Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Силно бургаско присъствие в екипа на филма „Голата истина за група Жигули“

„Голата истина за група „Жигули“
Снимка: facebook.com


„Голата истина група „Жигули“  беше показан в Бургас на 12 април преди голямата си премиера в зала 1 на НДК в София. Според първите резултати от бокс офиса - филмът е номер 1 в България в момента. Част от кадрите в лентата са снимани на емблематични места в Бургас. Стотици бургазлии участваха и като статисти по време на големия морски фестивал – Spice music festival.

Силно бургаско музикално присъствие има в екипа на филма „Голата истина за група Жигули“. Всички музиканти сме се явявали съвсем независимо един от друг на кастингите, коментира бургазлийката Ева Перчемлиева.

"Аз мога да кажа, че Марияна Добрева е една от най-страхотните рок певици в България, тя е вокалист на група "Силует", барабанистът, който участваше е също от Бургас - Мартин, цигулката, която чуваме в едно от парчетата, също е от Бургас - Михаела Ненова и така се случи, мога да кажа, че абсолютно случайно и независимо така стана, че избраха тях".

Ева Перчемлиева е прототипът на героинята на Ирини Жамбоаз, основателка на група "Жигули" във филмовата лента. Бургазлийката е започнала, като оперна певица, вокал е на група "Булгара" и има още няколко музикални проекти, които са в различни жанрове.

Бургазлии могат да гледат филма в Културния дом НХК на 27 април от 18.30 часа, на 12 май от 18.30 часа, на 15 май от 16.00 часа и на 19 май от 18.30 часа.

Цялото интервю с Ева Перчемлиева можете да чуете от звуковия файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Бургас посреща второто издание на „СОЛиСиМи“

Бургас отново ще бъде домакин на фестивала „СОЛиСиМи“. Музикалният форум събира на една сцена млади таланти и утвърдени музиканти, и предлага нов поглед към класическата музика. Фестивалната програма започва на 16 май в залата на „Дома на Нефтохимика“ с  рецитал за две флейти и пиано. Турските музиканти Дуру Кючуккьошкер и Али Еркекли ще свирят с..

публикувано на 22.02.25 в 14:25

Рекорден брой документални филми на “София филм фест на брега”

Рекорден брой документални филми ще имат своите премиери в Бургас на “София филм фест на брега”. Част от  тях са българските продукции “Желанието на Гери”, “Писма до… и обратно”, “Ний всички сме деца”, “Аз, морето - Живот в мълчание” и “Дух и тяло”. Световната премиера на „ Желанието на Гери “ беше в програмата на филмовия фестивал в Шанхай,..

публикувано на 21.02.25 в 16:00

Vienna Strauss Philharmonie Orchestra тази вечер с концерт в Бургас

Бургаската публика ще има възможност да се наслади днес на концерт на Vienna Strauss Philharmonie Orchestra  в Културен дом НХК. Началният час е 19.00 часа. Оркестърът е основан през 2014 г. от създателя на световноизвестния Моцарт оркестър Гералд Грюнбахер (Виена, Австрия). 27 музиканти от целия свят (Австрия, Унгария, Германия, Кипър, Полша, Тайван,..

публикувано на 21.02.25 в 15:15

Предлагат  възстановяване на военни паметници в общините Созопол и Сунгурларе  

Предложение за изграждане и поддържане на военни паметници със средства от централния бюджет ще изпрати областният управител на Бургас Мария Нейкова до Министерство на отбраната. Решението е взето на заседание на Областната комисия по военни паметници. Одобрените проекти са на общините Сунгурларе и Созопол. Община Созопол..

публикувано на 21.02.25 в 10:00

Фолклорни състави от Ямболско в проекта "Живата традиция"

23 танцови и певчески състави от 15 населени места в ямболска област са включени в проекта „Живата традиция“ на Фолклорен ансамбъл „Тунджа“, защитен по програмата "Нематериално наследство за професионални ансамбли“ на Министерството на културата.    Дейностите включват образователни програми и творчески школи за деца, ученици и самодейни колективи в..

обновено на 21.02.25 в 09:43

Сливен ще кандидатства за финансиране на ремонти на 3 военни паметника

Област Сливен ще кандидатства за финансиране на ремонтите на 3 военни паметника през тази година, реши Областна комисия „Военни паметници“. Подлежащите на ремонтно-възстановителни дейности войнишки паметници са в общините Сливен и Нова Загора.  Област Сливен ще кандидатства за финансиране на ремонтите на 3 военни паметника през тази година, реши..

обновено на 21.02.25 в 08:53

Ник Картър от Backstreet Boys предпочете Лас Вегас пред Бургас

Ник Картър от Backstreet Boy е отменил участието си в тазгодишното издание на  SPICE Music Festival, съобщават организаторите. Датите за европейските му концерти се отменят заради настъпили промени в графика на Backstreet Boys и обявени нови дати за SPHERE концертите им в Лас Вегас през месец август 2025 година. "Продължаваме да обсъждаме други..

публикувано на 20.02.25 в 15:43