Арсен Венгер

Спечелването на Лига Европа било идеалното изпращане на Венгер

Полузащитникът на „Арсенал“ Аарън Рамзи се надява неговият отбор да устрои идеалното изпращане на Арсен Венгер, като спечели Лига Европа. След 22 години начело на клуба французинът реши да напусне отбора след края на сезона. "Надявам се..

публикувано на 23.04.18 в 12:47

Кралев: Употребата на допинг е не по-малка манипулация от уговорения резултат

Утвърждаване на европейските ценности чрез спорт и борбата срещу употребата на допинг в спорта са сред основните приоритети на Министерството на младежта и спорта (ММС) по време на Българското председателството на Съвета на ЕС. Това каза министърът на..

публикувано на 23.04.18 в 12:02
Анди Мъри няма да играе на клей

Анди Мъри пропуска „Ролан Гарос“

Бившият водач в световната ранглиста Анди Мъри обяви, че няма да играе на турнира от Големия шлем „Ролан Гарос“. Името на британския тенисист фигурира в списъка за състезанието в Париж, но Мъри съобщи, че няма да е готов за завръщане на корта..

публикувано на 23.04.18 в 11:37
Мадисън Кийс донесе третата победа на САЩ

САЩ и Чехия са на финала на „Фед къп“

Защитаващият титлата си отбор на Съединените щати се класира за финала на "Фед къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени. Американките взеха непреодолим аванс от 3-1 победи като гост на Франция в полуфиналния мач, който се..

публикувано на 23.04.18 в 11:08
Янис Антетокумбо (вдясно) вкара победния кош за

Първа загуба за „Голдън Стейт“ в плейофите

Аржентинецът Ману Джинобили вкара десет от общо 16-те си точки в последната четвъртина и “Сан Антонио“ победи шампиона „Голдън Стейт“ със 103:90 в мач от плейофите на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). По този начин „Спърс“..

публикувано на 23.04.18 в 10:44

Григор Димитров изкачи 4 места по пътя за Лондон

Най-силният български тенисист Григор Димитров запази петото си място в световната ранглиста на АТР, публикувана днес. В класацията „Пътят за Лондон“, в която се вземат предвид резултатите от 1 януари 2018 година той изкачи четири места до №7,..

публикувано на 23.04.18 в 10:19
Джейк Гюнцел бележе за 4:4

Четири шайби на Гюнцел пратиха „Питсбърг“ във втори кръг

Джейк Гюнцел вкара четири поредни гола за победата с 8:5 на „Питсбърг“ срещу „Филаделфия“, с което шампионите от последните два сезона на Националата хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) затвориха плейофната серия в шестия мач с 4-2. В следващия кръг..

публикувано на 23.04.18 в 09:58
Салах с наградата

Мохамед Салах е №1 на Висшата лига

Нападателят на „Ливърпул“ Мохамед Салах спечели наградата за играч на сезон 2017/2018 в английската Висша лига в анкетата на Асоциацията на професионалните футболисти на церемония в Лондон. Салах остави зад себе си триото от новия шампион..

публикувано на 23.04.18 в 09:32

"Наполи" излъга "Ювентус" в края

"Наполи" върна интригата за титлата след победа с 1:0 като гост на лидера "Ювентус" в дербито на 34-ия кръг на Серия А в Торино. Попадение на Калиду Кулибали в последната минута донесе скъпоценните три точки за неаполитанците и те се приближиха само на..

публикувано на 23.04.18 в 08:16
Първа лига

"Дунав" прати "Етър" на последното място в група "Б" на втората осмица

Първенство на България по футбол, резултати от 31-ия кръг в Първа лига, втора осмица: група "Б": "Дунав" (Русе) - "Етър" (Велико Търново) 1:0 Утре от 20.00 часа: "Локомотив" (Пловдив) -  "Септември" (София) Класиране:     1. Септември (София)  30..

