Да бъдат монтирани камери за видеонаблюдение в района на Старата поща в Бургас настояват от "Организацията за закрила на българските граждани". Те са отправили питания към община Бургас и местния парламент дали има въведено наблюдение.
В района на Старата поща от години се събират представители на криминалния контингент.. Хората се притесняват да преминават по улиците там, поясни Стефан Петров от организацията:
"Нашето искане не е случайно. Няколко месеца работих наблизо. Отивах на работа и се връщах по едно и също време. Районът до Старата поща е с две градинки, те са най-рискови, непрекъснато има някакви съмнителни лица.", допълни Стефан Петров.
В отговор на запитване на организацията, директорът на общинската полиция Веселин Василев посочва, че от март тази година има изготвен идеен проект, който включва поставянето на камери в този район. Предвижда се през летните месеци полицейски екипи и велопатрули да извършват и превантивни проверки в района
Седем служители на НК „Железопътна инфраструкутра“ бяха задържани при мащабна полицейска акция на ж.п. гара Карнобат за източване на гориво . В акцията са участвали служители на „Криминална полиция“, „Икономическа полиция“, сектор „Специализирани полицейски сили” и служители от РУ-Карнобат. На място са задържани 7 души. Групата е наблюдавана..
Министърът на електронното управление Валентин Мундров проведе среща с Александър Костадинов и Таня Груева, представители на ръководството на Асоциацията на автомобилните производители и техните оторизирани представители в България. Акцент в разговора беше надграждане в Портала за електронно управление на министерството, с което собствениците на..
Огромно количество части за вейпове, между които близо хиляда изпарители, са открити на Граничния пункт "Лесово". Те са били облепени по телата на шестима български граждани, пътуващи за Турция. Трима мъже и три жени са опитали да преминат българо- турската граница вчера с 1730 опаковки с 15 електронни цигари и над 1700 части за вейпове...
20 години затвор при първоначален строг режим присъди Бургаският окръжен съд на сирийския гражданин с хуманитарен статут Омар Аднан. Той е обвинен за смъртта на двама бургаски полицаи Атанас Градев и Йордан Илиев. Случаят е от 25-и август 2022 година, когато Аднан, като шофьор на пътнически автобус пълен с мигранти, блъсна полицейски автомобил на..
Близо 20 души, сред които и работещи в БДЖ, са задържани при мащабна специализирана операция в района на жп гара Карнобат. Полицаите са установили кражба на голямо количество дизелово гориво. Акцията е започнала тази сутрин, около 4 часа. По първоначални данни е установена кражба на между 6 и 7 тона дизелово гориво от цистерна,..
Окръжният съд в Бургас ще се произнесе с присъда по делото срещу сириеца Омар Аднан, обвинен за смъртта на полицаите Йордан Илиев и Атанас Градев. Присъдата ще бъде прочетена в 10:45 часа. Вчера магистратите изслушаха пледоариите на адвокатите. Държавното обвинение поиска доживотен затвор за сириеца. Прокуратурата и адвокатите на близките..
Двама 16-годишни младежи от Сунгурларе са задържани за кражби от магазини и автомобил, съобщават от пресцентъра на бургаската полиция. При кражба от магазин в града те откраднали дрехи и маратонки. В търговския обект проникнали като счупили прозорец. От друг магазин в Сунгурларе откраднали сумата от 100 лева. Разбили и стъкло на лек..