С три победи и едно равенство ватерполистите на „Черноморец“ спечелиха квалификационния турнир за мъже U19 в Бургас. Момчетата на треньора Петър Йонов победиха и съгражданите си от „Нептун“ и „Арена“, като и двата мача завършиха при резултат 27:5.
Във втория двубой от надпреварата, която се проведе на басейн „Парк Арена ОЗК“, „акулите“ допуснаха равенство с „Ботев 2000“. Мачът вървеше с размяна във водачеството. В края „Черноморец“ се откъсна с два гола преднина, но след това пропусна да отбележи в три последователни атаки. От това се възползва съперникът, който се доближи на един гол разлика. С прозвучаването на последната сирена, с далечен шут гостите изравниха за 12:12. В заключителната среща „Черноморец“ се изправи срещу вицешампиона за възрастта „Черно море“. Двата тима изиграха оспорван двубой, който бургаските ватерполисти спечелиха със 7:6. По-рано „моряците“ се наложиха трудно над „Ботев 2000“ с 8:7.
В бургаското дерби за предпоследното място в групата „Нептун“ победи с 11:8 „Арена“.
Така с актив от 10 точки „Черноморец“ спечели първото място в квалификационната група и се класира директно за Суперфинала. Другият тим, подпечатал билета си за заключителната битка, е шампионът за възрастта „КПС Варна“.
Класиралите се от второ до пето място в двете групи продължават с мачове в следващите квалификации.
Резултати от Бургас: Черноморец – Нептун 27:5; Ботев 2000 – Арена 25:8; Черно море – Нептун 20:6; Черноморец – Ботев 12:12; Черно море – Арена 24:4; Нептун – Ботев 4:22; Черно море – Ботев 8:7; Арена – Черноморец 5:27; Черно море – Черноморец 6:7; Арена – Нептун 8:11.
Класиране в група Б: 1. Черноморец – 10 точки; 2. Черно море – 9 т.; 3. Ботев 2000 – 7 т.; 4. Нептун – 3 т.; 5. Арена – 0 т.
Класиране в група А: 1. КПС Варна – 15 т.; 2. Аква Спорт – 12; 3. Славия – 9; 4. Локомотив НН – 4; 5. Левски – 2; 6. ЦСКА – 1 т
Общинският плувен басейн в Сливен ще бъде домакин на първото състезание след пускането му в експлоатация. Турнирът ще се проведе на 28 май – събота, от 9,30 до 12 часа. Организацията на турнира включва участие на четири възрастови групи деца и ученици: 1-ва група „Весел жабок“ – момичета/момчета, родени 2016 г. и по-малки 2-ра група С -..
12nd WSF European Countries Shotokan Karate Championships 2022 се проведе в Кранево. В него участваха 600 състезатели от 18 държави. То е част от календара на Световната шотокан федерация. Карате клуб „Цанев Бургас“ се включи с 9 от своите утвърдени каратеки: Шамил Хамматов, Дариан Абди, Калоян Пацов, Валентин Вълев, Димитър Костадинов, Павел..
Четвъртото издание на лекоатлетическия пробег „Поморие рън“ започва днес в 10.30 часа. Атрактивното състезание ще стартира от бунгалата в поморийската местност „Косата”. Спортната инициатива е част от веригата Run Bulgaria . Регистрацията на участниците в днешния лекоатлетически пробег започна още в събота. Трасето от 10 км включва 5 км..
Програмата за безплатно начално обучение по спорт на децата в Бургас продължава и тази година. Учениците могат да тренират на общинските спортни обекти и съоръжения. Програмата ще се проведе в 5 различни етапа на настоящата година. Първият е в периода 16 юни – 4 юли. Записване ще се осъществява от 10 юни до 13 юни за следните видове спорт:..
След двегодишната пауза бургаските ученици отново се включиха във второто издание на кампанията „Ваканция здравей! Да играем безопасно“, организирана от Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните, Община Бургас и ОДМВР-Бургас. Събитието се проведе на общинския спортен комплекс в ж.к. „Славейков“. В..
Фенклубът на Локомотив (Пловдив) дари 1200 лева за създаването на паметник на Васил Левски в Созопол. Говорителят Петър Георгиев обясни, че идеята за подпомагане на инициативата е дошла от привържениците на клуба в Созопол. "Те се свързаха с нас и помолиха да подпомогнем изграждането на паметника - не само за тях, а за всички жители на Созопол...
Състезателката ни по ловна стрелба Селин Али спечели златен медал на Световното първенство за младежи и девойки, което се проведе в Зул, Германия. За айтозлийката това е второ злато, след като през 2019 година отново успя да се изкачи на първото място в Италия.Състезанието е било изключително оспорвано. Девойките са били 40, а младежите над 60...
Четвъртото издание на лекоатлетическия пробег „Поморие рън“ започва днес в 10.30 часа. Атрактивното състезание ще стартира от бунгалата в поморийската..
12nd WSF European Countries Shotokan Karate Championships 2022 се проведе в Кранево. В него участваха 600 състезатели от 18 държави. То е част от..
Общинският плувен басейн в Сливен ще бъде домакин на първото състезание след пускането му в експлоатация. Турнирът ще се проведе на 28 май – събота, от..