18 години „лишаване от свобода“получи Динко Вълчев за убийството на 47-годишен мъж. Престъплението е извършено на 20.03.2015 г в животновъден комплекс, в землището на с. Изворище, общ. Бургас.
До убийството се стигнало след скандал между двамата за неуредени финансови взаимоотношения. Пострадалият поискал от Динко да му даде овце, а в замяна пострадалият щял да изплати негов дълг пред трето лице.
След кратка схватка, пострадалият паднал на колене, а обвиняемия взел метална тръба и започнал да го удря по главата. След като мъжът починал, Вълчев вързал краката му с въже за един от личните си автомобили. Той нахвърлил автомобилни гуми и други отпадъци върху трупа, след което запалил огън, който горял и през цялата нощ.
Останките от трупа, заедно с нарязания му автомобил били изхвърлени на временно сметище край кв. „Банево“,
Експертизата е извършена от австрийски учени в Съдебно-генетичната лаборатория при Института по съдебна медицина към Медицинския Университет в град Инсбрук. Тя е доказала ДНК на пострадалия по много малкото отрити обгорели костици от тялото на пострадалия.
Наказанието трябва да бъде изтърпяно при първоначален „строг“ режим в затвор.
Присъдата на Окръжен съд – Бургас може да бъде обжалвана пред Апелативния съд в града.
Движение на военна техника и ще се извършва по пътищата в страната от днес до 20 март. Придвижването е във връзка с предислокацията на подразделенията към постоянните им войскови райони, след завършване на учението на НАТО „Steadfast Dart -2025“, съобщават от Министерството на отбраната. Ще бъде използвана още железопътната инфраструктура и въздушен..
Служителите от „Фискален контрол“ на НАП провериха общо 56 по-големи борси, тържища и складове в цялата страна днес, 21 февруари. Контролни действия са осъществени в 12 обекта за търговия на едро в София, 12 във Варна, 13 в Пловдив, 12 във Велико Търново и 7 в Бургас. Фискалните инспектори са установили общо 7 нарушения, сред които липса на..
Мъж от Средец запали колата на 34-годишна жена от село Сливово, съобщават от полицията. Автомобилът е бил паркиран пред дома й. Съобщението за инцидента е получено минути преди полунощ. Огънят е потушен от един противопожарен автомобил и трима огнеборци. Автомобилът е изгорял напълно. В резултат на бързите полицейски действия е установено, че се..
РИОСВ – Бургас и Басейнова дирекция "Черноморски район" извършват проверки по информация за наличие на мазутни петна на плажа "Харманите" в Созопол, съобщават от Министерството на околната среда и водите. Според Община Созопол петната вече се почистват. Експертите от екоинспекцията определят замърсяванията като уплътнена маслена фракция, престояла..
Замръзнали спирачки е вероятната причина за инцидента, при който на гарата в Карнобат локомотив се удари във вагон на пътнически влак. Това каза кметът на Карнобат Георги Димитров. По информация на БДЖ, 6-ма души са леко пострадали. Инцидентът е станал около 8 часа сутринта. Локомотив, при извършване на маневра за прикачване към пътническия влак..
Софийската районна прокуратура внесе в съда обвинителен акт срещу Лена Бориславова за това, че в условията на продължавано престъпление с две деяния съзнателно се е ползвала от неистински частни документи, на които бил придаден вид, че подписите са положени от членове на Сдружение "Да запазим Корал", съобщиха от обвинението. Лена Бориславова вече..
В резултат на бързите полицейски действия на служители от Второ и Четвърто Районни управления в Бургас е задържан мъжът, откраднал оборотната сума от около 4500 лв., от офис помещение на хотел, в ж.к. „Братя Миладинови“. Извършителят е 40-годишен криминално проявен и осъждан. Направил е пълни самопризнания и е върнал открадната парична сума. С..
Движение на военна техника и ще се извършва по пътищата в страната от днес до 20 март. Придвижването е във връзка с предислокацията на подразделенията към..