Засилен контрол на поведението на пешеходците и водачите на моторни превозни средства въвежда Главна дирекция „Национална полиция". Мерките са разпоредени на областните дирекции на МВР. Поводът са резултатите от анализа на пътнотранспортни произшествия с участието на пешеходци за периода от 1 януари до 31 май. Той сочи голям брой загинали - 61 и ранени - 770 пешеходци на територията на 12 териториални дирекции на МВР.
От анализа става ясно, че сред основните причини за произшествията са неправилното поведение на пешеходците на пътното платно, пресичането на неопределени за това места или неспазване на светлинните сигнали на светофарите. Именно заради това е разпоредено провеждането най-малко два пъти месечно на специализирани полицейски операции за контрол на поведението пешеходците като участници в движението.
Днес отбелязваме Световния ден на радиото, който тази година е под мотото "Радиото и климатичните промени". Според Николай Петков, автор в Климатека и експерт и координатор в сдружение „За Земята“ , съвременните аномалии са силно повлияни от климатичните промени. "Виждаме, че самите учени са изненадани от януари, който бе рекордно топъл. Предполага се..
В Бургас се организират поредица от събития, с които градът ще се включи във втория етап на националната АНТИСПИН кампания в Деня на влюбените - 14 февруари. Превантивната кампания тази година ще премине под мотото „Предай нататък – любовта, не вируса!“. В планираните дейности на общинско ниво партньори на Община Бургас са: Регионална здравна..
Съвместно предложение за изготвяне на общински „капан“ за задържане на безстопанствени животни трябва да изготвят общините Сливен, Нова Загора, Котел и Твърдица, разпореди областния управител Чавдар Божурски по време на заседанието на Областната епизоотична комисия. Поводът за това е писмо на изпълнителния директор на Българска агенция по безопасност на..
Четирима са допуснатите до събеседване кандидати за избор на обществен посредник на Бургас. Те са посочени от временна комисия в Общинския съвет, с председател Иво Баев, и това са Калина Чавдарова-Едрева, Тодор Стамболиев, Румяна Райчева и Теодора Петрова-Николова. Те ще се явят за провеждане на интервю на 14 февруари в малката заседателна..
Продължава строителството на Дома за възрастни в Елхово. Изграждането на комплекса е за близо 1 млн. и 400 хил. лева, като средствата са осигурени по Плана за възстановяване и устойчивост. В новоизградения комплекс ще бъдат настанени обитателите дома, който в момента се намира в село Чернозем, обясни заместник-кметът на община Елхово Живка..
Днес и утре заради изграждането на уличен водопровод и улична канализация в ж.к. „Изгрев“ се въвежда временна организация на движението, съобщават от община Бургас. Затваря се за движение кръстовището на улицата между бл.184 и бл.181 и улицата между бл.37 А и ТП „ДЛС Ропотамо“. Спазвайте временната организация, която ще бъде въведена в..
За бойкот на търговските вериги призовават днес 4 организации. Това са Федерацията на потребителите в България, сдружение "За достъпна и качествена храна“, "Обединени пенсионерски съюзи“ и "Системата ни убива“. В последните седмици се наблюдава драстично увеличаване цените на стоки от първа необходимост. Това е ценови удар, както за 800..
Четирима са допуснатите до събеседване кандидати за избор на обществен посредник на Бургас. Те са посочени от временна комисия в Общинския съвет, с..
Доброволци от “Бъди човек” –Айтос организират благотворителен концерт “С Любов за Виктор”. Те са тези, които осъществяват дарителските кампании за..
Кукери от Ямбол ще представят в Народното събрание днес, елементи от характерните за региона обредни игри, които по традиция се организират около Сирни..