Десетки автобуси с членове на Секционни избирателни комисии от област Бургас чакат от снощи на Морската гара. Те са охранявани от полиция. По два автобуса на час потеглят към спортната зала „Бойчо Брънзов“, където се приемат и обработват протоколите им от Районната избирателна комисия. Някои са изнервени от чакането, други са доволни, че са подсигурени в отделни автобуси, спазвайки по този начин противоепидемичните мерки.
"Чакаме от 00:30 часа, още сме по автобусите и чакаме. Не знаем каква е организацията, по два автобуса на час потеглят оттук . Предполагам, че за да няма струпване в залата, оттам идва забавянето. Протоколите не бяха много сложни, по-бавно ставаше копирането и броенето на преференциите. В нашата секция в Сунгурларе - Съединение, имаше 11 невалидни бюлетини, с 632 избиратели, 50% от хората минаха.
Най-важното е да се спазват всички мерки, защото то е в наша полза, да чакаме в автобуси, отделени от другите, а опашката си върви нормално. Била съм и на други избори, сега е по-бързо.
От СИК в несебърското село Баня съм и чакам от 2 часа, става много бавно предвижването. Нямахме затруднения при попълването на протоколите, имахме около 80% активност, както и няколко невалидни, една "не подкрепям никого".
ГЕРБ запазват лидерската си позиция с 26.6% от гласуващите, сочи публикувано днес социологическо проучване на "Тренд". С близки позиции остават ПП-ДБ (13.2%) и "Възраждане" (13%). На четвърта позиция се нарежда ДПС-Ново начало с 10.3%, следвано от Демокрация, права и свободи (7.1%). "Лека ерозия в сравнение с изборния резултат от..
Дефицитът в държавния бюджет трябва да се покрие с увеличаване на приходите, а не с нарастване на разходите. Това каза евродепутатът и кандидат за лидер на БСП Кристиан Вигенин в Бургас. Той уточни, че утре предстои среща на Изпълнителното бюро на БСП с министрите и парламентарната група на партията, на която ще се обсъжда изготвянето на бюджета. От..
Изграждане на нови структури на "Продължаваме промяната" в бургаски регион ще е една от целите на областния председател на партията Тодор Терзиев. Той бе избран на този пост вчера. Има голям потенциал в хората, които са в Бургас да работят в посока разширяване на "Продължаваме промяната" и в други общини, обясни той. В момента структури има в областния..
Общинските съветници от групата на ГЕРБ в Бургас разпространиха позиция по повод бъдещото строителство върху терена на ъгъла на улиците „Цар Самуил“ и „Цар Калоян“ в комплекс „Възраждане“. Темата бе повдигната преди дни от колегите им от партия „Възраждане“. Община Бургас от години настоява за придобиване на терена на ъгъла на улиците „Цар..
Началото на работата на съвместния контингент от четири държави за охрана на българо-турската граница ще бъде дадено в Свиленград. Това беше едно от условията за присъединяването на България и Румъния към Шенген и по суша. Контингентът е от гранични полицаи от България, Румъния, Унгария и Австрия. Разполагането му на границата ни с..
След оспорвана надпревара с над 10 кандидати Тодор Терзиев оглави областната структура на „Продължаваме промяната“ в Бургас. Той заема мястото на Емил Соколов, който преди известно време напусна морския град и се установи в столицата. Кандидатурата на Терзиев е одобрена днес на Изпълнителен съвет на партията, потвърди пред БНР Бургас Соколов..
Няма да има намаление на социалнитe придобивки при приемането на новия бюджет. За това има пълно съгласие в сегашното сложно управление на страната. Това каза пред журналисти в Кюстендил министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. "Не няма да има проблеми. Това беше един много сериозен разговор между партиите, които сме в това сложно..