Таксите за наем, които плащат творческите школи за провеждане на занимания в Младежки културен център, Дома на НХК и другите общински културни центрове, ще бъдат намалени. Целта е да се подпомогне дейността на формациите по танцово, творческо и музикално изкуство в условията на пандемията.
Редуцирането бе одобрено днес, на последната за годината сесия на Общински съвет - Бургас.
Вследствие на наложените противоепидемични мерки, в момента тези школи не могат да извършват дейността си. При разхлабване на ограниченията се очаква те да възстановят работа, но не с пълен капацитет.
Решението на общинските съветници предвижда за периода на обявената извънредна епидемична обстановка цените за наемане на обектите общинска собственост, в които се провеждат занятия от танцовото, творческото и музикално изкуство, да бъдат редуцирани съразмерно с действащите заповеди на министъра на здравеопазването ограничения за заетост на местата, отнесени към общия капацитет на помещението или съоръжението.
С решение на Общински съвет - Бургас от края на септември т.г. бяха редуцирани пропорционално цените за наемане на обектите общинска собственост за периода на обявената извънредна епидемична обстановка, в които се провеждат културни, спортни и други събития.
Решението днес е поредна стъпка от последователната политика на местната власт за подпомагане на културата и творческите индустрии.
На 15.02.2025( събота) кукери от групите „Тарфалии“ и „Каваклии“ ще гонят злото и ще наричат за здраве, берекет и плодородна година в кв. Долно Езерово. Началото е от 17:00 часа, в центъра на квартала, където двете групи заедно ще изпълнят ритуала ”заораване”. За поредна година бургаската кукерска група ,,Каваклии" попадна в класацията на..
Спектакълът "Училище за бащи" ще се играе тази вечер в Драматичен театър "Адриана Будевска". П иесата е на Жан Ануи, а режисьор е Румен Велев. "Училище за бащи" е реплика на класицизма, на Молиер и неговото "Училище за жени". В пиесата се разказва историята един баща, който имал голямо его и често използвал жените като средство за удоволствие и..
Емилия Николова издаде стихосбирката си „Не/режисирани мигове“. В нея има красиви мисли, положителни емоции и душевни пътешествия, казва авторката. Книгата й съдържа 27 стихотворения и 9 есета, които са в отделна част под наименованието „размисли за цветовете на живота“. „Всички те са създадени през последните 10 години, през..
Изложба та „90 години в 90 снимки. Паметникът на свободата – път във времето“ ще бъде открита в Историческия музей на Бургас. Тя е посветена на освобождението на града. Ретроспективната експозиция, представена чрез фотографии и тематични предмети, гостува от НПМ „Шипка-Бузлуджа“. Преди 90 години, на 26 август 1934 г...
Две комедийни представления ще гостуват в Бургас през февруари в Културен дом НХК. На 13 февруари публиката ще може да гледа спектакъла „ И верният отговор е “ с участието на Луиза Григорова-Макариев, Христо Пъдев и Боряна Братоева. Режисьорът Мартин Каров ще ни хвърли в живота на Деси (Луиза Григорова-Макариев) – 33 годишна луда фенка на “Стани богат”..
Бурната история на Бургаския театър в края на 50-те и началото на 60-те години, през погледа на режисьора Георги Дюлгеров предстои да бъде пресъздадена в игрален филм. В него бургазлията ще разкаже за събитията от първо лице. "Това е театъра на Вили Цанков, Леон Даниел и Юлия Огнянова. Действието се развива в Първа мъжка гимназия..
Любимият автор на Роби Уилямс и Боно пристига в Бургас, за да представи лично своята книга “Черната книга – медитации за всеки ден”, издадена на български език от Фондация „Калпатару”. Световно признатият изследовател - индолог и автор на няколко книги и филми Свами Тиртха ще се срещне с читатели в София, Бургас, Варна и Пловдив...
Бурната история на Бургаския театър в края на 50-те и началото на 60-те години, през погледа на режисьора Георги Дюлгеров предстои да бъде..
Две комедийни представления ще гостуват в Бургас през февруари в Културен дом НХК. На 13 февруари публиката ще може да гледа спектакъла „ И верният отговор..
Изложба та „90 години в 90 снимки. Паметникът на свободата – път във времето“ ще бъде открита в Историческия музей на Бургас. Тя е посветена на..