Миналата година във фестивала се включиха 3 500 - 4 000 души, тази година очакванията са повече туристи, защото прогнозата на синоптиците е за слънчево и топло време, коментира директорът на Природен парк „Странджа“ инж. Димо Димов. Фестивалът ще се проведе на 13 и 14 май, като център на проявите ще е Граматиково. Селото се намира на 25 км от Малко Търново и на 74 км. от Бургас и това е едно от най-големите села на територията на Парка.
"Имаме заявки от Казанлък, Варна, Русенско, Старазагорско, а и доста популярен стана този празник през годините. Къщите в Граматиково и околните села вече са почти заети и въпреки че в тях има настанени и много гранични полицаи ще се намери място и за туристите, които ще дойдат за да се насладят на планината. Времето ще бъде прекрасно и очакваме Странджа да е пълна с гости, които обичат природата".
Фестивалът ще започне в местността Ямата в 10 часа, в събота 13 май, и ще продължи и на следващия ден. Предвидени са изпълнения на групи за автентичен фолклор, кулинарен конкурс, спортно състезание, вечер под звездите и преминаването през туристически маршрути.
повече може да чуете в звуковия файл:
Улица в бургаския комплекс „Изгрев“ ще бъде затворена от 10.02.25г. (понеделник) до 10.04.25г. Автомобилите няма да могат да преминават между бл.184 и бл.181 и част от съществуващия паркинг към МБАЛ „Лайф Хоспитал“. Там се въвежда временна организация на движението заради изграждането на уличен водопровод и улична канализация. Обслужването на..
Възрастен мъж на 96 години пострада след пожар дома му, в бургаския к-с „Братя Миладинови“, съобщи Областната дирекция на полицията. Индцидентът е от вчера, когато във Второ Районно управление - Бургас е съобщено за пожар в апартамент, на шестия етаж, в бл. 70. Огънят е потушен от осем огнецборци и два противопожарни автомобила, но напълно са..
От Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) информират за частично затваряне на републиканския път Царево-Варвара-Ахтопол-Синеморец-Резово. Днес, от 10:30 ч. до 15 ч. ще бъде ограничено преминаването в едната лента в участъка Царево-Ахтопол, в района на Царево / при 4+492/(района на т.нар. „Далян Лафина“). Временната организация е за ремонт..
Бургаското предприятие „Нарисувай ми усмивка“ на сдружение „Онкоболни и приятели“ иска да възроди дейността си. То е създадено преди близо 10 години по европейски проект. В него първоначално са работи 15 души. След приключване на проекта, поради невъзможност да се плащат заплати, работниците са освободени, а дейностите в предприятието продължават..
Доброволци от “Бъди човек” –Айтос организират благотворителен концерт “С Любов за Виктор”. Те са тези, които осъществяват дарителските кампании за Коледа и Великден за предоставянето на хранителни продукти на възрасти хора в нужда. Сега каузата им цели да помогне на деветгодишното момче, което има сериозен здравословен проблем. Необходима..
За поредна година в лозовите масиви край Камено ще бъде отбелязан Трифон Зарезан. На 14 февруари празничната програма ще започне с възстановка на обичая и зарязване на лозята. В 10:45 ч. шествието ще се отправи от площада пред сградата на Общината към лозята в посока село Кръстина. Ритуалът по зарязване на лозята ще бъде от 11.00 часа на..
Цените на повечето основни хранителни стоки на борсите у нас тръгват надолу през първата седмица на февруари, показват данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ). Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, през седмицата падна с 0,22 процента до 2,261..
Улица в бургаския комплекс „Изгрев“ ще бъде затворена от 10.02.25г. (понеделник) до 10.04.25г. Автомобилите няма да могат да преминават между бл.184 и..
Доброволци от “Бъди човек” –Айтос организират благотворителен концерт “С Любов за Виктор”. Те са тези, които осъществяват дарителските кампании за..
В Карнобат следващата седмица ще заседава стратегическия борд на Програмата по трансгранично сътрудничество с Турция. По-голямата част от общините в..