Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Айтозлии искат дебат за ремонта на лесопарка (допълнена)

Над 500 души в Айтос настояват за обществен дебат за ремонта на парк „Славеева река“. Според инициативния комитет, с промените лесопаркът ще се бетонира. 

Реконструкцията на парка е за милион и шестотин хиляди лева, отпуснати от правителството през миналата година. Според Мария Мутафчиева, Атанас Орлов и Галина Димитрова много от сумите са завишени – около 300  000 лева за детски площадки, над 1 300 лева ще струва само една метална тръба за скейтпарка. Самият парк ще бъде създаден в някогашното изкуствено езеро, най голямо в областта:

„По проект трябва да стане игрища – за минифутбол, едно волейболно игрище трябва да има, скейтборд площадки, тенис на маса и това ще бъде един метър под нивото. Преди беше езеро, което беше пълно с вода , имаше водни колелета, лодки, имаше пристан, беше много красиво…Айтос няма крещяща нужда от футболни и от спортни игрища. Долу до стадиона направиха нови футболни игрища, като и горе над училище „Н.Вапцаров“ също има такива площадки."

Горски пътеки са предвидени за асфалтиране, вместо да се запази естественият им вид, посочват айтозлии. Също така са предвидени за отсичане много дървета в лесопарка. Сечта дори е започнала на поляната пред сцената.

Кметът Васил Едрев отказва диалог, посочват гражданите.

Такъв бе отказан и на Радио Бургас. От пресцентъра на Едрев настояха за среща в Айтос. Въпреки изпратените ни предварително въпроси и уговорената тема на интервюто, на 2 юни, при среща с градоначалника, той отказа да даде интервю и да разговаря с наш репортер по този казус.

чуйте в звуковия файл репортажа на Мариян Иванов



Снимка




Снимка

На снимката се вижда изкуственото езеро, което е предвидено, според айтозлии, за спортни игрища.








Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

За поредна година журналисти почистват паметниците на Апостола в Бургас

Традицията за професионално почистване на открояващия се паметник на Апостола в Профилираната гимназия за чужди езици "Васил Левски"- Бургас бе спазена. Инициативата е на братята Кеворк и Степан Дадурян. Поводът е 152-годишнината от обесването на Васил Левски. Акцията бе в присъствието на директора на гимназията Весела Иванова.  Инициативата се..

публикувано на 18.02.25 в 17:30

НИМХ: Оранжев код за ниски температури и сняг в област Бургас утре

За утре Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ) издава предупреждение от втора степен - оранжев код за област Бургас и от първа степен (жълт код) за 8 области в Източна България за ниски максимални температури, обилни валежи от сняг и образуване на нова снежна покривка. Ще има условия за виелици и навявания. Оранжев код е обявен..

публикувано на 18.02.25 в 17:20

Проходими при зимни условия остават пътищата в Бургаско

Отпада ограничението за движение на тежкотоварни автомобили над 12 т по пътя Омуртаг–Котел в участъка Котел – Тича. Това съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура".  Пътищата в цялата община Карнобат са проходими при зимни условия. Автомобилите трябва да са оборудвани с всичко необходими за тях, каза за БНР Бургас заместник-кметът Стефка..

публикувано на 18.02.25 в 16:41

Милена Николова: Нужен е комплексен подход към грижите за здравето на децата

Консултативният съвет за национална сигурност заседава днес заради рисковете и заплахите, произтичащи от разпространението на наркотици и опиати сред подрастващите и от злоупотребата с тях. Заседанието беше свикано от президента Румен Радев месец след смъртта на 14-годишно момче, което падна от високо след употреба на вейп с наркотично вещество...

обновено на 18.02.25 в 16:34

Неучебни са 18 и 19 февруари в община Котел

Община Котел обяви 18 и 19 февруари за неучебни, заради падналия сняг и трудното придвижване по пътищата. Учебният процес няма да бъде прекъснат само на Националното училище по фолклорни изкуства "Филип Кутев", защото на учениците не се налага да пътуват тъй-като живеят в общежитие.  Във всички останали общини в Сливенска област учебният процес..

публикувано на 18.02.25 в 16:30

БДЖ започва въвеждане в експлоатация на автоматите за продажба на билети

„БДЖ-Пътнически превози“ ЕООД официално въвежда в експлоатация автоматите за продажба на билети, които ще осигурят по-бърз начин за закупуване на хартиени превозни документи. Разработката на софтуера за автоматите е дело на „Информационно обслужване“ АД, като част от цялостното надграждане на Системата за билетоиздаване и резервация. Първите..

публикувано на 18.02.25 в 16:15

2 лева за синя и зелена зона в Бургас - дебати преди сесията

Предложението за поскъпване на синята и зелената зона в Бургас от 1,30 на 2 лева влезе в комисиите към местния парламент и предизвика дебати . Докладната записка е на общинската администрация и предстои да бъде гласувана на заседанието на общинския съвет на 25 февруари.  Мярката цели ограничаване на трафика и паркирането в централната градска..

публикувано на 18.02.25 в 15:04