Волейболният "Нефтохимик" на 1/8 финал в Европа след тричасова драма

архив

Тимът на Нефтохимик 2010 (Бургас) се класира на 1/8-финал на турнира за Купата на ЦЕВ. Шампионите се наложиха като домакини над белгийския Пар-Ки Менен с 3:2 (25:23, 22:25, 23:25, 30:28, 15:8) в мач-реванш от 1/16-финалите. Успехът доведе до Златен гейм, в който бургазлии се наложиха  с 16:14 в "златния" и отстраниха съперника, като продължават напред в надпреварата. Битката в  зала "Младост" продължи почти три часа, като бургазлии показаха характер и воля и преклониха белгийците.

Домакините започнаха силно и оформиха стабилна преднина. Тя се задържа и въпреки опитите на белгийския тим да преодолее атаките на българския шампион, Нефтохимик спечели частта след 25:23.

Вторият гейм бе изцяло под доминацията на Пар-Ки Менен. В ключовите моменти бургазлии стопиха част от разликата, но гостите се пребориха и изравниха резултата.

В началото на третата част волейболистите на Найден Найденов заиграха по-мотивирано, като водеха до средата на гейма. Впоследствие воденият от Ратко Периш тим отново взе нещата в свои ръце и задържа темпото. В края отново се заформи интрига, късметът обаче бе на страната на съперника, който поведе с 2:1 гейма.

Четвъртата част бе под диктовката на шампионите, които успяваха да удържат опонента на разстояние. При 17:17 белгийците отново вкараха интрига и играта тръгна точка за точка. Пар-Ки отново поведе, но българският първенец отново се върна в гейма. Ситуацията се повтори още няколко пъти, но в крайна сметка Нефтохимик измъкна частта след 30:28 и вкара срещата в тайбрек.

Там двата отбора бяха равностойни до 4:4, след което домакините се отприщиха и дръпнаха с добра преднина. До края тайбрекът просто бе доигран и всичко бе решено от "златния гейм".

Той бе равностоен през по-голямата част от времето. При 10:9 бургазлии поведоха, но отново интригата отстъпи място и гостите взеха инициативата и поведоха с 14:12. В този сублимен момент Нефтохимик успя да излезе от ситуацията, направи страхотен обрат и спечели след 16:14.

Най-резултатен бе Савелий Поздняков с 24 точки (3 аса, 2 блокади), Георги Петров добави 21 точки (2 блокади).

Стоян Копривленски загуби за втори път от Джош Донси

Бургазлията - кикбоксьор Стоян Копривленски не успя да вземе реванш от канадеца Джош Донси и загуби мача си от гала вечерта в Шънджън, Китай, информира бТВ . Донси надделя в три рунда и с 2:1 съдийски гласа. Единственият българин в тази верига вече има в актива си 4 победи и 4 загуби.

публикувано на 07.12.19 в 17:14
снимката е илюстративна

"Поморие" и "Черноморец" завършиха наравно

Отборите на Поморие и Черноморец (Балчик) не си вкараха гол в мача помежду си от 18-ия кръг на Втора лига и срещата завърши наравно 0:0, информира sportal.bg . Със спечелената точка днес Поморие вече не е на дъното, изравнявайки се със Спартак (Плевен) и Спартак (Варна). И трите тима имат по девет точки, но играчите на Малин Орачев има..

публикувано на 07.12.19 в 16:50

"Нефтохимик" разби "Спартак" Варна с 4:0

Нефтохимик победи с 4:0 като гост Спартак (Варна) в мач от 18-ия кръг на Втора лига, пише topsport.bg . "Шейховете" стигнаха до категоричния успех още преди почивката, когато паднаха и четирите гола във вратата на "соколите". Иван Цачев откри още в четвъртата минута, а Атанас Ташолов удвои в 13-ата. В края на полувремето пък паднаха още два..

публикувано на 07.12.19 в 16:43

„Нефтохимик“ излиза за победа срещу „Спартак“ Варна

С група от 18 футболисти отборът на "Нефтохимик" замина за Балчик за предстоящото гостуване на "Спартак" /Варна/. Последният кръг от есенния дял на Втора лига е днес, от 14:00 ч., на стадиона в Балчик, където "Спартак" приема съперниците си. С отбора не отпътуваха  Мирослав Радев, който е с травма на коляното и Михаил Георгиев, който се..

публикувано на 07.12.19 в 09:46

Община Бургас се включи в кампания на Спешъл Олимпикс

Община Бургас, чрез програмата "Активни и здрави" се включва в кампанията "България стреля към звездите" , която се провежда в периода на Европейската седмица на баскетбола 23.11-1.12.2019, като избира училища и детски градини с най-голям брой деца със СОП и организира демонстративни мачове във формат 3Х3 Баскет. Първото събитие се проведе в зала..

публикувано на 04.12.19 в 14:19

34-годишният баскетболист Христо Николов планира бенефис

Един от емблематичните бургаски баскетболисти Христо Николов-Гларуса планира да направи бенефис през 2020 година, информира Община Бургас. През последния сезон 200-сантиметровото крило носеше екипа на "Черноморец" и с опита си помогна много за израстването на младите момчета и връщането на отбора в родния елит.  "Все още не съм решил точно кога да е..

публикувано на 04.12.19 в 14:07

Коледен турнир по фехтовка ще се проведе в Бургас

Турнир по фехтовка "Млад рицар" ще се проведе на 15 декември в спортна зала "Бойчо Брънзов". Организатори са Фехтовален клуб "Корсар Бургас", Община Бургас и Фехтовална академия "Васил Етрополски". Събитието ще започне в 10.00 часа с награждаване на малките рицари, завършващи І-ва фехтовална степен.  Схватките започват след това при следната програма:..

публикувано на 04.12.19 в 10:09