Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

платена публикация
Заключителна конференция „Стъпка напред ЗА здравето“ се проведе в Бургас

Национално сдружение „Младежки Глас“ организира заключителна конференция – дискусионен форум за представяне на извършените дейности по проект "Стъпка напред ЗА здравето". Събитието е с подкрепата на Министерство на младежта и спорта.
Достигнати хиляди младежи, над 21 865 преглеждания на клиповете за агресията в социалните мрежи и 77 ученици обучени в периода на кампанията. През предходните месеци бяха реализирани инициативите „С любов към здравето“ и младежкия фестивал  „Следвай ритъма 2021“.

„С подкрепата на проекта постигнахме информираност за здравословния начин на живот, консултиране на ученици по време на тренингите, обучение по посока владеене на негативните емоции /арт – техники за овладяване на гнева, мотивация към спортни дейности и здравословно хранене/, формиране на социални умения, хранителната пирамида за тийнейджъри и здравословни съвети за тази възраст” споделя Славина Тошева – специалист „Обучения” в проекта.

На официалното събитие присъстваха Станислава Калинова - секретар в Общински съвет по наркотични вещества; Мария Георгиева от превантивно информационен център към Общински съвет по наркотични вещества; Петя Чакърова – ст. експерт по превенции, дирекция “Социални дейности, здравеопазване и спорт” при Община Бургас; Десислава Тодорова - специалист Български младежки червен кръст в Секретариата на ОС на БЧК-Бургас; Николай Русев – директор на СУ “Христо Ботев” – Сунгурларе; Габриела  Славова –  началник отдел "Превенции и младежки политики" към Община Бургас; представители от дирекция "Социално подпомагане" - Бургас; представители от Център за превенция на насилието и престъпността; от младежка бизнес академия; обществени деятели и младежки лидери.

Целите на конференцията бяха свързани с представянето на инструментите, които са използвани за достигане на целевата група и нейната мотивация за участие в проведените дейности.

На събитието беше представен и изработения наръчник за здравословен начин на живот. Линк за безплатно изтегляне на дигитална версия: www.mg2007.bg/download/

Проектът “Стъпка напред ЗА здравето” е по Национална програма за изпълнение на младежките дейности по чл.10а от Закона за хазарта за 2021 г., Направление 3, финансиран от Министерство на младежта и спорта. Договор №25-00-29/22.03.2021г. , НПИМД-Н3-Т4-001/2021.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна

БЛС: Държавата трябва да контролира кой извършва медицински процедури

Във връзка нарастващите случаи на пациенти с усложнения след постaвяне на бутолинов токсин, от БЛС пишат до медиите, ботулиновият токсин е лекарствен продукт, който се използва по лекарско предписание и се поставя от лекар в регистрирано лечебно заведение. Увеличава се броят на жените, пострадали след поставяне на ботокс Апелираме преди да..

публикувано на 03.02.25 в 16:20

УМБАЛ Бургас изгради собствена фотоволтаична система

УМБАЛ Бургас приключи изпълнението на два проекта за ремонтни дейности, които подобряват условията за пациентите и персонала. Болницата вече черпи енергия от слънцето и спестява от разходите за топло- и електроенергия. Това е възможно чрез изпълнение на проект за енергийна ефективност, финансиран от Министерството на здравеопазването. Общата стойност..

публикувано на 03.02.25 в 15:40
снимката е илюстративна

Увеличава се броят на жените, пострадали след поставяне на ботокс

Увеличава се броят на жените, пострадали след инжектиране с ботулинов токсин. По думите на заместник-председателя на Асоциацията на пациентите на естетическа медицина Нели Георгиева - жените със симптоми вече са 15 или 16.  Поне 11 жени са с усложнения след инжектиране с ботокс Увеличават се хоспитализираните жени с проблеми след инжектиране..

публикувано на 03.02.25 в 14:40

Пикът на грипа в Бургаско вече е отминал

Спад на заболяемостта от грип и остри респираторни инфекции в Бургаска област за последната седмица отчитат от Регионалната здравна инспекция.  Според д-р Мирослава Киселкова - директор Дирекция "Надзор на заразните заболявания" в РЗИ пикът на грипа в региона вече е минал и няма нужда от допълнителни мерки. „326 са регистрираните случаи..

публикувано на 03.02.25 в 12:00

Грипна епидемия от днес в област Сливен

В Сливенска област от днес до 11 февруари включително е обявена грипна епидемия. Най-засегнатите от вируса са децата до 14 годишна възраст. Учениците в три от общините на Сливенска област Нова Загора, Котел и Твърдица от днес преминават в електронно обучение.  Само в община Сливен учениците са във ваканция до 5-ти включително, след като кметът..

обновено на 03.02.25 в 08:28

Грипната епидемия в Сливен не оказва натиск на здравната система

В болниците в Сливенска област има достатъчно легла и няма натиск върху здравната система, коментира за БНР д-р Даниела Калева, директор на дирекция „Контрол на заразните заболявания“ към РЗИ Сливен във връзка с обявената грипна епидемия в областта от 3 до 11 февруари. До края на тази седмица се очаква нарастване на  епидемичните нива и за това мерките..

публикувано на 31.01.25 в 10:30

Област Сливен е в грипна епидемия от 3 до 11 февруари

Област Сливен е в грипна епидемия от 3 до 11 февруари. Това обяви за БНР д-р Николина Иванова, директор на РЗИ – Сливен след съгласуване с главния държавен здравен инспектор. От понеделник учениците от общините Нова Загора, Котел и Твърдица минават в електронно обучение, а тези в община Сливен излизат във двудневна ваканция.  Заболяемостта е..

публикувано на 31.01.25 в 07:40