Бургаският депутат от ГЕРБ Румен Желев е информирал днес зам.-министъра на земеделието доц. Георги Костов за тежката обстановка не само в Бургаско, но и в цялата страна. Доц. Костов вече вече е издал заповед с която горските стопанства в цялата страна ще могат да оказват помощ във всички бедстващи райони“, съобщи Румен Желев, който е и член на парламентарната комисия по земеделие и храни.
Той коментира, че подобна практика дава добри резултати и не се използва за първи път. „Заповедта влиза в сила още от днес и така по-бързо ще може да се реагира. Теориториалните дирекции и горските стопанства, както и техните служителит имат необходимия опит за справяне с подобни ситуации. Като човек, който има дългогодишен опит в тази област, смятам, че така се създава една добра система на организация. Те разполагат с необходимата специализирана техника, с тежки машини, които да помогнат за достигане до пострадалите и за отстраняване на щетите. Има много хора, които живеят на труднодостъпни места и това е възможния начин да се осигурни връзка с тях“, коментира народният представител от ГЕРБ-Бургас.
Бургаският депутат от ГЕРБ-СДС Андрей Рунчев оглави новосъздадената временна комисия за проблемите с безопасността на движението по пътищата. Продължаващата през последните десетилетия война на пътя и загубата на стотици човешки животи задължава единодушно всички парламентарни групи да се обединят за решителни мерки за намаляване до минимум на..
Два важни за Бургас и региона проекти не намериха финансиране в проектобюджета за тази година, който ни беше предложен от управляващите. За това алармират народните представители на "Възраждане" Борис Аладжов и Александър Койчев. Редовното правителство, също не предвиди средства за детската болница в Бургас. Необходимите 45 милиона лева,..
Министерският съвет не е обсъждал хипотеза за евентуално участие на България с мироопазващи сили в Украйна, заяви вицепремиерът и председател на БСП Атанас Зафиров. Румен Радев: Категорично против съм България да изпраща войници в Украйна Коментарът му дойде в отговор на заявеното по-рано от президентът Румен Радев Народното събрание и..
Няма осигурено финансиране за пречиствателната станция за питейни води на язовир “Ахелой”. Това става ясно след питане на народните представители Борис Аладжов и Александър Койчев към министъра на регионалното развитие, съобщават от партия "Възраждане". Загубите на водопреносната мрежа на питейна вода са проблем с национално значение. В бургаска..
Хълми Зекерие е новият кмет на руенското село Билка. Той бе единствен кандидат, издигнат е от партия Движение за права и свободи - ДПС. За него са гласували 208 души на частичните местни избори вчера. До тях се стигна след кончината на досегашния кмет Мехмед Мустафа. Само един кандидат на частните местни избори в село Билка При 518..
Атанас Зафиров е избран за председател на БСП от делегатите на 51-вия Конгрес на партията с 422 гласа - това сочат официалните резултати от гласуването, които бяха обявени пред делегатите в залата от председателя на Комисията по избора Валери Сарандев. Борислав Гуцанов, който се изправи срещу Зафиров на балотажа за лидерския пост в партията е получил..
В руенското село Билка се провеждат частични местни избори. До тях се стигна заради кончината на кмета Мехмед Мустафа. Кандидатът за кметския пост е само един - Хълми Зекерие. Той е издигнат от партията "Алианс за права и свободи". Частични избори за кмет се провеждат днес в няколко населени места в страната. Полицейски екипи следят за нормалното..
Бургаският депутат от ГЕРБ-СДС Андрей Рунчев оглави новосъздадената временна комисия за проблемите с безопасността на движението по пътищата...