Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Увеличиха двойно присъдата на убиеца от "Долно Езерово"

Бургаският апелативен съд измени присъда на Окръжен съд –Бургас от 18.06.2016 г. и увеличи наложеното наказание на Драгия Радневски от 12 на 25 години лишаване от свобода. 52-годишният мъж е признат за виновен в двойното убийство на приятелката си Иванка Стоянова на 46 г. и майка й Тонка Желева на 67 г., извършено на 27.10.2015 г., около 13.00 ч. в  кв. ”Долно Езерово” с ловна пушка.

 Въззивният състав  счита, че престъплението и личността на дееца се отличават с висока степен на обществена опасност. Отнет е живота на две жени. Приятелката на подсъдимия е имала непълнолетно дете, което остава пълен сирак. Това обстоятелство е било известно на Радневски, предвид близките му отношения с жертвите, но не му е подействало възпиращо. Убийството е извършено през деня, в дома на жените, в близост до който се е намирало малолетното внуче на Стоянова, брутално и хладнокръвно, като акт на отмъщение и наказание за жертвите, което го характеризира като изключително тежко.

Според съда Радневски следва да се изолира за по-дълъг период от време, което ще му въздейства поправително-превъзпитателно и ще изпълни целите на генералната превенция и върху другите членове на обществото. Втората инстанция намира, че най-подходящото по вид наказание в случая се явява доживотен затвор, което съгласно разпоредбата от НК следва да се замени с наказание лишаване от свобода в размер на 25 години.

Апелативен съд- Бургас потвърждава присъдата в останалата й част. Драгия Радневски е осъден да заплати на дъщерята на Иванка Стоянова-Антония Стоянова обезщетение за претърпени неимуществени вреди в размер на 200 000 лева.

Решението подлежи на касационно обжалване и протестиране пред ВКС.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

22 арестувани по аферата с горивото на гара Карнобат

Седем служители на НК „Железопътна инфраструкутра“ бяха задържани при мащабна полицейска акция на ж.п. гара Карнобат за източване на гориво . В акцията са участвали служители на „Криминална полиция“, „Икономическа полиция“, сектор „Специализирани полицейски сили” и служители от РУ-Карнобат. На място са задържани 7 души.  Групата е наблюдавана..

публикувано на 28.02.25 в 17:00

Валентин Мундров: Гражданите ще получават директна справка за историята на автомобила им от държавните регистри

Министърът на електронното управление Валентин Мундров проведе среща с Александър Костадинов и Таня Груева, представители на ръководството на Асоциацията на автомобилните производители и техните оторизирани представители в България. Акцент в разговора беше надграждане в  Портала за електронно управление  на министерството, с което собствениците на..

публикувано на 28.02.25 в 16:23

Електронни цигари, облепени по телата на шестима пътници, задържаха на ГКПП "Лесово"

Огромно количество части за вейпове, между които близо хиляда изпарители, са открити на Граничния пункт "Лесово". Те са били облепени по телата на шестима български граждани, пътуващи за Турция.   Трима мъже и три жени са опитали да преминат българо- турската граница вчера с 1730 опаковки с 15 електронни цигари и над 1700 части за вейпове...

публикувано на 28.02.25 в 11:57

20 години затвор получи Омар Аднан за смъртта на двамата бургаски полицаи

20 години затвор при първоначален строг режим присъди Бургаският окръжен съд на сирийския гражданин с хуманитарен статут Омар Аднан.  Той е обвинен за смъртта на двама бургаски полицаи Атанас Градев и Йордан Илиев. Случаят е от 25-и август 2022 година, когато Аднан, като шофьор на пътнически автобус пълен с мигранти, блъсна полицейски автомобил на..

публикувано на 28.02.25 в 11:42

Задържаха 20 души за кражба на гориво в Карнобат

Близо 20 души, сред които и работещи в БДЖ, са задържани  при мащабна специализирана операция  в  района на жп гара Карнобат. Полицаите са установили кражба на голямо количество дизелово гориво.  Акцията е започнала тази сутрин,  около 4 часа. По първоначални данни е установена кражба на между 6 и 7 тона дизелово гориво от  цистерна,..

публикувано на 28.02.25 в 10:13
Архив

Произнасят присъдата на сириеца, обвинен за смъртта на двамата бургаски полицаи

Окръжният съд в Бургас ще се произнесе с присъда по делото срещу сириеца Омар Аднан, обвинен за смъртта на полицаите Йордан Илиев и Атанас Градев.  Присъдата ще бъде прочетена в 10:45 часа.  Вчера магистратите изслушаха пледоариите на адвокатите. Държавното обвинение поиска доживотен затвор за сириеца.  Прокуратурата и адвокатите на близките..

публикувано на 28.02.25 в 09:38

Задържаха двама 16-годишни от Сунгурларе за кражби

Двама 16-годишни младежи от Сунгурларе са задържани за кражби от магазини и автомобил, съобщават от пресцентъра на бургаската полиция.  При кражба от магазин в града те откраднали дрехи и маратонки. В търговския обект проникнали като счупили прозорец. От друг магазин в Сунгурларе  откраднали сумата от 100 лева.  Разбили и стъкло на лек..

публикувано на 28.02.25 в 08:49