Девет крана, от които би могло да се източва алкохол нерегламентирано, са установени от Агенция „Митници“ след проверка във Винпром – а в Поморие, за която ви съобщихме още вчера. Това информираха на брифинг в столицата от ведомството. Нарушения за открити при проверка във Винекс „Славянци“ в Сунгурларе.
Няма информация дали е изнасян нерегламентирано алкохол, поясни заместник – директорът на ведомството Юлиан Мирков. Крановете, обаче, са монтирани без разрешението на митницата. Нормално е да има алкохол в завода, тъй като това са данъчни складове, каза Мирков и поясни:
„В този обект, колегите намират няколко малки крана, от които е възможно да бъде изведен готов алкохолен продукт, без на тези точки да има монтирани измервателни устройства и без тези количества да бъдат отчетени от измервателните устройства, които да предават към Агенция „Митници“ данни за количеството алкохолен продукт, който се извежда оттам“
В заключено помещение в данъчния склад в Поморие са намерени са петлитрови туби с мастика и ракия.
За Винекс „Славянци“, Мирков поясни:
„Там е направен полеви експеримент от колегите. Като през измервателния уред е направено проточване. Уредът визуализира на дисплея движение на акцизен продукт, но не натрупва информация, която да предава към Агенция „Митници“. В Поморие, колегите са направили един експеримент, от който е видно, че петлитров пластмасов съд, от един от тези кранове, се запълва за 45 секунди“
За 48 часа са запечатани само инсталациите, където са констатирани нарушения, а не целите заводи, уточниха от митницата.
Към момента не говорим за престъпление, а за административни нарушения, подчерта Юлиан Мирков.
Мирков бе категоричен, че ще има проверки навсякъде, включително и във Винпром „Пещера“. Констатирани са малки нарушения в подобни заводи в Търговище и още три населени места.
Министърът на електронното управление Валентин Мундров проведе среща с Александър Костадинов и Таня Груева, представители на ръководството на Асоциацията на автомобилните производители и техните оторизирани представители в България. Акцент в разговора беше надграждане в Портала за електронно управление на министерството, с което собствениците на..
Огромно количество части за вейпове, между които близо хиляда изпарители, са открити на Граничния пункт "Лесово". Те са били облепени по телата на шестима български граждани, пътуващи за Турция. Трима мъже и три жени са опитали да преминат българо- турската граница вчера с 1730 опаковки с 15 електронни цигари и над 1700 части за вейпове...
20 години затвор при първоначален строг режим присъди Бургаският окръжен съд на сирийския гражданин с хуманитарен статут Омар Аднан. Той е обвинен за смъртта на двама бургаски полицаи Атанас Градев и Йордан Илиев. Случаят е от 25-и август 2022 година, когато Аднан, като шофьор на пътнически автобус пълен с мигранти, блъсна полицейски автомобил на..
Близо 20 души, сред които и работещи в БДЖ, са задържани при мащабна специализирана операция в района на жп гара Карнобат. Полицаите са установили кражба на голямо количество дизелово гориво. Акцията е започнала тази сутрин, около 4 часа. По първоначални данни е установена кражба на между 6 и 7 тона дизелово гориво от цистерна,..
Окръжният съд в Бургас ще се произнесе с присъда по делото срещу сириеца Омар Аднан, обвинен за смъртта на полицаите Йордан Илиев и Атанас Градев. Присъдата ще бъде прочетена в 10:45 часа. Вчера магистратите изслушаха пледоариите на адвокатите. Държавното обвинение поиска доживотен затвор за сириеца. Прокуратурата и адвокатите на близките..
Двама 16-годишни младежи от Сунгурларе са задържани за кражби от магазини и автомобил, съобщават от пресцентъра на бургаската полиция. При кражба от магазин в града те откраднали дрехи и маратонки. В търговския обект проникнали като счупили прозорец. От друг магазин в Сунгурларе откраднали сумата от 100 лева. Разбили и стъкло на лек..
Поредна мобилна нарколаборатория - в бургаския комплекс "Меден рудник", бе неутрализирана в резултат на полицейските действия на служители от сектор "Криминална полиция" към 4-то Районно управление – Бургас. Това съобщи областния говорител на бургаската полиция Цветелина Рандева. Служителите на реда извършили претърсване в частна къща, на ул...
Автобус е горял в близост до село Просеник, община Руен, съобщава полицейската хроника. Няма пострадали хора. Инцидентът е от вчера. Превозното..
Прокуратурата в Бургас поиска доживотен затвор за Омар Аднан, който вряза автобус с мигранти в полицейска кола през 2022 година. Тогава..
20 години затвор при първоначален строг режим присъди Бургаският окръжен съд на сирийския гражданин с хуманитарен статут Омар Аднан. Той е обвинен за..