Автобусите по линии 7, 7А и 8 ще бъдат редуцирани. Това каза за БНР Бургас управителят на общинския превозвач Петко Драгнев. Той обясни, че това е свързано с недостига на шофьори по основните автобусни линии.
„Подготвяме промени в разписанията за тези линии за „Долно Езерово“, „Лозово“ и „Горно Езерово“. Там има по-малък пътникопоток, пък има повече автобуси. Затова от там ще издърпаме хора, които да обслужват и градската мрежа. Но това е свързано с технологично време - да направим предложението, да бъде одобрено и да стане факт.“
Управителят на „Бургасбус“ допълва, че 30 шофьори не достигат за нормалното функциониране на общинското предприятие. Това е причина и тролейбусите да се движат със зимно разписание до 21 часа.
С ритуал по издигане на националното знаме Сливен отбеляза 147-години от Освобождението на България от османско иго. Негово Високопреосвещенство сливенският митрополит Арсений отслужи благодарствен молебен за здраве и добруване на българския народ. Венци и цветя в знак на признателност бяха положени пред паметника на войводата Хаджи Димитър и..
Граждани на Болярово развяха националния флаг по повод 147 години от Освобождението на България от Османската империя. И големи и малки боляровци поднесоха венци и цветя пред паметника на освободителите, за да почетат паметта на загиналите български и чуждестранни войници. Всички присъстващи паднаха на колене в знак на уважение и дълбоко преклонение..
Тържественият ритуал започна с патриотичните и въздействащи слова на Пламен Каров, който бе водещ на събитието. Учениците от СУ „Христо Ботев“ Камено представиха емоционален рецитал със стихове и части от историята по подобаващ начин, и с дух на национална гордост. С празничен дух и патриотични песни в програмата участваха и малките възпитаници на ДГ..
С тържествено издигане на националния флаг под звуците на химна на републиката, несебърската общественост отбеляза 147 години от Освобождението на България, съобщиха от пресцентъра на Общината. „Поздравявам Ви с годишнината от славната дата на българската свобода. Нека ние, по примера на предците ни, да сме обединени и активни в решенията, които ще..
С тържествена церемония, празнично шествие и благодарствен молебен беше отбелязан Националният празник в Ямбол. Стотици граждани поднесоха венци и цветя пред паметника на загиналите за Освобождението. В тържественото честване се включиха военни части от ямболския гарнизон, представители на държавната и местна власт, родолюбиви организации и..
Стотици бургазлии се събраха на площад „Св. св. Кирил и Методий“ за празничното Третомартенско хорище. Точно когато родолюбивите българи трябваше да излязат за голямото хоро, слънчевите лъчи изгряха и поздравиха хванатите ръка за ръка бургазлии. За доброто настроение се погрижи народната певица Петя Панева, победителка в осмия сезон на „Гласът на..
Бургас празнува 147 години от освобождението на страната ни от османско иго. Началото на п разничната програма даде авто походът "Българовско шествие" от Морска гара. По бургаски улиците в предиобедните часове премина и мотошествие „Пътят на Свободата“. Тържествата по повод националния празник започнаха с ритуал по издигане на..
Благотворителен концерт „Заедно за Радослав“ предстои днес, 2 март в Бургас. Ще се проведе и базар в негова подкрепа. Младият мъж има нужда от бъбречна..
Общинският съвет в Бургас ще проведе извънредно заседание по искане на кмета Димитър Николов. Поводът е да се разгледа негова докладна записка, която..
И тази година Община Бургас подготвя мащабна празнична програма, с която жителите и гостите на града ще честват националния празник – 3 март, и..