Акробатите на "Нефтохимик 2011" са с нови успехи в международни състезания (ГАЛЕРИЯ)

10
Снимка: Свобода Атанасова

Призьорите от Европейското първенство в Израел и турнира в Майнц, Германия бяха поздравени днес от кмета Димитър Николов.

Драгомир Драганов,  член на УС на федерацията и старши треньор на националния отбор  благодари на община Бургас за партньорството.

"В Бургас се вижда една възродена традиция в спорта, Бургас е център с най-добри кадри и най-голяма масовост. Неслучайно догодина градът ще бъде домакин на Световната купа по спортна акробатика с участието на най-силните отбори в този спорт. Очакваме участници от Русия, Германия и Великобритания. Най-вероятно е да има и представители от Белгия. Едновременно със световната купа ще се провежда и съпътстващ турнир с над 600 деца и юноши, това ще бъде много пестижно състезание за всички.", каза Драгомир Драганов.

На Европейското първенство в Холон, Израел, клуб "Нефтохимик 2011" се представи със смесената двойка Мариела Костадинова, която е първата в света олимпийска шампионка за младежи, и новият й партньор Теодор Великов във възрастовата група мъже и жени. Те заеха престижното шесто място на балансовата комбинация, шесто място на темпова комбинация, а в многобоя са седми в конкуренцията на 20 двойки от цяла Европа. Според тях високите резултати им костват:

"Костват ни много свободно време, много подготовка, не е лесно, но когато имаме мотивация всичко се постига. всеки един млад спортист може да преглътне всичките тези лишения, но успехът идва веднага след това. За нас с Мариела ни предстои турнира "Дунавска перла", който е от 29 ноември до 1 декември.", казаха Теодор и Мариела.

Женската двойка Теодора Кръстева и Елена Босилкова /състезателка на КСА "Балкан"-Ботевград/ се класираха на осмо място във възраст 12-18 години.

Паралелно с Европейското първенство, на силния международен турнир в Майнц, Германия, 30 от младите надежди на КСА "Нефтохимик 2011", с треньор Гергана Денева, направиха истински фурор при участието си от общо  350 акробати.

Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

Баскетболистите от "Черноморец" победиха "Ямбол"

Баскетболистите от "Черноморец" продължават победния си ход. Снощи те спечелиха двубоя с "Ямбол" в зала "Бойчо Брънзов". Игра се без публика и при стриктно спазване на изискванията на здравните власти, свързани с пандемията от КОВИД-19. Бургазлии се поздравиха с победата въпреки сериозната съпротива на гостите от "Ямбол". Този успех запазва шансовете на..

публикувано на 09.04.21 в 10:10

Баскетболният "Черноморец" влиза във важна поредица от 4 мача за 10 дни

4 мача в рамките на 10 дни ще изиграе баскетболният отбор на "Черноморец". Срещите са от редовния сезон в Националната лига. Сгъстената програма на бургазлии стартира от днес, четвъртък. "Черноморец" ще посрещне от 19.00 часа тази вечер в зала "Бойчо Брънзов" тима на "Ямбол". Двубоят ще се играе без публика, при спазване на всички изисквания на..

публикувано на 08.04.21 в 15:31

Централният полицейски карате и джу джицу клуб с пореден успех

Централният полицейски карате и джу джицу клуб  очаква да пристигнат медалите за децата, участвали в първото световно  он лайн първенство по джу джицу в дисциплината ДУО.  Състезанието беше организирано от Международната федерация и беше най-силното до настоящия момент. Над 370 отбора от над 35 държави от 5 континента.  Бургас участва с 20..

публикувано на 08.04.21 в 13:05

Деца от Централния полицейски карате и джу джицу клуб в Бургас на пето място в световен шампионат

Малчуганите от полицейския карате и джу джицу клуб в Бургас обраха медалите на световен шампионат. Дългоочакваното събитие се проведе под зоркия поглед на Международната Джу Джицу Федерация, която оценяваше техниките на децата чрез заснети предварително клипове. Поради ситуацията около Covid-19 и спазването на противоепидемичните мерки, състезанието..

публикувано на 07.04.21 в 17:38
архив

9-ти успех в Националната баскетболна лига постигна отборът на "Черноморец"

9-ти успех в Националната баскетболна лига постигна отборът на "Черноморец". Момчетата на треньора Васил Евтимов спечелиха с 98:88 срещу "Академик" Пловдив. Заради заетостта на зала "Бойчо Брънзов" с парламентарните избори, нашите  "домакинстваха" в Стара Загора.  Макар и на неутрален терен, бургаските баскетболисти демонстрираха по-висока класа и..

публикувано на 06.04.21 в 12:44

СК "Акулите" с призови места на Държавното отборно първенство по плуване

На 10-то място се класираха състезателите от СК "Акулите" на   Държавното отборно първенство по плуване за мъже и жени.  Жанет Ангелова се класира първа на 400 и 800м св. стил и втора на 200м.св.стил. Във финал "А" и "Б" се класираха:  Вероника Тодорова,  Михаил Георгиев,  Ана Делинешева,  Бианка Христова. Останалите..

публикувано на 05.04.21 в 17:07

Бургазлията Петър Желязков е вицешампион на Държавния личен шампионат по джудо

СК "ДЖУДО - БУРГАС" се завърна с вицешампионска титла от Държавния личен шампионат за юноши и девойки старша възраст, който се проведе през уикенда в Пазарджик. В състезанието участваха над 460 състезателя от над 48 клуба, като конкуренцията беше голяма във всяка категория. След 4 победи и една загуба на финала,  бургазлията Петър Желязков завоюва..

публикувано на 05.04.21 в 11:27