Инициативен комитет, свързан с дейността на завод за дървесни плоскости „Кроношпан”, бе създаден в Бургас вчера. В него влизат седем души с авторитет в здравеопазването, бизнеса, културата и медиите. Те застават зад идеята да бъде проведен местен референдум, който да поиска мнението на гражданите дали желаят „Кроношпан” да извършва дейност в рамките на града и при какви условия.
Пред БНР – Бургас, председателят на комитета Стоян Грозев уточни:
„Целта на този инициативен комитет е не да доказва дали „Кроношпан“ реално замърсява или не. Има си официални данни, има си отговорни институции, които ще произнесат по въпроса. Нашата идея е, създавайки този инициативен комитет, реално да дадем една платформа на гражданите, да изразят своето мнение относно завода и относно дейността на самия завод. Искам да отбележа, че целта не е затваряне на „Кроношпан“, защото ние си даваме реална представа, че работят хора там“
В продължение на няколко месеца гражданите на Бургас ще могат да изпращат своите предложения за формулиране на въпроса на имейл: referendumbs@gmail.com. Всички те ще бъдат публикувани в страницата на Инициативния комитет във фейсбук. Отделно ще бъдат определени дати за публични дискусии по темата, които ще се обявяват предварително в социалната мрежа.
Интервю със Стоян Грозев можете да чуете в прикачения файл.
Намерено е финансиране за пречиствателна станция и изграждане на канализация в Българово. Изградената до момента канализация там обхваща само част от града, информират от Община Бургас. Оттам напомнят, че Българово е вторият град в общината, но все още няма своя пречиствателна станция. Изграждането на канализацията започна още..
Над 170 безработни се включиха в организираните от Агенцията по заетостта трудови борси в Ямбол. В момента в региона се отчита най- високата за сезона безработица. Стълпотворение от безработни очакваха представителите на 16- те работодателски фирми, които се се включиха в борсите: „За работа чакаме, имам осми клас. Мога да работя в заводи, да..
Част от бургаската ул. „Ивайло“ ще бъде затворена за ремонт за повече от месец. Там ще се извършват ремонтно-възстановителни дейности на битово-фекална канализация. Затова и о т 10:30 часа на 07.02.2025 г. /петък/ до 14.03.2025 г. се затваря за движение на автомобили участъкът от ул. „Цар Самуил“ до ул. „Христо Фотев“. Там ще бъде въведена..
Плакет за заслуги към общината получиха Радостин и Мартин, които спасиха общинския пазар в Поморие от изгаряне. Днес кметът Иван Алексиев награди младежите. Той ще внесе в Общински съвет и докладна записка, с която ще предложи осигуряването на парична награда за смелата постъпка на двете момчета. Полицията в Поморие задържа мъж за палежа на..
Бургас отбеляза 147 години от своето освобождение с празничен ритуал по полагане на венци и цветя, изложба и фолклорен концерт. На 6 февруари 1878 година в града влиза „летящият отряд“ на полковник Александър Лермонтов и така се слага край на османското иго, продължило пет века. Под звуците на националния химн и в присъствието на..
Община Поморие оттегли предложението си за подмяна на 63 стари дървета в центъра на града с нови. Седмица след първата среща с жителите на Поморие, на която беше представена идеята, заради създалото се напрежение Общината организира втора среща. Снощи, в новото читалище на града, кметът Иван Алексиев предложи един демократичен подход за решаването..
От 20 февруари ще започне изплащането на компенсациите, които държавата отпусна за абонатите, останали без ток по време на Коледните празници. Това обяви заместник-министърът на енергетиката Георги Самандов. Парламентарната комисия по енергетика изслуша и представители на КЕВР и трите ЕРП-та за авариите, оставили без електрозахранване стотици..
Община Поморие оттегли предложението си за подмяна на 63 стари дървета в центъра на града с нови. Седмица след първата среща с жителите на Поморие, на..
Бургас ще почете с поредица от събития, 147 години от своето освобождение. На 6 февруари програмата предвижда полагане на венци и цветя, изложба и..
Основен ремонт на фонтана и градинката на бургаския булевард "Демокрация" срещу Трета полоклиника предвижда общината. На сайта на администрацията..