"Нефтохимик 2010" среща "Хебър" на финала за Купа България

Двубоят е тази вечер от 18:30 часа в спортна зала "Младост"

sportal.bg
Снимка: Бончук Андонов

Шампионът на България по волейбол "Нефтохимик 2010" (Бургас) ще се изправи срещу "Хебър"(Пазарджик) във финалния мач за Купа България. Срещата ще е тази вечер от 18:30 часа в спортна зала "Младост". Снощи волейболистите на Нафтата надиграха категорично Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 гейма.

"Хебър" Пазарджик е на финала след като спечели с 3:1 гейма срещу Монтана. Мачът ще бъде повторение на миналогодишния финал, който “тигрите” от Пазарджик спечелиха драматично след 3:2 гейма. За престижното отличие в турнира спориха осемте най-добри отбора в страната.

Безплатни календари на шампиона по волейбол "Нефтохимик 2010" ще получат зрителите в спортна зала "Младост", закупили си билети за финалния турнир за Купата на България при мъжете.

"Вярваме, че както и досега бургазлии ще подкрепят отбора", обявиха от ръководството на ВК "Нефтохимик 2010".

За първи път триатлон на закрито

Спортен клуб Бегач, съвместно с Община Бургас и комплекс Парк Арена организира триатлон (плуване, колоездене, бягане) .Плуването - в най-модерния басейн в България (10 коридора), колоезденето ще е на велоергометър, а бягането ще е на пътечка.Триатлонът е отворен за участници във всякакви възрасти, както и за деца. Владислав Константинов от УС на СК..

публикувано на 18.02.20 в 13:30

Нов краен срок за „Арена Бургас“ – 30.09.2020 г.

До 30 септември тази година е предвидено завършването на спортната зала „Арена Бургас“. Това информират от „Дневник “, след отправено запитване към държавното дружество „Академика“, което ще я стопанисва. Цената ще е над 57.2 млн. лева, макар първоначалната оценка да беше за 38.4 милиона, припомня изданието "Необходимите средства за..

публикувано на 18.02.20 в 11:38

Малки шахматисти от Сливен с престижни отличия в турнира "Купа Казанлък"

Шахматистите от клуб "Сините камъни" в Сливен се завърнаха с медали от проведения детски шахматен празничен турнир Купа Казанлък, с  участието над 80 деца от цяла страна .  Васил Кондов завърши на второ място за деца до 14г., първи медал завоюва Мария Очкова за момичета до 10 г., завършвайки на трето място. Добре се представиха и другите участници от..

публикувано на 18.02.20 в 09:22
Пламен Колев

Пламен Колев е новият вратар на ФК"Созопол"

ФК "Созопол" привлече нов вратар.  Небесносините привлякоха  вратаря Пламен Колев. Той за последно е пазил вратата на "Берое"  - Стара Загора. Тимът от Созопол посреща ФК"Атлетик" - Куклен в събота. Двубоят е от 14:00 часа на стадиона в морския град.

публикувано на 18.02.20 в 08:35

Волейболният "Нефтохимик 2010" победи "Черно море" Варна

Лидерът в националната суперлига при волейболистите "Нефтохимик 2010" отвя с 3:0/25:19, 25:20, 25:21/ тима на "Черно море"-Варна. С част от резервите, момчетата на треньора Николай Желязков не оставиха никакви шансове на съперника си и го преодоляха с лекота. Най-резултатен беше Денис Карягин, завършил с 15 точки. Георги Петров и Петър Христов добавиха..

публикувано на 17.02.20 в 14:39

"Нефтохимик" загуби първия си мач за годината

„Нефтохимик“ загуби като домакин с 0:2 от Монтана. Срещата на „шейховете” с един от лидерите в първенството, бе първият мач от пролетния дял на Втора лига. В 32-та минута Тони Тасев, от пряк свободен удар, отбеляза първото попадение за гостите. В 84-та минута северозападният тим записа и второто си попадение чрез Атанас Илиев.

публикувано на 15.02.20 в 16:14

Волейболно морско дерби в Бургас

Волейболният "Нефтохимик" приема "Черно море" днес. Морското дерби е от 18 ч., в зала „Младост“. До 16-ия кръг на националната суперлига, бургазлии са водачи във временното класиране с 39 точки.

публикувано на 15.02.20 в 09:18