Ватерполният „Черноморец” се класира за супер финала при U13

Ватерполистите на "Черноморец" си осигуриха по категоричен начин място във финалната четворка от държавното първенство за деца U13 (родени 2006 г. и по-малки).

В оспорвани двубои на басейн "Диана" в столицата, бургаският тим единствен записа пет победи от пет мача и оглави еднолично групата за супер финала с 15 т. Така възпитаниците на треньора Петър Йонов напълно заслужено стигнаха до спора за отличията за сезон 2018/2019 г.

"Малките гладиатори" от "Черноморец", започнаха с победа 13:10 над съгражданите си от "Нептун". След това "акулите" подчиниха варненските "Черно море" с 15:8 и "Комодор" с 13:11. В последния състезателен ден бургазлии се наложиха с 13:10 над "Левски" и с 11:7 над "Ботев".

След изиграването на срещите във финалната шестица /3-5 май/, втори в групата се класира "Комодор" - 9т. Трето и четвърто място си поделиха домакинът "Левски" и "Черно море", които в последния ден завършиха с реми помежду си и със 7 т.

Във финал "Б" за разпределение на позициите извън карето ще играе бургаският "Нептун", който записа две победи и завърши с 6 т. В последния мач тимът на треньора Антон Панговски отстъпи с 20:21 от "Комодор". Шести е "Ботев" /Враца/ - 0 т. Групата допълват ЦСКА, "КПС Варна", "Славия".

Във финалното каре най-добрите отбори в тази възраст играят на принципа "всеки срещу всеки". Мачовете от супер финала са на 15 и 16 юни. Все още не ясно кой ще бъде домакин на дербитата.

В настоящия сезон от държавните първенства по водна топка СКВТ "Черноморец" ще участва в разпределението на медалите още при юноши до 17 г. и при девойки до 17 г.

Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

3 шампионски титли за състезателите по св. борба на "Черноморец"

С отличия се завърнаха състезателите от клуба по свободна борба "Черноморец" от Държавното първенство. Те завоюваха 3 шампионски титли, общо 7 медала и отборно второ място. Всички са възпитаници на  СУ "Юрий Гагарин". Лично-отборният шампионат в Сандански премина при силна конкуренция, като участие взеха 243 момчета до 15 години от 52 клуба от..

публикувано на 22.04.24 в 12:33

"Нефтохимик" спечели в Планиница

ФК „Нефтохимик“ спечели гостуването си на „Балкан 1980“ (Планиница) с 2-1 в мач от шампионата на АОГ. Срещата премина оспорвано, като головете паднаха през първата част на мача. Зелените от Бургас поведоха в 20-тата минута, след отсъдено нарушение в наказателното поле на домакините. Денис Токмак, който в тази среща игра на върха на атаката, беше спънат..

публикувано на 22.04.24 в 07:48

Бургазлийката Ева Брезалиева с два медала на Световната купа в Баку

Бургазлийката Ева Брезалиева  се окичи със сребърно и бронзово отличие от финалите с топка и с обръч  на световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).  В първия финал с обръч състезателката на Бранимира Маркова  изгра много добре съчетанието си. С оценка от 34.650 точки (18.500 трудност; 8.150 артистичност; 8.000 изпълнение)..

публикувано на 21.04.24 в 16:25
Нургюл Салимова

Нургюл Салимова се измъкна от трудна позиция и направи реми с Катерина Лагно

Нурглюл Салимова завърши реми в предпоследния кръг на Турнира на претендентките за световната титла по шахмат при жените, който се провежда в Торонто.  В 13-ата си партия на канадска земя българката,  с белите фигури, успя да се измъкне от много трудна позиция срещу рускинята Катерина Лагно и на 45-ия ход двете се съгласиха да разделят точката. По..

публикувано на 21.04.24 в 08:36

100 души бягаха в първия Созопол Рън в дъжд, студ и вятър

Първият маратон Созопол Рън се проведе при изключително тежки атмосферни условия - дъжд, студ и вятър. Въпреки всичко в него се включиха 100 състезатели. В дългите дистанции - 5 и 15 км. бягаха 23 жени и 48 мъже. Останалите - деца и начинаещи, след които и част от организаторите, пробягаха 1 км. В състезанието, организирано от Българската федерация по..

публикувано на 20.04.24 в 16:00

Мартин Стоев ще води ВК "Нефтохимик 2010" и през сезон 2024/2025

Шесткратният шампион на България ВК Нефтохимик 2010 обяви официално на сайта си, че Мартин Стоев ще бъде старши треньор на тима и за следващия сезон 2024/2025. Той  пое „нефтохимиците“ на 21 януари тази година, след раздялата с Атанас Петров, с когото отборът стана шампион за 2023 година. Като треньор, 52-годишният Стоев е бронзов медалист с..

публикувано на 20.04.24 в 11:12

Първият шосеен пробег „Созопол рън“ ще се проведе днес

Първият шосеен пробег „Созопол рън“ ще се проведе днес.  Две са категориите – 15 км. и 5 км. Предвидена е и по-малка дистанция от 1 км., в която може да се включат и деца. Събитието е част от отбелязването на 100-годишната от създаването на българската лека атлетика.  Стартът и финалът на състезанието ще бъде пред църквата „Св.св. Кирил и..

обновено на 20.04.24 в 08:37