публикувано на 22.04.18 в 21:51
Втора лига

Резултати и класиране във Втора лига

Първенство на страната по футбол, срещи от 26-ия кръг на Втора лига: "Поморие" - "Нефтохимик" 1:1 (1:0) "Струмска слава" (Радомир) - "Лудогорец-2"  2:1 (1:0) "Литекс" - "Локомотив 1929" (София)  0:0    "Созопол" - "Оборище" (Панагюрище)  1:3 (0:1)..

публикувано на 22.04.18 в 21:13
„Манчестър Сити“

Ново шоу на "Манчестър Сити" в Англия - отнесе го "Суонси"

Новокоронясаният шампион на Англия по футбол "Манчестър Сити" разгроми "Суонси" с 5:0, като Кевин де Бройне вкара един от страхотните голове на сезона. "Суонси" остава на 17-о място, на 4 точки над зоната на изпадащите след 34 мача, докато "Манчестър Сити"..

публикувано на 22.04.18 в 21:10
Димитър Кузманов

Димитър Кузманов на победа от основната схема на турнира във Франкавила

Националът на страната за купа "Дейвис" Димитър Кузманов постигна втора победа в квалификациите на тенис-турнира от веригата "Чалънджър" в Франкавила (Италия) с награден фонд 43 хиляди долара. Поставеният под номер 3 в схемата на пресявките Кузманов се..

публикувано на 22.04.18 в 21:07

"Еспаньол" надигра "Жирона" в Испания

"Еспаньол" спечели с 2:0 при гостуването на каталунския си съперник "Жирона" в среща от 34-ия кръг в испанския футболен шампионат, игран пред над 12 хиляди зрители. Жерард Морено даде аванс в полза на отбора от Барселона в 43-ата минута след асистенция на..

публикувано на 22.04.18 в 21:05
Кирил Десподов

Десподов и Малинов тренират на облекчен режим с "ЦСКА-София"

Футболистите на "ЦСКА-София" започнаха подготовка за реванша от полуфиналите за Купата на България срещу "Левски". Двубоят ще се играе на Националния стадион "Васил Левски" в сряда (25 април) от 18:30 часа и ще го следим с преки репортажи по програма..

публикувано на 22.04.18 в 21:01

Убедителен "Арсенал" взе лондонското дерби срещу "Уест Хем"

"Арсенал" спечели с 4:1 у дома срещу "Уест Хем" в лондонското дерби от 35-ия кръг в английския шампионат по футбол. Неделният мач беляза началото на периода на сбогуване на мениджъра Арсен Венгер с "артилеристите". Френският специалист ще напусне клуба от..

публикувано на 22.04.18 в 20:57

"Ница" взе аванс пред "Монпелие" в битката за петото място във Франция

Зрелищен гол на Пиер Лий Мелу донесе победата на "Ница" с 1:0 над "Монпелие" в директен спор за петото място във френското футболно първенство. Мелу бе точен в 59-ата минута с плътен диагонален удар от 30 метра, намерил долния десен ъгъл на вратата на..

публикувано на 22.04.18 в 20:53
Веселин Топалов

Топалов излезе еднолично начело на "Шамкир Чес 2018"

Гросмайстор Веселин Топалов се наложи с белите фигури над втория в световната ранглиста Шахрияр Мамедяров в четвъртия кръг на супертурнира "Шамкир Чес 2018", който продължава в Азербайджан. С победата, която е първа за който и да е от десетимата шахматисти,..

публикувано на 22.04.18 в 20:48

"Аталанта" измести "Милан" от шестото място в Италия

"Аталанта" победи "Торино" с 2:0 и измести "Милан" от шестото място в италианското футболно първенство, даващо право на участие в квалификациите на "Лига Европа". Ремо Фройлер и Робин Гозенс бяха точни за "Аталанта" след почивката и донесоха ценни три точки..

публикувано на 22.04.18 в 20:46
Илия Груев

"Дуисбург" на Илия Груев с важна крачка към спасението във Втора Бундеслига

Воденият от Илия Груев германски футболен клуб "Дуисбург" направи важна крачка към оставане във Втора Бундеслига, след като победи директния съперник "Ерцгебирге Ауе" с 3:1 като гост. Кевин Волце вкара два гола от дузпи през второто полувреме, а Борис Ташчи..

публикувано на 22.04.18 в 20:41