Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Драгнев: Ако осмицата минава през „Ботев“-а, ще връщаме пари на Брюксел

Преминаването на автобуса за „Горно езерово“ през „Христо Ботев“ може да предизвика санкции за Община Бургас и ще замърси допълнително въздуха. Това становище бе изказано от управителя на „Бургасбус“ и от териториалния директор по време на събрание с местните жители.

Маршрутът през „Мария Луиза“ не е удобен, изпускат се връзки, курсове в пикови часове са и на 35 – 40 минути, казват местните жители. Хората бяха разочаровани, след като пред тях кметът Димитър Николов е разпоредил да се пусне експериментално такава линия, но това така и не е изпълнено. Петко Драгнев с обяснение:

„Сега, в момента, казвате така: кметът, в единия случай, на вас ви е казал, че на 1-ви февруари ще стане нещо, по същия начин е казал на Брюксел „Ще взема тез 130 милиона, ама ще направим еди-какво си. Слагате кмета в необрано лозе да избере кое е по-силно като довод“

Магдалена Манолова посочи, че преминаването на автобуси през центъра, ще замърси въздуха.

Петко Драгнев призна, че транспортната схема не му харесвала, но Бургас е само изпълнител:

„Брюксел дадоха парите и казаха: нашите специалисти ще направят транспортната схема, нашите специалисти ще направят спирките, нашите специалисти ще направят бързата линия ще я проектират. Ние изпълняваме. Разбирате ли, ние сега водим дебат с вас, защото някой, който не живее в Бургас, не – в България не живее, е направил таз грешка“

И към момента решение на проблема няма и няма желание за промяна на маршрута, но бургазлии от „Горно езерово“ са категорични, че ще продължат да си търсят правата.

Репортаж по темата можете да чуете в прикачения файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
снимката е илюстративна

Затварят за три месеца бургаската улица „Св. Патриарх Евтимий“

За три месеца затварят част от ул. „Св. Патриарх Евтимий“ в Бургас. От днес до 20 май се въвежда временна организация на движението на превозни средства в участъка между ул. „Георги С. Раковски“ и ул. „Княз Борис I“. Причината е продължаващите дейности за подмяна на водопроводната и канализационната мрежа.

обновено на 20.02.25 в 09:03

Масирани проверки в хранителните магазини започват от БАБХ, НАП и КЗП

От днес в цялата страна започват масирани проверки на екипи от Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), Националната агенция за приходите (НАП) и Комисията за защита на потребителите (КЗП).  Те са част от разпоредените мерки след свиканото от премиера работно заседание за цените на хранителните стоки, съобщиха от Агенцията по безопасност на..

публикувано на 20.02.25 в 08:54

Движението на автомобили в област Бургас се осъществява при зимни условия (ОБНОВЕНА)

От -13 до -5 градуса е минималната температура в региона.   Движението на автомобили в Бургаска област се осъществява при зимни условия . Всички пътни участъци са обработени срещу обледяване, налична техника и в момента е на места и продължава работата по почистване на заснежени и заледени участъци, съобщи за БНР Бургас Областно пътно управление.  До..

публикувано на 20.02.25 в 08:34

Възстановено е движението по АМ "Тракия", както и по пътя Бургас - Варна /ОБНОВЕНА/

Към 17 часа е възстановено движението по път I-9 Варна – Бургас в района проход  „Приморски“ за МПС до 12 тона. Към 14 часа е възстановено движението за всички автомобили по 35-километровия участък от АМ "Тракия" между Карнобат и Бургас . Трасето е почистено, опесъчено и проходимо при зимни условия. Екипите на пътноподдържащата фирма са на терен..

обновено на 19.02.25 в 17:28

Платеното паркиране ще стане ли 2 лева на час в Бургас

По-високата цена от 2 лева на час ще намали потреблението на Синята и Зелена зона, основно в централната част на Бургас. Такова е становището на Пламен Димитров, управител на Общинско предприятие „Транспорт“. По думите му новата цена за платено паркиране ще ограничи автомобилния поток и ще освободи паркоместа. Според Мартин Кръстев от ПП-ДБ,..

обновено на 19.02.25 в 16:37

2 лева за синя и зелена зона в Бургас - дебати преди сесията /ОБНОВЕНА/

Предложението за поскъпване на синята и зелената зона в Бургас от 1,30 на 2 лева влезе в комисиите към местния парламент и предизвика дебати . Докладната записка е на общинската администрация и предстои да бъде гласувана на заседанието на общинския съвет на 25 февруари.  Мярката цели ограничаване на трафика и паркирането в централната градска..

обновено на 19.02.25 в 15:34

Дървена ваканция за учениците от Созопол, Приморско и поморийските села /ОБНОВЕНА/

Заради усложнената метеорологична обстановка и очакваните ниски температури, 19, 20 и 21 февруари 2025 г ще бъдат неучебни за всички училища и детски градини на територията на община Поморие, с изключение на тези в Поморие и Ахелой. Това обяви със своя заповед кметът  Иван Алексиев.  Целта е запазване живота и здравето на учениците от училищата и..

обновено на 19.02.25 в 14:17