Национално сдружение „Младежки Глас“ организира заключителна конференция – дискусионен форум за представяне на извършените дейности по проект "Стъпка напред ЗА здравето". Събитието е с подкрепата на Министерство на младежта и спорта.
Достигнати хиляди младежи, над 21 865 преглеждания на клиповете за агресията в социалните мрежи и 77 ученици обучени в периода на кампанията. През предходните месеци бяха реализирани инициативите „С любов към здравето“ и младежкия фестивал „Следвай ритъма 2021“.
„С подкрепата на проекта постигнахме информираност за здравословния начин на живот, консултиране на ученици по време на тренингите, обучение по посока владеене на негативните емоции /арт – техники за овладяване на гнева, мотивация към спортни дейности и здравословно хранене/, формиране на социални умения, хранителната пирамида за тийнейджъри и здравословни съвети за тази възраст” споделя Славина Тошева – специалист „Обучения” в проекта.
На официалното събитие присъстваха Станислава Калинова - секретар в Общински съвет по наркотични вещества; Мария Георгиева от превантивно информационен център към Общински съвет по наркотични вещества; Петя Чакърова – ст. експерт по превенции, дирекция “Социални дейности, здравеопазване и спорт” при Община Бургас; Десислава Тодорова - специалист Български младежки червен кръст в Секретариата на ОС на БЧК-Бургас; Николай Русев – директор на СУ “Христо Ботев” – Сунгурларе; Габриела Славова – началник отдел "Превенции и младежки политики" към Община Бургас; представители от дирекция "Социално подпомагане" - Бургас; представители от Център за превенция на насилието и престъпността; от младежка бизнес академия; обществени деятели и младежки лидери.
Целите на конференцията бяха свързани с представянето на инструментите, които са използвани за достигане на целевата група и нейната мотивация за участие в проведените дейности.
На събитието беше представен и изработения наръчник за здравословен начин на живот. Линк за безплатно изтегляне на дигитална версия: www.mg2007.bg/download/
Проектът “Стъпка напред ЗА здравето” е по Национална програма за изпълнение на младежките дейности по чл.10а от Закона за хазарта за 2021 г., Направление 3, финансиран от Министерство на младежта и спорта. Договор №25-00-29/22.03.2021г. , НПИМД-Н3-Т4-001/2021.
Във връзка нарастващите случаи на пациенти с усложнения след постaвяне на бутолинов токсин, от БЛС пишат до медиите, ботулиновият токсин е лекарствен продукт, който се използва по лекарско предписание и се поставя от лекар в регистрирано лечебно заведение. Увеличава се броят на жените, пострадали след поставяне на ботокс Апелираме преди да..
УМБАЛ Бургас приключи изпълнението на два проекта за ремонтни дейности, които подобряват условията за пациентите и персонала. Болницата вече черпи енергия от слънцето и спестява от разходите за топло- и електроенергия. Това е възможно чрез изпълнение на проект за енергийна ефективност, финансиран от Министерството на здравеопазването. Общата стойност..
Увеличава се броят на жените, пострадали след инжектиране с ботулинов токсин. По думите на заместник-председателя на Асоциацията на пациентите на естетическа медицина Нели Георгиева - жените със симптоми вече са 15 или 16. Поне 11 жени са с усложнения след инжектиране с ботокс Увеличават се хоспитализираните жени с проблеми след инжектиране..
Спад на заболяемостта от грип и остри респираторни инфекции в Бургаска област за последната седмица отчитат от Регионалната здравна инспекция. Според д-р Мирослава Киселкова - директор Дирекция "Надзор на заразните заболявания" в РЗИ пикът на грипа в региона вече е минал и няма нужда от допълнителни мерки. „326 са регистрираните случаи..
В Сливенска област от днес до 11 февруари включително е обявена грипна епидемия. Най-засегнатите от вируса са децата до 14 годишна възраст. Учениците в три от общините на Сливенска област Нова Загора, Котел и Твърдица от днес преминават в електронно обучение. Само в община Сливен учениците са във ваканция до 5-ти включително, след като кметът..
В болниците в Сливенска област има достатъчно легла и няма натиск върху здравната система, коментира за БНР д-р Даниела Калева, директор на дирекция „Контрол на заразните заболявания“ към РЗИ Сливен във връзка с обявената грипна епидемия в областта от 3 до 11 февруари. До края на тази седмица се очаква нарастване на епидемичните нива и за това мерките..
Област Сливен е в грипна епидемия от 3 до 11 февруари. Това обяви за БНР д-р Николина Иванова, директор на РЗИ – Сливен след съгласуване с главния държавен здравен инспектор. От понеделник учениците от общините Нова Загора, Котел и Твърдица минават в електронно обучение, а тези в община Сливен излизат във двудневна ваканция. Заболяемостта е..
Спад на заболяемостта от грип и остри респираторни инфекции в Бургаска област за последната седмица отчитат от Регионалната здравна инспекция...
В Сливенска област от днес до 11 февруари включително е обявена грипна епидемия. Най-засегнатите от вируса са децата до 14 годишна възраст. Учениците в три..
Увеличава се броят на жените, пострадали след инжектиране с ботулинов токсин. По думите на заместник-председателя на Асоциацията на пациентите на..