Пари са били предлагани на общински съветници, за да излезе Община Созопол от дружеството, което е трябвало да е стопанин на бъдещия курортен комплекс на Шофьорския плаж. Това потвърди тогавашния общински съветник Христо Бардуков. Именно този комплекс е планиран да се построи пред станалото скандално брегоукрепително съоръжение.
Община Созопол влиза през 2004 г. в съвместното дружество „Алепу Вилидж“ с апортна вноска земята, на която трябва да се изгради бъдещия комплекс, който да носи приходи на администрацията. Идеята беше на, вече покойната Веска Караманова, кмет по това време, припомня тогавашният общински съветник Христо Бардуков. След местните избори, когато управлението се поема от Панайот Рейзи, започнаха процеси да излезем от дружеството и да продадем нашия дял на друга компания, казва Бардуков:
„И са ме викали и на срещи, и на кафета. Ама първо 5 000 евро, ама после ще получиш още. Само че аз до ден днешен не съм си продал душата на дявола и няма да го направя. Разни хора, които ми се представяха за разни бизнесмени. Които, в интерес на истината, до ден днешен, не съм ги засичал. Пък и да съм ги засичал, няма и да ги позная най-вероятно“, казва Бардуков.
Подавал съм многократно сигнали, но едиственият ефект бе, че ме атакуваха в последствие по различни начини, казва Христо Бардуков.
През септември 2008 г., Общинският съвет решава да продаде своите 34% от акциите в дружеството "Новастар Холдинг". „Против“ гласуват четирима от общо 16 съветници.
Очаквайте повече подробности в понеделник – в темата на деня на БНР-Бургас.
Съобщение за горящ лек автомобил, паркиран пред бл. 108 в ж.к. "Меден рудник", е получено на 18 февруари около 5 часа сутринта. Той е собственост на 35-годишен бургазлия. Огънят се прехвърлил върху паркирания в близост лек автомобил, собственост на 66-годишна бургазлийка. Вследствие на възпламеняването, колата потеглила напред и засегнала други два..
Районна прокуратура-Ямбол се самосезира по материали в медиите и разпореди проверка, която да установи поставен ли е ботулинов токсин и филъри от неквалифицирани лица в козметичен салон в град Ямбол. В ямболски козметичен салон откриха флакони с ботулинов токсин Проверките са възложени на служители от ОДМВР-Ямбол. Полицейските..
Пожар избухна в сладова база на изхода на бургаския квартал "Долно Езерово". Гори постройка, разположена на 800 кв. метра площ, като част от метална конструкция е паднала. Директорът на службата за пожарна безопасност и защита на населението старши комисар Николай Николаев, който е на място, поясни, че в района на складовата база е имало камиони, но те..
Служители на Митнически пункт Малко Търново откриха 1841 грама контрабандни златни накити при проверка на влизащ в страната лек автомобил. Недекларираните бижутерийни изделия е пренасял турчин, укрити под ластичен колан на тялото му. Стойността на задържаните златни накити възлиза на287 053 лева, според извършената експертиза от вещо лице. По случая..
Около 5 килограма "друсан чай" и 5 грама метамфетамин са намерени и иззети след претърсване на частен дом, разположен в бургаския квартал "Победа". Служителите на Първо районно управление - Бургас установили, ч е жилището е използвано като депо за съхранение на наркотичните вещества. По случая е образувано досъдебно производство. Работата по..
Кражбите на пътни знаци по републиканската мрежа в Ямболска област не спират през последните години. Не са редки случаите и на умишлено увредени и простреляни табели. Екипи на пътното управление периодично правят обходи, за да констатират къде има липсващи или повредени знаци, не са малко и подаваните сигнали от водачи, коментира директорът на..
Къща в поморийското село Козичино се запали след неправилно използвана печка на дърва, съобщават от бургаската полиция. Съобщението за инцидента е получено около 5,30 часа на 14 февруари. Огънят е изпепелил покривната конструкция и вътрешната част на четири от помещенията. Къщата е собственост на 66-годишен несебърлия. Работата по случая..
Пожар избухна в сладова база на изхода на бургаския квартал "Долно Езерово". Гори постройка, разположена на 800 кв. метра площ, като част от метална..
Съобщение за горящ лек автомобил, паркиран пред бл. 108 в ж.к. "Меден рудник", е получено на 18 февруари около 5 часа сутринта. Той е собственост на..
Районна прокуратура-Ямбол се самосезира по материали в медиите и разпореди проверка, която да установи поставен ли е ботулинов токсин и филъри от..