51 сгради в град Сливен чакат да бъдат санирани, докато в останалите общини в областта вече има изпълнени или приключили проекти. Това стана ясно от изнесената от областния управител Чавдар Божурски информация за дейностите по Националната програма за енергийна ефективност. Той съобщи, че в област Сливен са подписани 64 тристранни договора по програмата, а бюджетната прогноза тези договори е близо 73 милиона лева.
Работата по програмата за енергийна ефективност ще бъде приоритет на новия ръководен екип на Областна администрация – Сливен обяви областният управител Чавдар Божурски. Той коментира забавянето на санирането в областния център:
„Забавянето е по причина възприетия механизъм за подбор на изпълнителите – тази методика явно изисква повече време.“
Тепърва за още 40 допълнителни договора по програмата, сключени през 2016-2017 година за цялата област ще се търси финансиране, каза още Божурски.
Една актуална тема особено за кандидат-шофьорите – ще бъдат ли увеличени цените на курсовете за управление на автомобил. След повишаването на цените на хляба, тока и водата, през 2025 година, идва ред и на шофьорските курсове. До няколко месеца се очаква увеличение на цените им, това съобщи Дойчо Пеев, председател на Регионалния..
Облачността над по-голямата част от страната ще се увеличи и на места ще има превалявания от дъжд в Югоизточна България, слаб по Черноморието, информират от НИМХ. Вятърът в Източна България ще се ориентираха от североизток, ще се усили и с него ще нахлува студен въздух. Максималните температури в понеделник ще бъдат между 6° и 9°...
Безработни и заети могат да се включат в обучения на Бюрото по труда в Бургас за професионална квалификация и дигитални компетентности. Обученията са финансирани по Плана за възстановяване и устойчивост и Програмата за развитие на човешките ресурси. "Придобива се първо, второ, трето и четвърто ниво, които лицата могат след завършване..
За изхвърляне на строителни отпадъци в дерето на р. Черна алармираха от община Царево. Снимки показват дървен материал и битови боклуци в коритото на реката. Това е опасно, подчертават от общината и се заканват да налагат строги санкции за нерегламентираното замърсяване. Призоваваме жителите, гостите и собствениците на тежка техника да..
Възстановяването на селата Воден и Крайново, които пострадаха при пожарите миналото лято продължава. Продължава и изграждането на нови къщи на останалите без дом семейства. Близо 40 къщи бяха засегнати при пожарите през юли. 13 от тях са единствен дом за семействата, които ги обитават. Именно тяхното възстановяване се превърна в приоритет за..
Радослав Петков е на 35 години от Бургас. Завършва ВВМУ „Никола Йонков Вапцаров“ във Варна, след което става част от екипаж на кораб. Животът му обаче се променя в края на миналата година, когато научава най-лошото – за да живее, трябва да му се направи бъбречна трансплантация . Знаейки, че кандидатите за тази процедура в повечето случаи не..
Общинският съвет обяви конкурс за нов обществен посредник на Бургас. Срокът за подаване на документи е до 7 февруари. Мандатът на настоящия омбудман Тодор Стамболиев изтече. Той е на поста от 2017 година, като бе преизбран отново през 2021-ва. Интервюто с допуснатите кандидати ще се състои на 14 февруари. Ще се оценяват познанията им в..
Община Бургас за пореден път ще поиска собствеността върху терен в к-с „Възраждане“, съобщават от администрацията. Имотът се намира на ъгъла на улиците..
Бургас почете паметта на жертвите на комунистическия режим. Представители на обществени и политически организации отдадоха почит към..
Денят на лозарите и винарите Трифон Зарезан ще бъде отбелязан с празнична програма в община Елхово. Ще бъдат наградени победителите в конкурса за най-добро..