Григор Димитров с първа победа в Лондон

Григор Димитров записа първа победа във финалния турнир на мъжката тенис асоциация. В група "Пит Сампрас" първата ни ракета се наложи с 6:3, 5:7 и 7:5 над австриеца Доминик Тийм. Българинът стигна до успеха след 2 часа и 21 минути.  Как Григор Димитров..

публикувано на 13.11.17 в 18:50

Моринари Ватанабе: Аз не съм професор на НСА, аз продължавам да съм студент

Аз не съм професор на Национална спортна академия, аз тук не съм президент на Международната федерация по гимнастика. Аз тук винаги ще бъда студент. Нямаше да бъда президент на FIG, ако не бях срещнал ректора проф. Хаджиев, ако не бях студент на..

публикувано на 13.11.17 в 16:03
Без публика на „Левски“ във волейболното дерби с ЦСКА

Вечното дерби на българския спорт ще има тази седмица нов епизод - волейболистите на ЦСКА са домакини на „Левски“ в мач от осмия кръг на първенството. По програма срещата бе в събота, но по настояване на телевизията, която ще излъчва двубоя, мачът бе..

публикувано на 13.11.17 в 15:54

Привържениците на Григор Димитров в Лондон: Постоянството е ключът за неговия успех

Тази година Григор Димитров показа едно постоянство, което беше ключът към успеха. От  ефектен играч Григор стана ефективен. Той загърби нещата, за които хората го аплодираха на турнирите и ефективността му се вдигна. Мисля, че мястото му тук в..

публикувано на 13.11.17 в 15:13
Александър Зверев

Александър Зверев: Обичам да играя пред много публика

Късно снощи 20-годишният Александър Зверев (Германия) спечели първия си мач в група "Борис Бекер" от финалния турнир на осемте най-добри тенисисти в Лондон. Третият в света победи петия - 29-годишния Марин Чилич (Хърватия) с 6:4, 3:6 и 6:4, въпреки че в..

публикувано на 13.11.17 в 14:57
Димитър Кузманов

Димитър Кузманов преодоля квалификациите на турнира в Сантяго

Димитър Кузманов преодоля квалификациите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в  Сантяго (Чили) с награден фонд 50 хиляди долара и гостоприемство. Поставеният под номер 2 в пресявките Кузманов победи представителя на..

публикувано на 13.11.17 в 10:09

Топалов загуби мача с Накамура в Сейнт Луис

Веселин Топалов загуби с 9:21 точки от Хикару Накамура (САЩ) на демонстративния турнир по шахмат в Сейнт Луис с награден фонд 400 хиляди долара. В последния четвърти ден от серията между двамата Накамура доминираше и спечели с 10,5:1,5 в 12-е партии..

публикувано на 13.11.17 в 10:03
Мондиал 2018 ще се проведе в Русия

И Хърватия се класира за световното първенство по футбол

Отборът на Хърватия стана поредният участник на Мондиал 2018, след като отстрани Гърция в баражите. Хърватите завършиха 0:0 във втория мач от баражите, а в първата среща победиха с 4:1 у дома. Домакините започнаха много агресивно в търсене на ранно..

публикувано на 12.11.17 в 23:57
Кристиано Роналдо

Кристиано Роналдо отново стана баща

Нападателят на испанския футболен клуб "Реал" Мадрид Кристиано Роналдо отново стана баща. Приятелката му Джорджина Родригес роди момиченце днес, което ще носи името Алана Мартина. Това е четвърто дете за звездата на "Реал" Мадрид. През лятото той стана..

публикувано на 12.11.17 в 23:21

Швейцария се класира за световното в Русия

Отборът на Швейцария се класира на четвърто поредно световно първенство по футбол след 0:0 в реванша от баражите срещу тима на Северна Ирландия. Така след успех в първия двубой с 1:0 швейцарците стигнаха до световните финали в Русия догодина. Гостите..

