Заведение в комплекс „Изгрев“ тероризира бургазлии. От години, граждани в блок 114 пишат жалби срещу шум и събирания на посетители до късни часове, но от институциите не им съдействат. Наемателите не се съобразяват и с решение на етажната собственост за принудително извеждане от блока.
Шумни компании, които превишават децибелите и след края на работното време, притесняват живеещите в блока. Заведението е кафене и пункт за хазартни игри с футболни залози , но тези, които се събират в него ни тероризират буквално казват хората:
"...Те са неадекватни в повечето случаи. ..Има дена групичка от момчета, по-голямата част са криминално проявени според мен. Цяло лято правим забележки , но никой не ти обръща никакво внимание. Цяло лято са под дърветата до 12-1 часа вечерта и в 7-8 часа сутринта пак са тук. Изхвърлят боклуци, ние им чистим, тук на една скара скумрия се пече, кюфтета, тук се напиват..."
Щеше да е подозрително оплакването на хората, ако засягаше само един – двама. Но очевидно, това е проблем на целия блок, защото те събират етажната собственост на събрание и изготвят предупредителен протокол към наемателя на обекта да спазва правилата и наредбите за обществен ред, иначе – ще бъде изведен принудително. След като няма никакъв отговор, правят ново събрание, на което вече съставят решение за принудително извеждане, под което се подписват почти всички живеещи в момента в блока. Нотариус подготвя нотариална покана, която да му бъде връчена. Следва процедурата, в която Районният съд трябва да издаде изпълнителен лист. Магистратите в Бургас, обаче, отказват. Причината – нотариалната покана не била връчена по надлежния ред. А причината е, че на посочения от фирмата – наемател неин адрес, просто няма никой, поясниха юристите, които са се занимавали със случая. Следва обжалване пред Окръжния съд, който също отказва, макар и с други мотиви. И така, вече няма сила на земята, поне до момента, която да изпълни решението на собствениците на апартаменти.
чуйте в звуковите файлове репортажът на Мариян Иванов, както и мнението на бургаския омбудсман.Сливен посрещна Тодоровден с демонстрации на средновековна бойна езда и бойни сцени от живота на българите от тази епоха под надслов „Конете на българите“. Демонстрациите се състояха в античната и средновековна крепост „Туида“, която се счита като мястото от където е възникнал съвременния Сливен. Конен дуел със саби, стрелба с лък от кон,..
Над 60 на сто от българите са на мнение, че днешният Осми март няма социално значение или е остарял празник. Това показва социологическо проучване на "Тренд" по поръчка на вестник "24 часа". Само 1/3 от анкетираните са на мнение, че Денят на жената има социална функция отвъд празничния дух. Отбелязваме Международния ден на жената Въпреки че..
Кой можеше да си представи, че още преди да се разберат за съвместно управление, двете най-големи партии в Германия ще постигнат пробив по най-тежкия проблем в момента за Европа - сигурността. Консервативният блок ХДС/ХСС и социалдемократите обявиха безпрецедентен инвестиционен пакет в отбранителните способности в размер на 400 милиарда евро и се..
През 2024 г. в Бургаска област е регистриран най-ниският брой загинали при пожари за последните десет години. Това стана ясно след среща на екипа на „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Бургас с кмета на града Димитър Николов. „Винаги сме разчитали на бургаските огнеборци и работим в тясно сътрудничество както при бедствени ситуации, така и..
„Конете на българите“ – под този надслов Сливен ще отбележи Тодоровден – празник на коневъдите и конния спорт. Празникът ще се проведе в крепостта „Туида“ от 11.00 часа. Пред публиката ще бъде претворена древната българска традиция, свързана с конете, отглеждането и обучението им. Ще има конни демонстрации от епохите на Античността и..
Цветята са най-предпочитаният подарък за 8-ми март, смятат бургазлии. Символичните жестове и уважението също са за предпочитане. "Един букет е напълно достатъчен. Даже си ги правим подаръците и сами, създаваме си настроение. Дори един шоколад да ти е купил, да ти повдигне настроението, е достатъчно. Малко внимание, да ти направи кафе сутрин - стига..
Пети пореден протест в защита на Природен парк „Сините камъни“ се проведе тази вечер в Сливен. Протестиращите настояват община Сливен да обяви за нищожни решенията си за обявяването на местностите „Даулите“ и „Карандила“ за селищни образувания. Освен това те настояват да не бъдат извадени от парка 12 декара земя, за което настоява частен..
Казусът с автогарата в Созопол влиза в съда. Общината завежда дело срещу частта от протокола на комисията от Националния институт за недвижимо..
С решение на Министерския съвет от тази седмица Програмата за ползване на хуманитарна помощ за лица, търсещи временна закрила от военните действия в..
Цветята са най-предпочитаният подарък за 8-ми март, смятат бургазлии. Символичните жестове и уважението също са за предпочитане. "Един букет е напълно..