Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

1 млн лева от Програмата за рибарство за модернизация на аквакултурни ферми

Стартира подаването на проекти по две мерки на Програмата за морско дело и рибарство на обща стойност 4.5 млн. лв. Едината мярка е за малки проекти по мярка 2.2 „Продуктивни инвестиции в аквакултурите“, а другият е по мярка 1.1 „Диверсификация и нови форми на доход“.

За модернизация на съществуващи аквакултурни ферми са предвидени 1 млн. лв. Собствениците им могат да кандидатстват за подобряване на производствените характеристики на стопанството и условията на труд, за намаляване енергоемкостта и увеличаване на енергийната ефективност и за въвеждане на възобновяеми енергийни източници. Със средства от ПМДР могат да бъдат финансирани до 50% от допустимите разходи по проекта, като максималният размер на субсидията е 48 895 лв.

Другата отворена мярка е насочена към рибари, които искат да развият допълващи дейности, свързани с тяхната основна дейност – рибарството. Те могат да извършват инвестиции на борда на корабите, да развиват риболовен туризъм с въдица, да отворят ресторанти, където да предлагат собствен улов, или да въведат възобновяеми енергийни източници, пряко свързани с изпълнението на проекта. Приоритет по мярката се дава на представители на дребномащабния риболов. Бюджетът на настоящия прием е 3.5 млн. лв., а максималната субсидия е 146 687 лв.

Крайната дата за подаване на проектни предложения и по двата приема е 16 август 2018 г. Кандидатстването е електронно чрез Информационната система за управление и наблюдение на Структурните инструменти на Европейския съюз в България.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Над 1 милион къса контрабандни цигари задържаха на МП Лесово

Митническите служители на Митнически пункт Лесово задържаха голямо количество от 1 034 000 къса (51 700 кутии) контрабандни цигари, укрити в товарен автомобил. Турският шофьор е карал колети  с групажна стока от Турция за Германия, Нидерландия и Великобритания. При митническата проверка със специализирана рентгенова апаратура инспекторите маркират..

публикувано на 07.02.25 в 11:00

Предлагат ваучерите за храна да станат до 300 лева

Максималната месечна стойност на ваучерите за храна да се увеличи от 200 на 300 лева предлагат от Асоциацията на операторите на ваучери. Предложението идва от работодатели и служители и вече е внесено в парламента. По този начин ще се запази покупателната способност на българските служители и работници, посочи Таня Обущарова от сдружението и се..

публикувано на 07.02.25 в 09:30

Заради ВиК ремонт, затварят за месец част от бургаската ул. "Ивайло"

Част от бургаската ул. „Ивайло“ ще бъде затворена за ремонт за повече от месец. Там ще се извършват ремонтно-възстановителни дейности на битово-фекална канализация. Затова и о т 10:30 часа днес /7 февруари/ до 14 март се затваря за движение на автомобили участъкът от ул. „Цар Самуил“ до ул. „Христо Фотев“. Там ще бъде въведена временна..

обновено на 07.02.25 в 08:31

Българово ще си има собствена пречиствателна станция и канализация

Намерено е финансиране за пречиствателна станция и изграждане на канализация в Българово. Изградената до момента канализация там обхваща само част от града, информират от Община Бургас. Оттам напомнят, че  Българово е вторият град в общината, но все още няма своя пречиствателна станция. Изграждането на канализацията започна още..

публикувано на 06.02.25 в 16:00

Стотици безработни се включиха в трудовите борси организирани в Ямбол

Над 170 безработни се включиха в организираните от Агенцията по заетостта трудови борси в Ямбол. В момента в региона се отчита най- високата за сезона безработица.  Стълпотворение от безработни очакваха представителите на 16- те работодателски фирми, които се  се включиха в борсите:  „За работа чакаме, имам осми клас. Мога да работя в заводи, да..

публикувано на 06.02.25 в 15:31

Плакет за Радостин и Мартин, които спасиха общинския пазар в Поморие

Плакет за заслуги към общината получиха Радостин и Мартин, които спасиха общинския пазар в Поморие от изгаряне. Днес кметът Иван Алексиев награди младежите. Той ще внесе в Общински съвет и докладна записка, с която ще предложи осигуряването на парична награда за смелата постъпка на двете момчета.  Полицията в Поморие задържа мъж за палежа на..

обновено на 06.02.25 в 13:19

Бургас отбеляза тържествено 147 години от освобождението си

Бургас отбеляза 147 години от своето освобождение с празничен ритуал по полагане на венци и цветя, изложба и  фолклорен концерт. На 6 февруари 1878 година в града влиза „летящият отряд“ на полковник Александър Лермонтов и така се слага край на османското иго, продължило пет века.  Под звуците на националния химн и в присъствието на..

публикувано на 06.02.25 в 13:06