публикувано на 12.11.17 в 23:07
Роджър Федерер

Федерер: Всеки първи мач е труден

Всеки първи мач е труден . Това заяви на пресконференцията след първата си среща от финалния турнир по тенис на АТП в Лондон Роджър Федерер . Легендарният швейцарец надигра Джак Сок с 6:4, 7:6(4) в първия мач от надпреварата на осемте най-добри за..

публикувано на 12.11.17 в 21:18

Фетел спечели "Гран при" на Бразилия

Германецът Себастиан Фетел с "Ферари" спечели "Гран при" Бразилия, предпоследен старт от световния шампионат по автомобилизъм Формула 1. Фетел завърши състезанието на пистата "Интерлагос" с време 1:31:25.260 часа, оставяйки на 2.762 секунди зад себе си..

публикувано на 12.11.17 в 20:37

Калина Стефанова със сребърен медал в Сочи

Калина Стефанова завоюва сребърен медал в категория  56 килограма на световното първенство по самбо в Сочи, Русия. Стефанова загуби на финала от представителката на домакините Татяна Казенюк. С бронзовите отличия в категорията останаха сръбкинята Джована..

публикувано на 12.11.17 в 20:10
Валентин Братоев

"Нефтохимик" отпадна от Шампионската лига по волейбол

Отборът на "Нефтохимик" загуби и реванша от германския "Фридриксхафен" и не успя да намери място в групите на волейболната Шампионска лига за мъже. Бургазлии отстъпиха при гостуването в Германия с 0:3, в отделните геймове на 12, 21, 20.   "Нефтохимик" се..

публикувано на 12.11.17 в 19:47
Ивайло Чочев

Ивайло Чочев с победен гол за "Палермо"

Ивайло Чочев отбеляза победен гол за състава на "Палермо" при успеха с 2:1 като гост на "Кремонезе" в мач от 14-ия кръг на италианската Серия "Б". Българският национал се разписа в 53-а минута за 2:1. Чочев получи пас от Ембало в наказателното поле и от..

публикувано на 12.11.17 в 19:25

Федерер започна с победа в Лондон

Роджър Федерер стартира с победа във Финалния турнир на АТП в Лондон. Легендарният швейцарец надигра Джак Сок с 6:4, 7:6(4) в първия мач от надпреварата на осемте най-добри за годината. Федерер направи пробив още в първия гейм, който се оказа единствен в..

публикувано на 12.11.17 в 18:34
Жозе Моуриньо

Моуриньо иска бразилец от "Шахтьор" в "Манчестър Юнайтед"

Мениджърът на английския футболен клуб "Манчестър Юнайтед" Жозе Моуриньо иска да привлече опорния полузащитник на "Шахтьор" Донецк Фред, съобщи "Мирър". Според изданието Моуриньо ще вземе бразилеца на мястото на Маруан Фелайни, към когото интерес има от..

публикувано на 12.11.17 в 18:33
Гарет Бейл

"Реал" (Мадрид) продава Гарет Бейл

Испанският футболен клуб "Реал" Мадрид постави трансферна цена на Гарет Бейл в размер на 85 милиона паунда. Уелсецът често страда от травми в последно време и през този сезон има едва 9 мача във всички турнири. В момента Бейл отново лекува контузия и е аут..

публикувано на 12.11.17 в 18:29
Антония Григорова

Антония Григорова 32-ра в Олос

Антония Григорова завърши на 32-о място в ски-бягането на 10 километра свободен стил в старт за Купата на ФИС във финландския зимен център Олос. Българката финишира за 24:11.1 минути. Победителка стана представителката на домакините Анне Кильонен с 22:27.4..

публикувано на 12.11.17 в 18:24

Китай със 7 титли от световното първенство по скокове на батут в София

Китай спечели 7 от общо 14-те  златни медали на световното първенство по скокове на батут за мъже и жени, което завърши днес в София. Русия завоюва 3 титли, Беларус 2, а Великобритания и Република Южна Африка по 1. При мъжете в..

публикувано на 12.11.17 в 18:20