Открива се европейското по водна топка за юноши в Бургас

Бургас е домакин на първото Европейско първенство за юноши старша възраст. Българският национален отбор по водна топка U15  ще започва участието си с двубой срещу Гърция. Срещата е от 19 часа, а преди нея е официалното откриване на първенството. Българският отбор е в група B заедно със съставите на Турция и Испания. Мачовете от шампионата продължават до 28 юли  на басейн „Парк Арена ОЗК“. Мачът България - Турция е от 19 ч. на 22 юли, а срещата България - Испания е от 19 ч. на 23 юли. 16 са отборите финалисти, които се включват в надпреварата.

sportal.bg

"Нефтохимик 2010" среща "Хебър" на финала за Купа България

Шампионът на България по волейбол "Нефтохимик 2010" (Бургас) ще се изправи срещу "Хебър"(Пазарджик) във финалния мач за Купа България. Срещата ще е тази вечер от 18:30 часа в спортна зала "Младост". Снощи волейболистите на Нафтата надиграха категорично Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 гейма. "Хебър" Пазарджик е на финала след като спечели с 3:1 гейма срещу..

публикувано на 19.01.20 в 10:08

Нефтохимик победи Черноморец (Балчик) с 2:1

Нефтохимик започна с успех серията контролни срещи от зимната си подготовка. В първата си проверка за 2020 г. „шейховете” надвиха тима на Черноморец /Балчик/ с 2:1. Мачът се игра днес, на стадиона в Обзор. Старши-треньорът Диян Петков не можеше да разчита на Иван Колев, който получи спазъм в адуктора и на Галин Димов, който беше с болки в..

публикувано на 18.01.20 в 17:46

Въпреки студа, над 150 участници се включиха в полумаратона "Атанасовско езеро" (СНИМКИ И ВИДЕО)

Бургазлийката Борислава Видева и Шабан Мустафа от Сунгурларе са най-бързите при бягането на 21 километра на полумаратона "Атанасовско езеро". При бегачите на 8 км победители са Виолета Тотева от Стара Загора и Стилян Василев от Бургас. При колоездачите най-бързи станаха разградчаните Цветелина Венкова и Ахмед Ахмед. Въпреки студеното време зимното..

публикувано на 18.01.20 в 12:55
архив

Полумаратонът "Атанасовско езеро" събира днес над 200 участници

Зимният спортен празник на Бургас - полумаратон "Атанасовско езеро" предстои днес.  Той се провежда за пета поредна година и този път е точно на имения ден на резервата.  Стартът ще бъде даден в 10,30 ч. Целта е да привлечем вниманието към това уникално място край Бургас – Атанасовското езеро и да стимулираме повече хора да спортуват,..

обновено на 18.01.20 в 08:37

Волейболният "Нефтохимик" играе тази вечер

Атрактивната битка за волейболната Купа на България при мъжете започва от днес до неделя. За трофея ще спорят осемте добри отбора най- у нас. Четвъртфиналните срещи започват с мача между "Ботев"- Луковит и "Монтана" от 12:15 часа днес в Спортна зала „Младост“.  От 15:00 часа на полето ще излязат отборите на "Левски" и "Хебър"- Пазарджик...

публикувано на 17.01.20 в 11:18

Безплатни календари за зрителите на финала за Купата на България

Безплатни календари на шампиона по волейбол "Нефтохимик 2010" ще получат зрителите в спортна зала "Младост", закупили си билети за финалния турнир за Купата на България при мъжете. Предварителната продажба на пропуските стартира от днес - 15 януари, в 13:30 часа в офиса на бургаския клуб.  Атрактивната битка за трофея е от петък до неделя. За купата ще..

публикувано на 15.01.20 в 10:37
Националите ни по хандбал спечелиха бронзовите медали на турнира в Тбилиси

Ясни са шампионите по хандбал от Общинските ученически игри

След подновяването на общинските ученически игри през новата 2020 г. в Бургас вече са ясни и първенците по хандбал. Победители в категория "8-10" клас са юношите от ПГМЕЕ и девойките от ПГСАГ "Кольо Фичето". В горната категория - "11-12" клас, шампиони станаха юношите от ПГСАГ "Кольо Фичето" и девойките от ГРЕ "Г. С. Раковски". Общинските ученически..

публикувано на 14.01.20 в 12:15