Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Откриха четвъртата академична година във филиала на НХА в Бургас

Засилва се интересът на студентите към филиала на Националната художествена академия в Бургас. Тази година първокурсниците са повече от предходните години. За общо 120 студенти от филиала  започва и новата учебна година. Тя ще е много важна, защото завършват първите випускници, каза директорът на филиала доц. Димо Колибаров.

"Това е много важна година за нас, защото ще завършат студентите от първата бакалавърска програма. Положителна тенденция е, че интересът към академията нараства, както и качеството на студентите. Превръщаме се в притегателен център за млади и талантливи хора". Това заяви по време на откриването на четвъртата академична година в НХА – Бургас директорът на филиала доц. Димо Колибаров.

Общо 40 първокурсници в бакалавърски и магистърски програми получиха студентските си книжни на тържествена церемония, на която присъстваха ректорът на НХА проф. Георги Янков, областният управител Мария Нейкова, зам.—кметът по Култура, туризъм и спорт Диана Саватева.

„Пожелавам от сърце на всички студенти и преподаватели успешна и присъствена учебна година, много вдъхновение и реализирани творчески проекти!“, заяви в приветственото си слово зам.-кметът Саватева.

Подробностите чуйте от интервюто на Елена Димитрова с директора на филиала доц. Димо Колибаров



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Ясни са финалистите в литературния конкурс на тема "Бих се родил отново"

Победителите в тазгодишното издание на Национален литературен конкурс „И децата покоряват светове. Покажи, че можеш!“ на Фондация „Шанс за децата и природата на България“ вече са ясни. Есетата, които участниците изпратиха, бяха на тема „Бих се родил отново“. Младежи между 14 и 20 години от цялата страна имаха възможността да..

публикувано на 24.02.25 в 12:55
Снимката е илюстративна

Фалстарт на инициатива за нови филиали на висши училища в Бургас

Екип от специалисти да проучи възможностите за разкриване в Бургас на нови филиали на висши учебни заведения в направленията „Авиационна техника“ и  „Електрически и хибридни автомобили“ поискаха общински съветници от „Продължаваме промяната-Демократична България“.  Предстоящи инвестиции в Бургас на фирма от авиационно-поддържащия сектор и..

обновено на 24.02.25 в 10:42

Започна записването за Националната олимпиада по орнитология

На 12-и април предстои първият кръг на Националната олимпиадата по орнитология за тази година. Всички ученици между 5-и и 8-и клас могат да се регистрират за участие до 11-ти април.  Националната олимпиада се организира от Българско дружество за защита на птиците (БДЗП) и е една от най-значимите образователни дейности на организацията. Провеждана в..

публикувано на 24.02.25 в 09:44

МОН предлага „Медицинска сестра“ да бъде включена като нова защитена специалност

Министерството на образованието и науката предлага  специалността „Медицинска сестра“ да бъде включена като нова защитена специалност от професионално направление „Здравни грижи“. Така тя ще бъде освободена от такси за обучение.   Предложението е публикувано за обществено обсъждане. Мярката е насочена към преодоляване на проблема с недостига на..

публикувано на 22.02.25 в 17:15

Неучебен е денят в няколко общини в Бургаско

Неучебен е денят в няколко общини в Бургаска област. Причината е усложнената метеорологична обстановка.  Днес и утре са неучебни за всички училища и детски градини на територията на община Поморие , с изключение на тези в общинския център и Ахелой, където учебният процес ще продължи. Това обяви със своя заповед кметът Иван Алексиев. Целта е..

публикувано на 20.02.25 в 07:35

Центърът за млади таланти с предизвикателство към четвъртокласниците на Бургас

Центърът за млади таланти в Бургас организира състезание по английски език за ученици в четвърти клас. В рамките на The English Stars Challenge децата ще преминат през четири кръга (лексика, граматика, говорене и слушане с разбиране) насърчаващи техните езикови способности, като най-изявените таланти ще бъдат допълнително поощрени. Благодарение..

публикувано на 18.02.25 в 16:55

Фондация „Пътеки към бъдещето“ награди 9 надарени ученици

Девет талантливи бургаски ученици са наградени за своите образователни постижения от фондация "Пътеки към бъдещето". Заради високите успехи, знания, труд и постоянство през годините, те ще получават стипендия в размер на 500 лева всеки месец в продължение на една календарна година.  Отличените са Виктория Емануел Степанян, 10 Г клас, ППМГ..

публикувано на 18.02.25 в 15:35