Забрана за шофиране след употреба на алкохол или упойващи вещества и уволнение при нарушение на забраната поиска фондация „Безопасни улици за Валя“ в отворено писмо до всички министерства, работодатели, собственици на фирми и медии
Подобна заповед има спусната в Министерството на вътрешните работи (2006г.) и в Министерството на отбраната (2009г.) и е доказала своята ефективност, подчертават от фондацията.
Само до момента (15.06), тази година имаме 47 жертви повече в сравнение със същия период за миналата година. Всеки ден загиват средно по двама човека в България, следствие на катастрофи и минимум 20 се „отърват само“ с травми, физически и психически. Доста от тях остават инвалиди за цял живот. На първо място сме в Европа по пътни инциденти на глава от населението. Имаме три пъти повече жертви на милион жители в сравнение с доста други европейски държави.
И на цялата тази зловеща статистика, всички институции у нас чакат участниците в движението да се самодисциплинират, да си променят сами мисленето и държанието си на пътя., посочват авторите на писмото
Трагедия в дискотека в македонския град Кочани отне живота на 51 души, над 100 други са в болница. Това съобщи днес вътрешният министър на Северна Македония Панче Тошковски, цитиран от тв "Алсат". Пожарът е възникнал от искри от пиротехника по време на концерт на групата "ДНК". "Най-вероятно искрите са подпалили тавана, който е бил от лесно запалим..
Община Ямбол разширява броя на паркоместата за хора с трайни увреждания в централната част на града. В отговор на граждански искания, в момента се маркират нови 20 места, с което общият брой на местата за паркиране на лични автомобили на хора с увреждания достига 74. Превозни средства, които обслужват хора с увреждания, могат да паркират безплатно..
Протести с искания за най-тежки наказания за измъчване и убиване на животни ще се проведат днес в София и Бургас, а утре и в Перник. Поводът - видеоклипове с такива издевателства, заснемани и продавани от вече арестувани 26-годишна жена и 35-годишен мъж от Перник. До момента близо 50 хиляди подписа са събрани в онлайн петицията с искане те да получат..
Гората.бг, ще подари десетки хиляди плодни, медоносни и паркови дръвчета на хората от Бургас и Айтос. 25 хиляди ще бъдат раздадени в морския град, а 14 хиляди в „града на орлите“ тази неделя, 16 март. „Ще предоставим безплатно плодни дръвчета - кайсии, ароматни дюли, сливи жълта афъзка, облачински вишни, орехи, ябълки (подложка), череши..
10 от най-силните гладиатори от телевизионния формат "Игри на волята" се изправят един срещу друг в зрелищни битки на живо. Стартът на турнирите на волята е от Бургас. Една от причините е топлото отношение на продукцията към Южното Черноморие, сподели Катерина Манолова, която е от екипа на предаването. "Пет години Царево и Южното море бяха..
Природен парк "Странджа" и ДГС Кости” започнаха дейности по почистване и обновяване на мястото около намиращата се в землището на селото чешма. Тя е изградена в чест на академик Борис Стефанов. Той е първият изследовател на странджанската растителност. Именно по негови трудове в областта на ботаниката и фитоекологията е установено, че по отношение на..
От 1 април Националният осигурителен институт отново преизчислява автоматично пенсиите на работещите възрастни хора, като взема предвид допълнителния осигурителен стаж, натрупан през миналата година. Мярката действа от 2020 година, когато беше въведена заради Covid пандемията. За целта не се подават заявления, а институтът ползва данните от..
В Община Бургас се проведе среща с генералния директор на Генералната дирекция "Морско дело и рибарство" към Европейската комисия Чарлина Вичева...
От 1 април Националният осигурителен институт отново преизчислява автоматично пенсиите на работещите възрастни хора, като взема предвид допълнителния..
Най-големите популации на видри в страната се намират в природен парк Странджа, а това е показател, че водните басейни са чисти, обясни Стоян Михов..