Нефтохимик победи Спартак /Плевен/

Снимка: neftochimic.com

Нефтохимик постигна първата си победа като гост през този сезон. „Шейховете“ прекъснаха дълга серия от мачове без успех на чужд терен, като се наложиха над Спартак /Плевен/ с 2:1 и си тръгнаха от Ловеч с важни три точки.

Резултатът откри Димитър Костадинов в 15-та минута, след отлична контраатака и прецизен пас на Иван Колев. Десет минути по-късно „шейховете“ организираха добра атака, при която топката бе пратена на левия фланг. Иван Цачев проби и центрира към Иван Колев, който стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на домакините се намеси. При добавката обаче той успя да се разпише за 2:0. В 35-та минута плевенчани успяха да намалят до 2:1 от дузпа. Тя бе отсъдена заради нарушение на Атанас Ташолов срещу техен играч в наказателното поле. До почивката гостите създадоха още няколко добри положения, които не успяха да реализират.

След този мач предстои последният кръг от есенния дял на първенството. В него Нефтохимик гостува на Спартак /Варна/ в Балчик, на 7-ми декември. Спартак /Варна/ търпи наказание забрана за игра пред публика за три срещи, затова мачът няма да е достъпен за зрители.

Състав на Нефтохимик: Росен Андонов, Атанас Ташолов, Галин Димов (55 Ерик Почански), Джунейт Али, Димитър Костадинов (75 Цветан Чахов), Иван Цачев, Иван Колев, Николай Костов (70 Диян Молдованов), Пламен Тенев, Радослав Апостолов. Цветомир Цонков

Стоян Копривленски загуби за втори път от Джош Донси

Бургазлията - кикбоксьор Стоян Копривленски не успя да вземе реванш от канадеца Джош Донси и загуби мача си от гала вечерта в Шънджън, Китай, информира бТВ . Донси надделя в три рунда и с 2:1 съдийски гласа. Единственият българин в тази верига вече има в актива си 4 победи и 4 загуби.

публикувано на 07.12.19 в 17:14
снимката е илюстративна

"Поморие" и "Черноморец" завършиха наравно

Отборите на Поморие и Черноморец (Балчик) не си вкараха гол в мача помежду си от 18-ия кръг на Втора лига и срещата завърши наравно 0:0, информира sportal.bg . Със спечелената точка днес Поморие вече не е на дъното, изравнявайки се със Спартак (Плевен) и Спартак (Варна). И трите тима имат по девет точки, но играчите на Малин Орачев има..

публикувано на 07.12.19 в 16:50

"Нефтохимик" разби "Спартак" Варна с 4:0

Нефтохимик победи с 4:0 като гост Спартак (Варна) в мач от 18-ия кръг на Втора лига, пише topsport.bg . "Шейховете" стигнаха до категоричния успех още преди почивката, когато паднаха и четирите гола във вратата на "соколите". Иван Цачев откри още в четвъртата минута, а Атанас Ташолов удвои в 13-ата. В края на полувремето пък паднаха още два..

публикувано на 07.12.19 в 16:43

„Нефтохимик“ излиза за победа срещу „Спартак“ Варна

С група от 18 футболисти отборът на "Нефтохимик" замина за Балчик за предстоящото гостуване на "Спартак" /Варна/. Последният кръг от есенния дял на Втора лига е днес, от 14:00 ч., на стадиона в Балчик, където "Спартак" приема съперниците си. С отбора не отпътуваха  Мирослав Радев, който е с травма на коляното и Михаил Георгиев, който се..

публикувано на 07.12.19 в 09:46

Община Бургас се включи в кампания на Спешъл Олимпикс

Община Бургас, чрез програмата "Активни и здрави" се включва в кампанията "България стреля към звездите" , която се провежда в периода на Европейската седмица на баскетбола 23.11-1.12.2019, като избира училища и детски градини с най-голям брой деца със СОП и организира демонстративни мачове във формат 3Х3 Баскет. Първото събитие се проведе в зала..

публикувано на 04.12.19 в 14:19

34-годишният баскетболист Христо Николов планира бенефис

Един от емблематичните бургаски баскетболисти Христо Николов-Гларуса планира да направи бенефис през 2020 година, информира Община Бургас. През последния сезон 200-сантиметровото крило носеше екипа на "Черноморец" и с опита си помогна много за израстването на младите момчета и връщането на отбора в родния елит.  "Все още не съм решил точно кога да е..

публикувано на 04.12.19 в 14:07

Коледен турнир по фехтовка ще се проведе в Бургас

Турнир по фехтовка "Млад рицар" ще се проведе на 15 декември в спортна зала "Бойчо Брънзов". Организатори са Фехтовален клуб "Корсар Бургас", Община Бургас и Фехтовална академия "Васил Етрополски". Събитието ще започне в 10.00 часа с награждаване на малките рицари, завършващи І-ва фехтовална степен.  Схватките започват след това при следната програма:..

публикувано на 04.12.19 в 10:09