посветено на предстоящия куиз на Бохемска София на 23 декември.
Руският император попречва на княза да се сроди с кралица Виктория Първият български владетел след турското робство, княз Александър фон Батенберг, изживява споделена любов със 17-годишната принцеса Виктория Пруска (наричана Морета), дъщеря на германския престолонаследник Фридрих III и напринцеса Виктория - дъщеря на английската кралица...
В поредицата “Историята оживява” ви представяме живота и откритията на доктор Стамен Григоров. Първата нинчаст бе за Lactobacillus Bulgaricus:
Как поезията може да докосне всеки от нас посредством правилния прочит? Как този декември хиляди се събраха в зала 1 на НДК и преоткриха стиховете на българската поезия в Поетите? Поезията е лично преживяване, в което присъства много математика и има формула – трябва само сами да формулираме нейната сентенция. Събеседник по темата ни е Диана..
Коледа с КласикАрт и Вероника Тодорова на 21 декември от 17 часа КласикАрт завършват тази своя така интересна творческа година с един истински празничен концерт с много, много гости – Коледа с КласикАрт. „Аз имам 65 деца за този концерт – деца, които обичам и обгрижвам като мои! Това са талантите от Детският филхармония с диригент Милена Яцино,..
С травъл влогъра Десислава Иванова за пътуванията и доброволствата: "Тази година съм пътувала по-малко от предните две, само 122 дни. Мислех, че въобще не съм пътувала, а се оказа, че е една трета от годината. Беше много предизвикателно, позабравих лошите неща, горчивото изчезна. Две трети от пътуванията бяха непланувани. В главата си отивах в..