Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Частните онлайн уроци дават достъп до учители от цялата страната на децата в малките населени места

 Половината родители смятат частните уроци за задължителни, за да бъде прието детето им в желаното училище. Това показва проучване на образователната платформа Научи.бг сред 400 български родители, учители и ученици.Един от нейните създатели е възпитаник на бургаската математическа гимназия. Това е Георги Кирилов. Според него частни уроци не винаги са нужни и към тях трябва да се подхожда индивидуално спрямо развитието на ученика.

Анкетата показва, че над 50% от  учениците смятат,  че не биха могли да се справят без допълнителна извънкласна подготовка. Повече от 80% от родителите посочват, че изучаването на предмети чрез иновативни и интерактивни методи води до повишаване на знанията на децата.Едни от основните фактори, които са от значение, когато учениците  потърсят допълнителни уроци, са квалификацията и опитът на учителя (63.2% от анкетираните ученици). На същото мнение са и над 2/3-и от анкетираните родители.

За учениците най-важни се оказват начинът на преподаване на учебното съдържание, както и добрата комуникация между учител и ученик.

Повече от половината анкетирани учители (55.8%)са провеждали индивидуални онлайн уроци и биха провеждали такива уроци, ако досега не са го правили. Учителите виждат и допълнителен положителен ефект от онлайн уроците – по-уверено използване на дигиталните технологии и възможността за използване на повече, разнообразни и иновативни методи на преподаване. Според учителите сред най-положителните промени при учениците при онлайн уроците е подобрената комуникация с учениците им.

 Създателите на платформата са Георги Кирилов и Даниел Туечки, които приемат българското образование за своя кауза. Георги започва своето обучение в родната Равна, учи в Несебър и после в Бургас. Висшето си образование завършва в София. Счита, че това, че е бил от малко населено място го е ограничило възможностите за избор на учители, факт, който чрез онлайн обучението лесно може да бъде преодолян:

Ние не искаме да заместим тези, които преподават на живо.нашата идея по принцип е да няма частни уроци.Ние го виждаме като минус, защото явно това е бил някакъв дефицит в училище.Когато се преподава онлайн, учители, които са от по-малки населени места, могат да преподават на ученици в други градове,дори и в чужбина. Имаме хора, които се свързват с български учители. Имаме е конкурентност между самите учители.Донякъде се подобрява и тяхното ниво.

ПОВЕЧЕ В ЗВУКОВИЯ ФАЙЛ:





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна.

Излезе второто класиране за гимназиите

Министерството на образованието и науката публикува второто класиране за гимназиите с прием след 7. клас. То е достъпно чрез системата   https://infopriem.mon.bg/ , в която трябва да се напишат  входящият номер и идентификационен код. Класираните ученици трябва да се запишат между 22-ри и 24 юли.

публикувано на 19.07.24 в 14:17

Сменят директорите в 13 бургаски училища и още 19 в областта

Конкурси за нови директори в 32 училища в област Бургас обяви Регионалното управление на образованието.  13 от тях са в град Бургас, останалите са в Айтос, Карнобат, Несебър, Каблешково, Камено, Слънчев бряг и селата Пирне, Оризаре, Бата, Горица, Струя, Планиница, Череша, Снягово, Трънак, Факия, Лозарево, Съединение. При повечето причината..

публикувано на 19.07.24 в 11:33

Обучиха деца от занималнята на читалище „Асен Златаров" как да опазват горите от пожари

„Безотговорността е най-опасната искра", научиха децата от лятната занималня на Народно читалище „Асен Златаров" - Бургас.  Регионална дирекция по горите в Бургас съвместно с Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ организираха информационно-образователно мероприятие за опазване на горите от пожари сред деца и подрастващи...

публикувано на 17.07.24 в 17:28

Най-желаната специалност от бургаските седмокласници е в Строителната гимназия

Специалността „Строителство и архитектура с английски език“ в ПГСАГ „Кольо Фичето“ – Бургас е събрала най-голям брой желания в тазгодишния прием след седми клас. Това показва статистиката, изготвена от РУО – Бургас след първото класиране и публикувана на сайта на инспектората. Специалността са посочили общо 878 ученици, което й отрежда първото..

публикувано на 17.07.24 в 10:40

Курс по японски език и култура за ученици през юли в Бургас

Днес е последният срок за записването на двуседмичния курс „Мацури - магията на японските летни фестивали“ ще се проведе в Бургас. Организатори са Филиалът в Бургас на Софийския университет „Свети Климент Охридски“ и Факултета по класически и нови филологии, Катедра Японистика.  Курсът е предназначен за ученици от 7 до 12 клас и ще се провежда всеки..

обновено на 15.07.24 в 10:31

Започва записването на приетите ученици на първо класиране в 8 клас

Започва записването на приетите ученици в 8 клас на първи етап на класирането (до 17 юли, включително). Записването ще става в училището, в което ученикът е класиран. Ако е решил да продължи в следващия етап на класиране, документите се подават в училището, в което е приет кандидат-гимназистът на първия етап. Неприетите ученици на първи етап..

публикувано на 15.07.24 в 08:20
Васил Казаков с учителките си по математика и български език и литература.

Единственият поморийски седмокласник със 100 т.: Нямаше да успея без учителите

„Гордея се, че съм от този красив град. Благодаря на моите учители за цялата подкрепа и за всички усилия, защото без тях нямаше да постигна тези резултати. Надявам се да не ги разочаровам и да продължа да представям Поморие подобаващо.“ Това сподели единственият поморийски седмокласник с максималните 100 точки на националното външно оценяване по..

публикувано на 12.07.24 в 15:23