Доброто е около нас и може да предизвика добро! Доказа го фейсбук групата „Купи подарък от майка на дете с увреждане“, в която майките показват снимки на ръчно направени от тях сувенири - подаръци, ръкоделия, плетива, а всеки, който желае може да си закупи от творенията им. В тяхна подкрепа създадохме рубриката ни „Радиомагазинче Надежда“. Всяка седмица ви срещаме с една от тези майки, за да чуем нейната история и да ви представим това, което изработва.
Миглена Владимирова от Девня е детска учителка. Има три деца и пет внучета. Синът й Ивайло, който е вече на 16 години, е с вродена аномалия - заешка и вълча уста. Момчето минава през няколко операции и много от проблемите му са решени, но борбата е била трудна. Както и много от майките в групата, в най-тежките моменти Миглена се връща към свое старо хоби-умението да бродира, научено от майка й:
„Насочих се към микробродерията, защото е много нежна и финна. Харесвам такива дребни, прости и красиви неща. Имах опит с гоблените. Пробвах да монтирам бродерия и в часовник-получи се. Бродирам в свободното си време. Съумявам да зарадвам хората, които харесват моите неща и това ме прави щастлива.“
Шевиците си вгражда с много любов и в бижута за дами с афинитет към българския фолклор и традиции. Често я питат какво символизират елементите на бродерията, а девненката има своя теория:
„Смея да твърдя, че автентичните шевици не са толкова наситени и ярки, колкото авторските. Шевицата е измислена от някоя мома или баба, вложила замисъл, отношение към човека, за когото е правена, така че днешните авторски шевици биха били автентични, било то и след 100 години.“
Занимава се и с плетиво на детски играчки и одеалца, но признава, че не й е стихията. Въпреки това е набрала доста опит покрай собствените й внуци.
Сродни души среща във фейсбук групата „Купи подарък от майка на дете с увреждане”. Очарована е от приема, който среща. Смята, че инициативата е полезна, защото е възможност и за общуване, а опитът й е показал, че жените с нелека съдба са сърцати и винаги откликват при нужда и проблем.
Повече чуйте в звуковия файл.Столетник от Бургас бе изненадан за рождения си ден от кмета Димитър Николов. Георги Михалев навърши 100 години в компанията на своите роднини и съседи от к- с “Братя Миладинови”. Те са се подготвили с балони, торта и сладки, а подаръците залагат на свежи цветя в саксия. В профила си в социалните мрежи градоначалникът написа: " С дух на младеж и..
Всеки ремонт - независимо дали е на апартамент или къща, носи със себе си не само сериозни разходи, но и доста притеснения. За да спестят пари, много собственици решават да поемат част от работата в свои ръце. Но някои строителни дейности изискват специални умения и опит, и не са подходящи за самостоятелно изпълнение. Заедно с експертите от..
Остават броени дни 14 февруари – празникът на любовта и виното! Денят, в който изразяваме обич, привързаност и благодарност по един специален начин. Знаете ли, че: Според английския писател Джефри Чосър на 14 февруари птиците избират своите половинки. Приблизително 6 млн. двойки си казват „Да!“ на Св. Валентин. На всеки Свети Валентин..
Бургас става част от квалификациите за Световната купа по приготвяне на паеля в испанския град Валенсия. Състезанието ще се проведе в рамките на първия за страната Фестивал на испанската култура, музика и кулинария. На него се очакват топ артисти и кулинари от Испания. Кандидатурата на Бургас за кулинарните квалификации е била представена на..
Десислава Христова е красива, упорита и силна жена. Тя умее да сбъдва мечтите си, прави го с много труд, упоритост и ентусиазъм, въпреки трудностите в живота си. Т я е една от малкото жени пчелари в България, учила е пчеларство в Тракийския университет и се занимава с производството на мед и пчелни продукти. Майка е на дете с увреждане –..
С все по-голямата популярност на работата от дома, ефективното обособяване на офис пространство у дома става приоритет за мнозина. Създаването на удобна и продуктивна работна среда може да подобри ефективността, да намали стреса и да осигури комфорт в ежедневието. В тази статия ще разгледаме шест практични идеи за оптимално организиране на домашния..
Любов, брак, деца…но какво, ако искрата угасне?! Инициативата „Седмица на брака“ цели именно да възвърне и заздрави връзката на двама влюбени. Събития, предизвикателства, семинари и дори конкурс за двойки са част от едноседмичното приключение за семейни и несемейни. Тя започва днес и ще продължи до 14 февруари. Инициативата е стартирала..
Бургас става част от квалификациите за Световната купа по приготвяне на паеля в испанския град Валенсия. Състезанието ще се проведе в рамките на..
Остават броени дни 14 февруари – празникът на любовта и виното! Денят, в който изразяваме обич, привързаност и благодарност по един специален начин...
Всеки ремонт - независимо дали е на апартамент или къща, носи със себе си не само сериозни разходи, но и доста притеснения. За да спестят пари, много..