Бургаското спортно училище "Юрий Гагарин" награди световен шампион по борба

Бургаското спортно училище "Юрий Гагарин" награди световния шампион по борба Ердал Галип. Деветокласникът триумфира на първенството за ученици през септември в Белград в категория до 62 килограма в свободния стил.

Галип получи днес  плакет и спортна екипировка от директора на Спортното училище Янчо Стойчев. Класен ръководител на Ердал е Зорница Кирова. Личен треньор на световния шампион в клуб "Черноморец" е Илиян Стефанов.

Ердал Галип достигна до титлата на тепиха в Белград през септември, след три безапелационни победи.

Резултатите от схватките на шампиона са красноречиви. Успехът на старта срещу украинския представител Максим Кутсил дойде с 12:1 точки за по-малко от минута. Представителят на домакините от Сърбия Даниел Беркач беше пометен с 12:0 точки, а бразилецът Мануел де Джезус стигна до загуба от Ердал само с 10:0 точки.

Президентът на международната федерация по борба Ненад Лалович наблюдава схватките в сръбската столица.

Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Победа за волейболния "Нефтохимик", отива на осминафинал за купата на CEV

Волейболният „Нефтохимик“ се класира на осминафинал в европейския клубен турнир за купата на CEV след победа 3:1 гейма над швейцарския „Шеноа“ . Срещата се проведе снощи в зала „Младост“. Първият двубой в Женева преди седмица завърши 3:2 гейма за нашите. Съперник на бургазлии в следващия кръг ще бъде победителят от двойката СКРА Белхатов -..

публикувано на 08.12.21 в 08:51
архив

Волейболният "Нефтохимик 2010" посреща швейцарския "Шеноа"

Зала "Младост" ще бъде домакин днес на мача реванш от европеския клубен турнир за купата на CEV, между отборите на "Нефтохимик 2010" и швейцарския "Шеноа". Двубоят е от 18:00 часа. Цената на билетчето за вход е 4 лева. Ученици и пенсионери ще плащат по 2 лева. Зрителите над 18 години трябва да притежават зелен сертификат. Първата среща в Женева преди..

публикувано на 07.12.21 в 14:58
снимката е илюстративна

Пета победа за баскетболния "Черноморец" в НБЛ

Отборът на „Черноморец“ продължи победния си път в Националната баскетболна лига /НБЛ/, като надигра в зала „Бойчо Брънзов“ тима на „Берое“ с убедителното 76:58 /18:17, 21:15, 23:9, 13:17/. Мачът беше от шестия кръг. Кметът Димитър Николов беше сред зрителите и аплодира изявите на бургазлии. С него бяха председателят на постоянната комисия по „Спорт“..

публикувано на 06.12.21 в 15:20

Национална купа по джу джицу се проведе в Бургас

Националната купа по джу джицу  се проведе този уикенд в Бургас. Надпреварата се организира  от местния Централен полицейски карате и джу джицу клуб и Българска федерация по този спорт.  Включиха се близо 150 състезатели от Бургас, Ловеч, Димитровград и др. Игра се файтинг и дуо система.  „Бургас беше спасителния остров..

публикувано на 05.12.21 в 20:05

Бургас е домакин на Национална купа по джу джицу този уикенд

Националната купа по джу джицу  се провежда този уикенд в Бургас. Надпреварата се организира  от местния Централен полицейски карате и джу джицу клуб и Българска федерация по този спорт. Ще има двубои във всички възрастови категории, съобщи сенсей Венилин Русинов  от организаторите: „Очакваме близо 300 участници от София,..

обновено на 04.12.21 в 09:53

БК „Черноморец“ се включва в благотворителна кампания

Баскетболен клуб „Черноморец“ се включва в благотворителната кампания „Надежда за малките“ – "Hope for the Little Ones" За целта на входа на зала „Бойчо Брънзов“ преди мача на отбора от Националната баскетболна лига срещу „Берое“ – Стара Загора в събота от 19:00 часа ще бъде поставена кутия за дарения. Ръководството на бургаския клуб се надява, че..

публикувано на 03.12.21 в 12:48

Отборът на "Нефтохимик 2010" записа осмата си победа в Суперволей лигата

Отборът на "Нефтохимик 2010" записа осмата си победа в Суперволей лигата. Бургазлии надиграха като гости с 3:0 гейма тима на "Ботев" - Луковит и временно се изкачиха до второто място в класирането с актив от 22 точки. Момчетата на треньора Николай Желязков не оставиха никакви съмнения, че са по-класният тим и спечелиха отделните геймове с 25:15, 25:14,..

публикувано на 03.12.21 в 11:30