Хуан Мартин дел Потро детронира Роджър Федерер

\n \n \n Аржентинецът Хуан Мартин дел Потро победи Роджър Федерер с 3:6, 7:6(5), 4:6, 7:6(4), 6:2 и спечели първа титла в кариерата си от Откритото първенство на САЩ по тенис. \n Дел Потро е първият южноамериканец, който печели трофея след сънародника..

публикувано на 16.10.09 в 12:27

Близо 30 фенове на "Левски" са задържани след вчерашната среща с ЦСКА

Близо 30 фенове на "Левски" са задържани след вчерашната среща между отборите на "Левски" и ЦСКА. От пресцентъра на МВР съобщиха за "Хоризонт", че сините привърженици са арестувани за хулигански прояви. Същевременно от..

Владо Николов и "Кунео" биха шампиона "Пиаченца", Матей Казийски с 8 аса за "Тренто"

Владо Николов (Кунео) спря шампиона на Италия Христо Златанов (Пиаченца) в дербито на 3-ия кръг на СерияА1 (на снимката долу), а Матей Казийски бе неудържим за блокадата на Монца Капитанът на националния ни отбор по волейбол Владимир Николов и..

Драган Нешич определи 12-те за мача срещу Русия

Треньорът на женският ни национален отбор на България Драган Нешич обяви 12-те състезателки, които ще излязат тази вечер в първия ни мач за Евро 2009 в Полша срещу тима на Русия. От 14-те картотекирани волейболистки отпадат централната блокировачка на..

Ангел Караньотов- трети в квалификационното състезание в клас S 1

С третото си място Ангел Караньотов се представи отлично в квалификаиите в клас S 1. Ангел Караньотов се нареди на трето място в квалификационния  манш в клас S 1,  валиден за утрешното на престижно състезание в дисциплината супермото - Световната..

Чавдар Янков - с травма, Станимир Стоилов повика Коста Янев

Чавдар Янков беше освободен от групата на националния отбор за квалификацииите срещу Кипър и срещу Грузия заради контузия. Халфът на Дуисбург има травма в ръката, която не му позволява да тренира пълноценно. На негово място Станимир Стоилов извика..

И четвъртия ден на световното останахме без медали

И четвъртият ден на световното първенство по борба в датския град Хернинг не донесе радост за българския отбор. Елина Васева и дебютантката Тайбе Юсеин не стигнаха до спора за отличията. Елина Васева постигна две прекрасни победи в категория 63..

Симона Пейчева: "След 18 години в залата, трябваше да направя нещо, затова създадох клуб"

След като прекрати състезателната си кариера, сега Симона Пейчева ще обучава деца Десет месеца, след като прекрати състезателната си кариера и три след като роди една от най-добрите ни гимнастички Симона Пейчева обяви, че се завръща в спорта, но този..

Григор Димитров загуби в първия кръг на турнир в Италия

Първата ракета на България Григор Димитров отпадна още в първия кръг на Чалънджър турнира по тенис в Тоди, Италия след загуба от южноафриканеца Кевин Андерсон с 3:6, 4:6. Димитров напуска турнира на сингъл без точки и само с 440 евро от наградния фонд.

Кирил Терзиев приключи участието си на световното в Дания

Кирил Терзиев, не успя да стигне до медалите на Световното първенство по борба в датския град Херниг. Бронзовият медалист от игрите в пекин стартира с две чудесни победи и вървеше уверено напред. В първия кръг той се наложи над Казуюки Нагашима (Япония)..

Най-накрая биха Котоошу на турнира в Токио

Калоян Махлянов - Котоошу загуби за сефте в 7-ия кръг на турнира по сумо "Аки Башо" в Токио Българският сумист Калоян Махлянов, който се състезава в професионалното сумо с името Котоошу, претърпя първа загуба на турнира "Аки Башо"..

публикувано на 16.10.09 в 12:26

Тодор Батков бе разпитан от прокуратурата

След медийните си изяви Тодор Батков беше разпитан от прокурор. Собственикът на "Левски" Тодор Батков е бил разпитан от прокурор след негово телевизионно участие във връзка със скандала с трасфера на четирима футболисти от отбора в..

Волейболистките ни без шанс за полуфиналите на европейското в Полша

Стришимира Филипова бе най-резултатна от нашите волейболистки с 16 точки при победата над Испания с 3:1 гейма на европейското първенство в ПолшаСнимки: CEV Женският ни национален отбор по волейбол надигра състава на Испания с 3:1 гейма (25:20, 25:16,..

Ако клубовете ни са укривали данъци, те ще отпаднат не само от евротурнирите, но и от "А" група

Ако се докаже, че част от футболните ни клубове са укривали данъци, те могат да отпаднат не само от евротурнирите, но и да останат без лиценз за "А" група, и да правят компания на аматьорските отбори. За тази възможност предупреди председателят..

Французинът Жо-Вилфрид Цонга вече четвъртфиналист на тенис-турнира в Токио

Французинът Жо-Вилфрид Цонга, поставен под номер 2 в основната схема, се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в японската столица Токио с награден фонд 1,2 милиона долара. В изцяло френски сблъсък Цонга победи Ришар Гаске с 4:6, 6:2, 6:2...

Две българки днес на тепиха в Хернинг

В четвъртия ден на световното първенство по борба в Хернинг /Дания/ ще се проведат схватките в категории 55, 59 и 63 килограма при жените. България ще има две представителки. В категория 59 килограма Сайбе Юсейн започва направо от осминафиналите и ще се..

Българските пилоти спечелиха квалификационните маншове преди Световната купа на нациите

Росен Тончев донесе победата за българите в квалификациите Българските пилоти Росен Тончев, Александър Георгиев и Ангел Караньотов спечелиха квалификацията преди утрешното най-престижно състезание в супермото Световната купа на нациите, което се..

Веселин Топалов завърши втори в Китай

Веселин Топалов се класира на второ място на международния турнир по шахмат с награден фонд 250 000 евро, който завърши днес в китайския град Нанджин. Бившият световен шампион и водач в световната ранглиста на Международната федерация по шахмат, който..

Международната федерация по лека атлетика узакони рекордите на Болт

Международната федерация по лека атлетика утвърди световните рекорди на Юсейн Болт на 100 и 200 метра, поставени по време на световното първенство в Берлин преди месец.  Лекоатлетът от Ямайка свали  с 11 стотни и двата рекорда, които вече са съответно 9..

Ангел Караньотов:" Отборите не са слаби, просто тази година ние сме по-добри"

През 2008 Росен Тончев, Александър Георгие и Алеш Хлад /на снимката/ спечели бронз на световната купа на нациите. Тази година в тима вместо Хлад вече е талантливия Ангел Караньотов За втора поредна година пистата "Долна Митрополия" ще бъде..