Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Живко Петров: "Три от пиесите в новия ми албум са вдъхновени от морето"


Едни от най-добрите музиканти у нас идват в Бургас за цикъла от концерти "Зимни джаз вечери". Начало на джаз срещите ще даде концертът на Живко Петров и неговото трио. На 30-ти септември в зала две на експо център Флора в Бургас те ще представят най-новия си албум. Три от пиесите в него са вдъхновени от морето, издаде музикантът.

"Това е камерна музика и може би после вие ще разкажете какво сте усетили от слушането на този албум. Той вече е на пазара, можете да го намерите. Албумът се казва "Change the Way", защото имаме такава пиеса, но имаме и нов член, в лицето на Димитър Карамфилов, контрабас, което носи промяната", каза Живко Петров.

"Зимни джаз вечери" е проект на културна организация "Арт мюзик ателие", и се осъществява с подкрепата на Министерството на Културата. Зад инициативата стоят Маруся Русева и Маргарита Манова. И двете имат солиден опит зад гърба си при реализирането на подобни събития. Познати са сред меломаните като организатори на фестивала "Джаз в Бургас". 

В рамките на "Зимни джаз вечери" с нови проекти очаква ме на бургаска сцена още Антони Дончев, Ангел Заберски и Вили Стоянов. Бургаското участие ще дойде от най-младата група Ред лайт Дистрикт проджект.

Концертите ще бъдат представяни на различни локации в Бургас. Към съществуващите до момента се присъединява и още едно съвсем ново арт пространство – сцената на бившото кино Смирненски.

Интервюто с Живко Петров можете да чуете в звуковия файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Бургазлията Владо Димов пусна новата си песен „Още те обичам“

Бургазлията Владо Димов пусна новата песен. „Още те обичам“ направи своята премиера в музикалните платформи на Свети Валентин.  Музикантът и този път се доверява на Емилиана Маркова за създаването на текста, с която вече имат доста песни зад гърба си. Една от тях, „Звездите в нас“, спечели второ място на Националния конкурс „Бургас и морето“...

публикувано на 17.02.25 в 19:00

Стефан Моасе – Zaïzaï открива първа авторска изложба в Бургас

  Изложба от колажи, озаглавена "В главата ми", представя в Бургас френският артист Стефан Моасе – Zaïzaï. По професия авторът е журналист и е съпруг на известната бургазлийка и писателка Мария Касимова Моасе. В експозицията, французинът показва свои авторски произведения, създадени в последните две години, като реакция на разтърсващи световни..

обновено на 17.02.25 в 14:15

Започна кастингът за новия конкурс за млади изпълнители „Бургас и морето“

Община Бургас дава старт на втория сезон на националния конкурс за млади изпълнители „Бургас и морето“.  В конкурса могат да участват индивидуални изпълнители, дуети, триа и групи до 6 човека, на възраст между 16 и 33 години, с една авторска песен и един кавър. Срокът за записване за участие е до 17:00ч. на 25.03.2025г. Пълният пакет..

публикувано на 17.02.25 в 12:00

„Работилничка за мартеници“ отваря врати в Етнографския музей в Бургас

„Работилничка за мартеници“ се провежда от днес, 17 февруари  в Етнографската експозиция на РИМ Бургас (ул. „Славянска” 69). В рамките на един астрономически час, децата ще се запознаят с материалите, от които се изработва мартеницата и ще могат да си направят такава. Предвидена е и беседа с презентация за празника на Баба Марта, съобщи..

публикувано на 17.02.25 в 11:30

Изложбата “Места на памет. 1873-1937 г.” разказва за Апостола на свободата

Изложбата “Места на памет. 1873-1937 г.”ще бъде открита утре, 18 февруари в Бургас. Тя е по повод 152 години от обесването на Васил Левски.  Тя e подготвена от Института за исторически изследвания и Централната библиотека на Българската академия на науките . Изложбата се осъществява по покана на Община Бургас и Общински комитет "Васил Левски" -..

публикувано на 17.02.25 в 09:30

Валя Балканска, „Българе“ и Ути Бъчваров са сред специалните гости на „Кукерландия“

Над 6500 кукери, мечкари, сурвакари, бабугери, старци, русалии, сурати, джамалари, джоламари, рогацари, клопòтарци ще огласят с 54 876 хлопки, благословии и наричания на 1 и 2 март парка на Ямбол. Маскарадни групи от всички региони на България и много участници от чужбина се включват в 26-ото издание на Международния маскараден фестивал „Кукерландия“,..

публикувано на 15.02.25 в 15:06