10 мъже са задържани в резултат на едноседмична специализирана полицейска операция за притежание и разпространение на наркотици около учебните заведения, информират от бургаската полиция. Образувани са пет бързи производства и седем преписки. Повдигнати са обвинения от Районна прокуратура – Бургас.
При паралелно течащите проверки за шофиране на пътно превозно средство след употреба на наркотични вещества са установени общо седем случая. 31-годишен руски гражданин, продължително пребиваващ в Бургас, е шофирал след употреба на коктейл от амфетамин, метамфетамин и канабис. Руснакът е спрян в района на изхода от къмпинг Градина в посока Черноморец от служители на бургаската жандармерия. Установено е че шофира след като на 6 август миналата година му е отнета шофьорската книжка за срок от 10 месеца. Водачът е тестван за употреба на наркотични вещества, като пробата за употреба на амфетамин, метамфетамин и канабис е била положителна. Задържан е за срок до 24 часа. По случая е образувано бързо производство.
В пет случая водачи на автомобили отказали да бъде тествани за употреба на наркотици, като са санкционирани с глоба в размер на 2 000 лв. и отнемане на свидетелството за правоуправление за срок от 2 години.
За седмицата служителите от сектор „Пътна полиция” при ОДМВР – Бургас провели специализирана полицейска операция по безопасност на движението, включваща няколко направления: спазване на изискванията за скоростен режим, съблюдаване на пътната маркировка от велосипедисти и пешеходци и отнемане предимството на пешеходци, пресичащи по пешеходни пътеки.
На територията на Бургас – град са констатирани 1 367 нарушения на скоростта. В шест случая превишената скорост е над 50 км./ч. - водачите ще бъдат санкционирани с лишаване от правоуправление и парична глоба, следваща законовите указания за надвишената скорост. Неправоспособните водачи са двама. С глоба в размер на 30 лв. са санкционирани седем велосипедисти, като две са основните нарушения, извършвани от тях: управление на велосипед без оборудване и преминаване през зони за пешеходци без избутване на велосипеда - най-вече ул. Александровска” и ул. „Богориди”. За непреминаване на указаните за целта места за седмицата в Бургас са санкционирани десет пешеходци, а за преминаване на неразрешаващ светофарен сигнал са санкционирани седем водачи.
Митническите служители на Митнически пункт Лесово задържаха контрабанди златни накити и цигари на стойност над 100 000 лева. Те са били укрити в лек автомобил. Превозното средство е влизало от Турция за Румъния през България. В автомобила е пътувало семейство румънски граждани. В зоната за митнически контрол водачът и неговата съпруга са заявили, че..
Три тенти и два щанда са изгорели в закрития Общински пазар в Поморие. Огънят е обхванал около 20 кв.м. от покрива. В резултат на полицейските действия на служителите на Районното управление е установен и задържан извършителя на деянието. Това е 57-годишен бургазлия, който направил пълни самопризнания. Работата по случая продължава.
68-годишен бургазлия е задържан от полицията в Поморие след като е извършена кражба на тригодишна финикова палма с височина около 60 см. Растението е откраднато от входа на дома на 31-годишна поморийка. Възрастният мъж е направил пълни самопризнания и върнал открадната саксия. Работата по случая продължава.
39-годишният криминалист Костадин Атанасов стана Полицай на годината в Ямбол. Старши инспекторът е началник на група „Престъпления против личността“ в сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ в областната дирекция на МВР. Костадин Атанасов е в системата от 16 години. Сред мотивите да бъде отличен като Полицай номер едно за 2024 година..
113 контрабандни монети и металотърсач откриха митническите служители от Митница Бургас при проверка на контейнер. Той е доставен с кораб на бургаско пристанище. По документи той е съдържал употребяван пътнически автомобил и употребявано ремарке от САЩ. Получател на товара е американски гражданин, постоянно пребиваващ в България. Със специализирана..
ГДБОП свали от интернет два от най-посещаваните сайтове за продажба на вейпове и вещества па основата на канабиноидите. Това научи БНР. Операцията е съвместна на дирекция "Киберпрестъпност" в ГДБОП и сектор "Наркотрафик". В двата сайта които са свалени от интернет са се продавали вейпове и други артикули със съдържание близко до канабиса които са..
Полицаи от Районното управление в Несебър задържаха трима мъже, откраднали 8000 фиданки люляк. Кражбата е извършена от горския фонд под местността „Ханска шатра“, стопанисван от Държавно ловно стопанство – Несебър, съобщи областният говорител на полицията в Бургас Цветелина Рандева. Мъжете са от сливенското село Крушаре, двама братя на 31 и 39 години,..
68-годишен бургазлия е задържан от полицията в Поморие след като е извършена кражба на тригодишна финикова палма с височина около 60 см. Растението е..
113 контрабандни монети и металотърсач откриха митническите служители от Митница Бургас при проверка на контейнер. Той е доставен с кораб на бургаско..
За тежък инцидент на пътя Бургас–Варна, съобщи Областната дирекция на полицията в Бургас. Той е станал вчера на километър 169, в условията на десен завой...