През 2012 година Община Поморие положи основите на една традиция, насочена към развитието на спорта и привличането на все повече млади хора към активния начин на живот. И тази година традицията ще бъде спазена, защото изминалите 365 дни донесоха безброй отличия и редица поводи за гордост както на поморийските спортисти, така и на техните родители, учители, треньори и съграждани.
Тържествената церемония по награждаване на най-добрите спортисти в община Поморие ще се състои утре /20.12.2018 г./ от 18.00 часа, в залата на НЧ „Просвета 1888”. За доброто настроение на всички присъстващи ще се погрижат грациите от Ансамбъла по художествена гимнастика с треньор Рада Вражева и талантите от Клуб по спортни танци „Поморие“ с треньор Никола Абрашев. Специални гости на церемонията ще бъдат и танцьорите от Boriana Dance, които ще омагьосат зрителите с уникалното си светлинно шоу.
Ще бъдат раздадени призове в различни категории „Поморийска гордост“, „Рицар на спорта“, „Треньор на годината“ и „Спортист на годината“. В рамките на церемонията ще бъде представена и каузата на олимпийската надежда Стефани Музакова. Тя е състезател по ветроходство в Общински младежки спортен клуб „Циклон“ – Поморие и благодарение на всичките си постижения до момента, Стефани е единственият поморийски спортист, който има реални шансове да събере необходимата квота за участие на олимпиадата в Токио през 2020 година. На специално поставена за целта видеостена ще бъдат излъчени поздрави от популярни личности, които подкрепят каузата – www.stefanimuzakova.com
Вечерта обещава много изненади и забавни мигове както за победителите, така и за всички в публиката.
Община Поморие кани всички жители и гости на града да присъстват на официалното събитие, за да окуражат своите фаворити. Заповядайте – 20.12.2018 г. /четвъртък/ от 18.00 часа, в залата на НЧ „Просвета 1888”! Входът е свободен!
Черноморец победи Спартак(Пловдив) с 2:1. След този мач бургазлии водят в класирането на Трета лига-Югоизток с 8 точки пред днешния си съперник. Акулите вкараха първия гол в 19-та минута, след пряк свободен удар на Емануил Манев. Противникът изравни в 26-тата минута . Вторият гол падна второто порувреме, малко след началото му в 49-минута след..
Черноморец посреща Спартак (Пловдив). Срещата е дербито на Трета лига - Югоизток. Двубоят е от XXI кръг на първенството. Срещата на стадион "Иван Притъргов" започва в 14:00 ч. Преди изиграването на този мач, Черноморец е лидер в класирането с 58 точки. Днешният съперник на "акулите" пък е на втора позиция, с 5 точки по-малко. Билети за срещата..
Мачът от 21 кръг на Трета Лига, който трябваше да се изиграе в събота, между отборите на Созопол и Левски Карлово е отложен поради ниските температури и падналия обилен сняг в морския град. БФС ще назначи нова дата за футболната среща, посочват от клуба.
ФК „Черноморец“ спечели с 2:0 гостуването си на Секирово - Раковски. Срещата е 20 кръг на Трета лига - Югоизток. „Черноморец 1919“ е лидер в първенството. Първият гол беше реализиран от Станислав Маламов в 27-ата минута. Вторият падна в 42-ата, изпълнен от Димо Бакалов.
Шесткратният шампион на България по волейбол за мъже ВК „Нефтохимик 2010“ излиза днес в 19:00 ч. срещу градския съперник „Дея“ в морското дерби на Бургас. Срещата ще се играе в зала "Бойчо Брънзов" и е в рамките на 17-ия кръг на първенството на страната - Ефбет Суперволей. Първи съдия е Борислав Йорданов, на мрежата ще му помага Симеон Иванов...
Черноморец стартира днес пролетния дял от първенството на Трета лига-Югоизток. Акулите са лидери в класирането с пет точки преднина и убедителни игри през есента. Главният мениджър на клуба Ангел Стойков коментира предстоящите мачове, подготовката на отбора и селекцията. „Смятам, че се подготвихме..
Черноморец победи Спартак(Пловдив) с 2:1. След този мач бургазлии водят в класирането на Трета лига-Югоизток с 8 точки пред днешния си съперник. Акулите..