В момента не се коментира увеличение на данъка до 1000 лв. за над 15-годишен автомобил. Това каза министърът на околната среда и водите Нено Димов по време на изнесеното заседание на Парламентарната комисията в Созопол. Темата беше повдигната заради публикации от последните дни в медийното пространство. Министър Нено Димов поясни, че не става въпрос за данъците, а за екотаксите. Той допълни, че определянето на данъците е в правомощията на Министерството на финансите.
„В един от сериозните сайтове се посочва, че това не е достатъчно и трябва да се мисли в посока данъци. Към днешна дата изобщо не се коментират данъците, а става дума за екотаксите, които се плащат еднократно при регистрация.“
Министърът допълни, че проблемът с вноса на старите автомобили се засилва заради рестрикциите, които се правят в някои градове от Западна Европа.
„Като забраниш в определен град да влиза някакъв вид кола, нейната цена естествено пада, защото тя става половин използваема. Очаква се този наплив на коли да залее Източна Европа. Веднага след председателството на Съвета на Европейския съюз ще започнат формални разговори. Ние ще искаме на ниво Европейски съюз такава корекция в законодателството, че който създава подобен проблем, т.е. подобни ограничения, да носи отговорността и за решаването им. Повишаването на данъците облага всъщност нашите граждани, които са потърпевши от нещо, което се случва някъде другаде.“
Според министър Нено Димов това е типичен пример за двоен стандарт.
Атанас Зафиров е избран за председател на БСП от делегатите на 51-вия Конгрес на партията с 422 гласа - това сочат официалните резултати от гласуването, които бяха обявени пред делегатите в залата от председателя на Комисията по избора Валери Сарандев. Борислав Гуцанов, който се изправи срещу Зафиров на балотажа за лидерския пост в партията е получил..
В руенското село Билка се провеждат частични местни избори. До тях се стигна заради кончината на кмета Мехмед Мустафа. Кандидатът за кметския пост е само един - Хълми Зекерие. Той е издигнат от партията "Алианс за права и свободи". Частични избори за кмет се провеждат днес в няколко населени места в страната. Полицейски екипи следят за нормалното..
Заседават делегатите на 51-вия конгрес на БСП, които трябва да гласуват и промени в устава на партията, с които да се върне или старото положение председателят да се избира от конгреса или не чрез пряк вот. Над 890 са делегатите, които се регистрираха на форума. На конгреса е и председателят на парламента Наталия Киселова. Тя заяви, че БСП и лявото..
Две проверки са разпоредени във връзка с работата на Областната дирекция на МВР в Бургас. Това стана ясно след изслушване на вътрешния министър Даниел Митов. Искането бе на партия МЕЧ, а поводът твърденията на бургаски полицай за оказан му натиск по време на работа. Проверките се ръководят от служители на дирекция "Инспекторат" към МВР. Сред..
Министърът на вътрешните работи Даниел Митов ще бъде изслушан в НС за твърдения на полицай от Областната дирекция на полицията в Бургас, че му е оказван натиск за арест на конкретно лице , в чийто автомобил има съмнение, че са били подхвърлени незаконно оръжие и наркотични вещества. Вносител на искането за изслушване е лидерът на МЕЧ Радостин..
Правителството отлага с една седмица - до 21 февруари, планираното за утре разглеждане на законопроектите за държавния бюджет за тази година и за бюджетите на Държавното обществено осигуряване и на Националната здравноосигурителна каса. Това става ясно от прието вчера решение на Министерския съвет. Финансовият министър Теменужка Петкова е поискала..
Със скандал започна днешното пленарно заседание. Причината е отхвърлянето на предложението на ИТН да бъде създадена Временна комисия за дейността на дружествата на Иво Прокопиев и влиянието му в медии, бизнес структури, сред магистрати и политически партии. Заради предупреждението на Тошко Йорданов, че щом не бъде прието предложението им те ще гласуват..
Атанас Зафиров е избран за председател на БСП от делегатите на 51-вия Конгрес на партията с 422 гласа - това сочат официалните резултати от гласуването,..
Заседават делегатите на 51-вия конгрес на БСП, които трябва да гласуват и промени в устава на партията, с които да се върне или старото положение..
В руенското село Билка се провеждат частични местни избори. До тях се стигна заради кончината на кмета Мехмед Мустафа. Кандидатът за кметския пост е само..