Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

След 800 километра пеша, по пътя "Камино", Тихомир Иванов открива пътя към себе си

По поклонническия път „Камино“ поемаме заедно с Тихомир Иванов. 800-те километра, които младият мъж е изминал пеша по стъпките на Свети Яков, са го вдъхновили да напише и първата си книга "Камино: Пътят на завръщането", чието представяне предстои в Бургас.

Камино: Пътят на завръщането” е книга на три равнища. Първият пласт е Камино с всичко, което може да предложи на поклонниците - пътеписната част в творбата. На втори план излизат личният път и житейската ми история. Разголвам душата си, егото си, търсейки себе си и показвам модела, по който съм го постигнал. Но най-ценно е третото равнище, което разкрива и мотивацията ми да напиша книгата. Това са личните преживявания и осъзнавания на читателя, който през физическото и духовно приключение на Камино ще има възможността да пътешества метафорично не само по пътеките и селищата на слънчева Испания, но и ще открие истини за самия себе си", разказва Тихомир Иванов

Подробностите чуйте от разговора ни с него, в прикачения файл:




За "Камино", дебютната си книга, и за нещата от живота, Тихомир Иванов обещава да разкаже още в Бургас, Културен център „Морско казино”, зала „Петя Дубарова”; на 27.02 (вторник) от 18:30 часа.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Първа репетиция на пиесата „Мъртвешки танц“ на Бургаския театър

Първа репетиция на новото заглавие в репертоара на Драматичен театър „Адриана Будевска“ – Бургас, пиесата „Мъртвешки танц“ от Аугуст Стриндберг. На репетицията присъства и дъщерята на Борислав Чакринов – Борислава.  Режисьор на спектакъла е Мария Генова, спечелила първо място в конкурса за абсолвенти, завършващи режисура за драматичен театър на..

публикувано на 04.02.25 в 17:30

Виенска гала в Бургаската опера под диригентството на Деян Павлов

Виенска гала ще предложат на почитателите на класическата музика Държавната опера в Бургас. Тя е  посветена на 200 г. от рождението на Йохан Щраус-син. На 7 февруари от 19 часа  на сцената ще се качат сопраните Людмила Михайлова, Мария Цветкова-Маджарова, Нона Кръстникова и Шмилена Султанова, тенорът Яни Николов , баритонът..

публикувано на 04.02.25 в 16:30

Община Тунджа организира фолклорен празник „Деца играят на кукери“

На 1 март в село Кабиле, община Тунджа, ще се проведе традиционният детски фолклорен празник „Деца играят на кукери“. В него могат да участват деца от 4 до 13-годишна възраст, разделени в две групи. Събитието не е с конкурсен характер. В програмата на празника децата и учениците ще участват с едно изпълнение - възстановка на фрагмент от кукерски..

публикувано на 04.02.25 в 13:51

Постановката „Секс, наркотици, рокендрол“ ще се играе на бургаска сцена в сряда

Постановката „Секс, наркотици и рокендрол“ се завръща и на бургаска сцена. Днес е толкова актуална, колкото и при първото си поставяне преди 32 години. На сцената на Кукления театър в Бургас, на 5 февруари от 19.00 ч. на сцената ще бъдат проф. д-р Ивайло Христов, Дони - Добрин Векилов и Коцето-Калки, които ще поканят публиката отново на откровен..

публикувано на 04.02.25 в 13:37

Кукерски групи се събират в Долно Езерово

На 15.02.2025( събота) кукери от групите „Тарфалии“ и „Каваклии“ ще гонят злото и ще наричат за здраве, берекет и плодородна година в кв. Долно Езерово. Началото е от 17:00 часа, в центъра на квартала, където двете групи заедно ще изпълнят ритуала ”заораване”.  За поредна година бургаската  кукерска група ,,Каваклии" попадна в класацията на..

публикувано на 04.02.25 в 12:55

Играят "Училище за бащи" в бургаския театър

Спектакълът "Училище за бащи" ще се играе тази вечер в Драматичен театър "Адриана Будевска". П иесата е на Жан Ануи, а режисьор е Румен Велев.   "Училище за бащи" е реплика на класицизма, на Молиер и неговото "Училище за жени". В пиесата се разказва историята един баща, който имал голямо его и често използвал жените като средство за удоволствие и..

публикувано на 04.02.25 в 10:30

Емилия Николова разкрива душата си в „Не/режисирани мигове“

Емилия Николова издаде стихосбирката си „Не/режисирани мигове“. В нея има красиви мисли, положителни емоции и душевни пътешествия, казва авторката. Книгата й съдържа 27 стихотворения и 9 есета, които са в отделна част под наименованието „размисли за цветовете на живота“. „Всички те са създадени през последните 10 години, през..

публикувано на 04.02.25 в 09:30