Без мярка пуснаха Жельо Тончев и Йордан Янчев, обвинени в принуда и отвличане на непълнолетно момче в бургаския квартал „Банево“. Според обвинителния акт мъжете са се опитали да накарат момчето да признае, че е откраднало дебитната карта на един от тях и са искали да я върне. То е удряно, душено чрез въже и към него са отправяни заплахи за убийство. Прокурорът по делото посочи, че домомента има събрани доказателства, но разследването за случилото се продължава. Въжето, с което се предполага, че е душено момчето, не е намерено. Поради тази причина обвиняемите трябва да останат в ареста, за да не се укрият или да извършат друго престъпление.Адвокатите на Тончев и Янчев поискаха да им бъде наложена по-лека мярка. Според адвокат Николов, защитаващ Янчев, обвиненията са преекспонирани.
„Предвид събраните доказателства, предвид противоречита между свидетелите и данните от медицинската експертиза, която констатира три броя травми. Има извършени около 12-13 разпита. Във важните детайли наистина си противоречат. Разминаване има и в показанията на едни и същи свидетели, които са разпитвани два или три пъти. Според експертизата пострадалият има охлузвания на лицето, нараняване на лява ушна мида и лентовидно нараняване на шията. Това е в противоречие с разказите на някои от свидетелите за този „зверски побой“, който е претърпяло момчето.“
Пред съдия Събчо Събев, обвиняемите обясниха, че не е правилно това, което са извършили, но не смятат, че престъплението, в каквото ги обвиняват, е толкова тежко. Съдия Събев посочи, че двамата явно не разбират какво са направили и не са наясно за това какви последици ще имат след това. Той допълни, че все пак става въпрос за 16-годишно момче, а ако искат да заприличат намъже да отидат при Кубрат Пулев и да се мерят с него. За подобно престъпление законът предвижда затвор от от седем допетнадесет години. От прокуратурата обясниха, че ще протестират решението на Окръжния съд в Бургас.
Късо съединение е причината за пожара в сливенската църква „Света Богородица“ тази сутрин, съобщиха от полицията. Изгорял е притворът на църквата. Служителка в храма е била изведена от пожарникарите, след като огънят ѝ е отрязал пътя към изхода и тя е останала в сградата. Няма пострадали и нанесени щети по корабната част на църквата. Преди..
Използване на телефони по време на шофиране, ниските санкции за нарушителите и лоша маркировка са най-честите причини за тежките пътни инциденти в страната. Заемаме едно от първите места в Европа по най-опасно шофиране, показват данните на Европейския съвет за безопасност на транспорта. Има увеличение на наказанията в съда за пътни престъпления,..
Служители от Първо Районно управление – Бургас са задържали двамата извършители на кражба на трифазен кабел, който е бил на стойност около 500 лева и сумата от 1100 лева. Те са собственост на 46-годишна жена от Бургас. Кражбата е осъществена в средата на януари от имот, който е на бургаската улица „Софроний“ , уточни ОДМВР. Мъжете са криминално..
Районният съд в Царево остави в следствения арест украинеца Руслан Сулотки и турската гражданка Аслъхан Гичлемес. Те бяха спасени от катер на Гранична полиция край Маслен нос след подаден сигнал за бедствие. Граничният кораб "Обзор" спаси двама чужденци в Черно море Пред съда двамата заявиха, че живеят на семейни начала и търсят политическо..
Министърът на вътрешните работи Даниел Митов предлага на Министерски съвет в Главна дирекция "Гранична полиция“ (ГДГП) да се създадат две нови дирекции - "Противодействие на незаконната миграция“ и "Противодействие на престъпността и контрабандата през държавната граница“. Това се посочва в проект на Постановление за изменение и допълнение на Правилника..
Иззеха автомобила на 35-годишен шофьор от Бургас. Той е спрян за проверка от полицаи към Първо Районно управление в Бургас на 3 март, към 20:45 ч. на улица „Генерал Гурко“, съобщи ОДМВР. При полевия наркотест е установена употребата на наркотични вещества - амфетамин и метамфетамин. Водачът е задържан за срок до 24 часа. По случая е образувано бързо..
Районната прокуратура в Бургас поиска постоянна мярка "задържане под стража" на двамата чужди граждани от Турция и Украйна , спасени от кораб на Гранична полиция край Маслен нос. Заседанието е насрочено в Районния съд в Царево за 15 часа. Граничният кораб "Обзор" спаси двама чужденци в Черно море Образуваното досъдебно..
Районният съд в Царево остави в следствения арест украинеца Руслан Сулотки и турската гражданка Аслъхан Гичлемес. Те бяха спасени от катер на Гранична..
Бургазлия пострада, след като при изпреварване колата му се блъсна във влекач на бургаската улица „Захари Стоянов“ вчера, съобщават от ОДМВР. До..
Районната прокуратура в Бургас поиска постоянна мярка "задържане под стража" на двамата чужди граждани от Турция и Украйна , спасени от кораб на..