По предложение на народни представители от ГЕРБ Бургас е създадена междуведомствена работна група, която в срок от два месеца следва да разгледа всички проблеми по Черноморското крайбрежие, включително и тези, които са свързани с дюните.
Това стана ясно от министъра на регионалното развитие и благоустройството Петя Аврамова, която отговори на питане на Ивелина Василева, Димитър Бойчев и Диана Саватева относно предприети действия по сигнали за нарушения, свързани със строителни дейности по черноморското крайбрежие.
„Поемам ангажимент да ви информирам за резултатите от работата на групата, защото считам, че единствено съвместните ни усилия ще допринесат за опазване на природното ни наследство”, каза министър Аврамова.
В работната група участие ще вземат представители на три министерства.
„Министерството на регионалното развитие и благоустройството, и в частност - регионалните му подразделения, са се ангажирали с получените сигнали и са извършили проверки, съгласно своите компетенции. Може би най-важното, обаче, е да се предприемат мерки и изобщо да не се допускат нарушения”, каза от трибуната председателят на Комисията по околна среда и води Ивелина Василева.
„Наясно сме, че пороците са заложени още в миналото, преди приемането на Закона за устройство на черноморското крайбрежие. Но безпокойството на хората, във връзка с тези казуси, ясно изразява волята да се съхранят природните дадености и да се защитят останалите по черноморското крайбрежие девствени места”, каза още Василева.
Тя обърна внимание, че контролът, както превантивният, така и текущият и последващият, трябва да бъде засилен.
„Ще очакваме резултата от работата на експертната работна група. Смятам, че отново във взаимодействие с Министерството на околната среда и водите и Министерството на туризма трябва да бъдат анализирани всички обстоятелства и детайли по случаите, както и нормативната уредба. При установяване на пропуски, да се предложат адекватни промени и да се предприемат действия”, смята Василева.
Българската народна банка (БНБ) отговори на десетки въпроси, свързани с еврото, превалутирането на лева и функциите на централната банка след влизането в еврозоната. БНБ подчерта, че официалният валутен курс на лева към еврото е неотменимо фиксираният валутен курс от 1,95583 лв. за 1 евро . С оглед на това, превалутирането от левове в..
Дирекция „Бюро по труда“ – Бургас организира "Среща с работодатели" в сферата на туризма, хотелиерството и ресторантьорството. Трудовата борса ще се проведе на 12 март 2025 г. от 10:00 часа в сградата на ДНА в град Бургас, ул. „Христо Ботев“ № 48. Събитието ще предостави възможност за запознаване с дейността на водещи компании в бранша,..
Община Бургас ще поиска от държавата терен в промишлена зона „Север“, за да изгради буферен паркинг за тежкотоварни автомобили. Промишлената зона е изключително развита, там има много складове и бази на фирми и предприятия, но липсват обособени зони за престой на тежкотоварните автомобили. Затова Община Бургас търси..
България се представи в международните изложения TTR в Букурещ и Travel+ 2025 в Будапеща, които са сред най-важните туристически събития в региона и събират новите предложения от туристически агенции, туроператори, хотели, курорти и доставчици на услуги. Изложението TTR в Румъния се организира за 51-ви път. България участва в..
През март тази година предстои ремонт на настилката на пистата на летището в Бургас. Това няма да се отрази на трафика, посочи директорът на аеропорта Васил Атанасов. Припомняме, че цялостен ремонт на пистата ще бъде направен през зимния сезон на тази и началото на следващата година: „Този цялостен ремонт е нужен, защото може би..
Нов бойкот на търговските вериги, който този път да обхване и банките, предвиждат на 27 февруари организаторите, които вече два пъти изразиха недоволството си срещу високите цени на хранителните стоки. Те призоваха този четвъртък, освен да бойкотират хипермаркетите, хората да не плащат с банкови карти. Този път, освен големите хранителни магазини,..
Управителят на Националния осигурителен институт Ивайло Иванов потвърди, че бюджетът на Държавното обществено осигуряване за тази година е разработен при допускане, че пенсиите ще бъдат осъвременени по швейцарското правило от 1 юли. Пред Националния съвет за тристранно сътрудничество Иванов отбеляза, че за пенсии тази година ще бъдат изплатени над 24..
Нов електрически рентабилен морски транспорт се подготвя от варненска компания. Българският корабостроител е специализиран в производството..
Нов бойкот на търговските вериги, който този път да обхване и банките, предвиждат на 27 февруари организаторите, които вече два пъти изразиха недоволството..
През март тази година предстои ремонт на настилката на пистата на летището в Бургас. Това няма да се отрази на трафика, посочи директорът на..