Петър Драгоев е капитан на националния отбор по Тай Чи, който участва в третото световно първенство по ушу в Бургас. Той е и вицепрезидент на Българската федерация по ушу. Основател е и Главен инструктор на спортен клуб „Черен Дракон” . Той е абсолютен шампион на България по Тай Чи, носител на световната купа в дисциплината – къси оръжия – меч през 2004 г. в Перуджа, Италия, европейски шампион е по традиционно ушу в дисциплина Тайдзицюан, стил Чън - късо оръжие (сабя) и др.
Петър Драгоев се занимава с Тай Чи от 20 години. Запалил се като дете от филмите с майстори на кунг фу. Сега той е освен състезател и инструктор на деца и възрастни и казва, че освен спорт, това с което се занимава е и изкуство.
„С Ушу могат да се занимават хора на най – различна възраст. То включва в себе и много и различни неща и всеки човек може да открие нещо за себе си. Някои го практикуват за здраве, други като бойно изкуство, а трети като спорт. Ушу се практикува от деца на 5 – 6 години до възрастни, като няма горна граница, то възпитава на дисциплина и самоконтрол.“
Петър Драгоев ръководи националния ни отбор, който участва в третото Световно първенство по ушу, което се провежда в Бургас. В него са включени 6 състезатели, между който и едно момиче. Според капитанът амбициите им са за поне 6 медала, като ще разчитат на пълна зала и подкрепа от публиката.
Световното по Тай Чи се провежда в зала „Младост“ и ще продължи до 2 октомври, при вход свободен.
повече може да чуете в звуковия файл:Созопол ще бъде домакин на първия национален шампионат по шосейни бягания и представянето на „Рън България“ 2025, съобщават от Община Созопол и Българската федерация по лека атлетика (БФЛА). Официалното представяне на състезателния календар на „Рън България“ за 2025 г. ще се състои на 21 март от 11:00 часа в кино-видео клуба на читалище „Отец..
Състезателите на Яхтклуб „Черноморец“ – Бургас завоюваха с най-много отличия на годишните награди на Българската федерация по ветроходство за 2024 година. Церемонията се проведе в Артиум център в Несебър. Александра Лукоянова зае първото място в клас ILCA 6 при жените, затвърждавайки възходящото си развитие. В клас 470 екипажът Михаил Белогородски..
Състезателите на бургаския Карате клуб "Ронин" се завърнаха със 7 златни медала от Националното първенство кохай (за ученически степени), което се състоя в пловдивската зала „Сила“. В различни възрастови категории каратеките ни се съревноваваха с 460 състезатели от цяла България. Водени от сенсей Иван Тодоров (пети дан) бургазлиите..
Кирил Десподов бе избран за Футболист №1 на България за 2024 година. Това е пети негов успех в анкетата, като по този показател той застигна най-успешния български футболист за всички времена Христо Стоичков. Единствено Димитър Бербатов има повече индивидуални отличия - 7. Капитанът на националния отбор Десподов получи 222 гласа. "Наградата е..
Приключи ремонта на залата по вдигане на тежести в Сливен, която отскоро носи името на двукратния олимпийски шампион Норайр Нурикян. Днес кметът Стефан Радев припомни, че от именно от тази зала е започнал спортния път на Нурикян и на сребърния олимпийски медалист от Париж 2024 Божидар Андреев. С общински средства залата и сервизните помещения са изяло..
Нова кампания ще подпомага успешни бургаски спортисти, постигнали значителни успехи през годината. Инициативата е на община Бургас, която заедно с частна фондация ще осигурят награден фонд, в размер на 60 хиляди лева. Парите ще бъдат разпределяни по предварително изготвени критерии, а клубовете ще могат да изпращат своите номинации още от тази..
Кристиян Димитров стана шампион на България по бокс за ученици в категория до 54 кг. Той е на 13 години, ученик в седми клас на Спортното училище "Юрий Гагарин" в Бургас и състезател на спортен клуб "Победа-Черноморец". Негови треньори са Радослав Суслеков и Калоян Димов. Държавното първенство по бокс за ученици се проведе в Плевен от 11 до 16 март..
Състезателите на бургаския Карате клуб "Ронин" се завърнаха със 7 златни медала от Националното първенство кохай (за ученически степени), което се..
Състезателите на Яхтклуб „Черноморец“ – Бургас завоюваха с най-много отличия на годишните награди на Българската федерация по ветроходство за 2024..