Нефтохимик победи Черноморец (Балчик) с 2:1

Нефтохимик започна с успех серията контролни срещи от зимната си подготовка. В първата си проверка за 2020 г. „шейховете” надвиха тима на Черноморец /Балчик/ с 2:1. Мачът се игра днес, на стадиона в Обзор.

Старши-треньорът Диян Петков не можеше да разчита на Иван Колев, който получи спазъм в адуктора и на Галин Димов, който беше с болки в коляното.

В средата на първата част Живко Петков откри резултата за Нефтохимик, след като засече с глава центриране от фаул на Цветан Филипов. До края на полувремето „шейховете” имаха превес на терена, но пропуснаха да се възползват от няколко възможности и до края на полувремето не се стигна до други попадения.

На почивката Диян Петков замени седем играчи.

Десет минути след началото на второто полувреме Иван Цачев напредна добре по фланга и центрира към наказателното поле, където Мирослав Радев подаде към Димитър Костадинов. Той отправи удар към вратата, но стражът на Черноморец изби топката. При добавката Живко Петков  реализира второто попадение за „шейховете”.

Десет минути преди края на двубоя тимът от Балчик се възползва от пропуск в защитата на Нефтохимик и успя да намали до 2:1

Следващата контрола на Нефтохимик ще е срещу първенеца на Трета лига – Созопол. Срещата ще се играе тази сряда /22 януари/, от 13:00 ч., на стадион „Градски” – Каблешково.

Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

"Черноморец 1919" играе днес срещу "Сокол" Марково

Ръководството на ФК "Черноморец 1919" обяви безплатен вход за мачовете от пролетния полусезон в югоизточна трета лига. Първият е днес  от 14.00 часа срещу "Сокол"-Марково и е от 18-ия кръг Срещите ще се играят на централния терен на стадион "Черноморец", който благодарение на усилията на клуба се намира в много добро състояние. На входа ще бъдат..

обновено на 22.02.20 в 09:53

Нефтохимик се наложи над Ямбол в контрола

Нефтохимик победи с 4:1 Ямбол в контролна среща,  която се игра  на стадиона в Несебър. Приятелският  двубой запълни почивката на „шейховете” от първенството, заради отказа на Поморие да продължи участието си  във Втора лига. Първата част на проверката завърши при резултат 1:0 за „шейховете”, след точно попадение на Ерик Почански. Той откри резултата от..

публикувано на 22.02.20 в 08:52

Баскетболен клуб "Несебър" с достойно представяне в турнир за Републиканското първенство

Баскетболен клуб "Несебър" изигра 2 срещи в 2-дневен турнир в гр.Варна за класиране на Републиканското първенство за юноши до 16г. от Източна Елитна група. Първата среща бе срещу непобедимия до момента отбор на домакина- "Черно Море Тича". Срещата не тръгна много добре за несебърския отбор, който в първата част изостана с 10т. През втората..

публикувано на 21.02.20 в 12:01

Едмонд Назарян: Бях много щастлив, че зарадвах Бургас и цяла България

Първият европейски шампион  по класическа борба при мъжете на Бургас Едмонд Назарян беше приет днес в община Бургас. Кметът Димитър Николов му благодари за големия успех в Италия и му връчи финансова подкрепа от 12 хиляди лева и карта за свободен достъп до всички спортни обекти в града. Кметът заяви: Д ълги години в Бургас са се създавали..

публикувано на 20.02.20 в 15:57

Ватерполистите на „Черноморец” ще играят за медал при мъжете

"Черноморец" с постижение в държавното първенство по водна топка за мъже. След две изиграни квалификации възпитаниците на треньора Петър Йонов се класираха за Суперфинала и за първи път ще играят за медалите в тази възраст. "Заслужен, изстрадан успех за всички нас. Това е изключително постижение за клуба. Турнирът беше труден, с много тежки мачове...

публикувано на 19.02.20 в 10:27
Снимката е илюстративна.

Баскетболистите на "Черноморец" се изправят срещу тима на Ямбол днес

Два контролни мача ще изиграят през седмицата баскетболистите от "Черноморец". Първият от тях е днес в спортната зала "Бойчо Брънзов" в Бургас срещу тима на "Ямбол". Срещата е от 18:00 часа. Следващият мач е в събота срещу "Берое". Домакин отново е зала "Бойчо Брънзов". Началото е от 17:00 часа. Входът за двата мача е свободен.

публикувано на 19.02.20 в 08:52